Férfi Egyetemi Bajnokság: Egyéni extrák keleten, hosszabbításos alsóházi rangadó nyugaton

Érdekes, változatos játékhéten van túl a Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság mezőnye a férfiaknál. A keleti csoportban a TF alaposan megizzadt a SOTE otthonában, a nyíregyházi Vaskó György tripla-duplát, a fölényes diadalt arató szegedi csapat játékosa, Kass Ferenc pedig quadruple-double-t ért el. A nyugati csoportban Szombathelyen nyert a Mosonmagyaróvár, Veszprémben pedig hosszabbításba torkollott az alsóházi rangadó, a 45. játékperc után a Ludovika örülhetett.

A Hunbasket összefoglalója:

Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, férfiak, 15. forduló.

Keleti csoport

Semmelweis Egyetem - TFSE 68-70 (15-25, 17-11, 21-21, 15-13)

Budapest, SOTE csarnok, 20 néző. V.: Sértő, Takács.

Semmelweis Egyetem: KÓRODI 12, SZŐKE 20/6, TABAJDI 22/9, Hajdú 4 Csipán L. 6. Csere: Tóth, Msakni, Csipán K. 4, Székely. Edző: Weisz Miklós.

TFSE: ALCSER 18/3, MESTER 13/3, CSOMÓS 19/3, Rátkai 10/6, WODITSCH 10/3. Csere: Nagy, Kis. Edző: Boros Zoltán.

A két budapesti csapat találkozóján a vendég TF egyből magához ragadta kezdeményezést, és négy-öt ponttal folyamatosan a SOTE előtt jártak. Az 5. percben a hazaiaktól Szőke Soma kapott el egy jó sorozatot és 1 pontra hozta vissza csapatát (13-14). A negyed utolsó három percét azonban megnyomta a TFSE és szervezett csapatjátékának köszönhetően 10 pontos előnyt épített fel (15-25). A második játékrészben tartotta előnyét a vendég gárda és a negyed közepén egy 3 perces SOTE kosárcsend után már 13 ponttal is vezetett a TF (22-35). A félidő hajrájában azonban a medikusok kapták el a fonalat, akik Csipán László és Tabajdi Tege vezetésével 4 pontra jöttek vissza. A nagyszünet után elsősorban Mester Márk és Csomós Kristóf vezetésével tartotta néhány pontos előnyét a TFSE, de a negyed közepén Alcser Dániel zsinórban szerzett 6 pontjával ismét 10 pontra hízott a különbség (42-52). Az utolsó három percben viszont megint a SOTE akarata érvényesült, a hazaiak 4 pontra zárkózva újra nyílttá tették a mérkőzést (53-57). Az utolsó negyedre a TF jött vissza lendületesebben, a nyolc vendég pontra mindössze kettő hazai érkezett az első 5 percben, így újra 10 ponttal járt előrébb a TFSE (55-65). Ezután még időben kapcsolt a SOTE és Szőke Soma irányításával egy 13-2-es futást bemutatva az utolsó percben 68-68-as állásnál beérte ellenfelét. A meccs vége előtt 5.8 másodperccel azonban Alcser Dániel egy eredményes betöréssel előnyhöz juttatta a vendégeket. Hazai időkérés után Szőke Somának még volt egy dobása a győzelemért, de kimaradt a hárompontos kísérlet, így a TFSE örülhetett a győzelemnek a végén. A vendéglátóknál Tabajdi Tege (22 pont), Szőke Soma (20 pont, 5-5 lepattanó és labdaszerzés, 6-6 gólpassz és kiharcolt fault) és Kórodi Kristóf (12 pont) érte el legalább a 10 pontot, míg a TF kezdő ötösének minden tagja, Csomós Kristóf (19 pont, 6 lepattanó), Alcser Dániel (18 pont, 7 lepattanó), Mester Márk (13 pont, 7 lepattanó), Rátkai Bálint (10 pont) és a dupla duplát szerző Woditsch Tamás (10 pont, 11 lepattanó) tette meg ugyanezt.

Weisz Miklós: - Kicsit lassabban kezdtünk, mint ellenfelünk, 10 pont előny adtunk nekik az első negyedben. Az, hogy folyamatosan futnunk kellett az eredmény után sokat kivett a csapatból, de dicséret illeti a srácokat mert a végig harcoltak. Kicsit több szerencsével meg lehetett volna a győzelem, de jó úton haladunk és ez a lényeg. Gratulálok a TF-nek!

Boros Zoltán: - Jó és izgalmas mérkőzést játszottunk, a végjáték alakulhatott volna fordítva is. Mi helyenként jól játszottunk, de úgy gondolom, hogy sokszor inkább a hazaiak akarata érvényesült. Kaptunk olyan hármasokat türelmesen kijátszott helyzetekből, ahova nem értünk oda, és így nehézzé tettük magunknak a mérkőzést. Gratulálok a SOTE-nak mert meccsről meccsre jobbak.

Nyíregyházi Egyetemi SE - Miskolci Egyetem 88-112 (26-33, 8-23, 28-26, 26-30)

Nyíregyháza, Nyíregyházi Egyetem Sportcsarnok, 30 néző. V.: Marton, Cservenyák-Pál.

Nyíregyházi Egyetemi SE: VASKÓ 20/12, Demeter 22/12 Vámos 3/3, VERBA 23/6 , KABANGO 20/6. Edző: Vida Zoltán.

Miskolci Egyetem: ORLICZKI 9/3, GADUS B. 21/21, Sándor 15/12 GERŐCSS 13, Szőke 8. Csere: GADUS F. 16. KOVÁCS B. 10. Nyíri 5/3. Molnár 2. Velkey 5/3. RAGÁLYI 8. Edző: Béres Dávid.

Két lelkes csapat jó tempójú mérkőzése volt. A hazaiak csere nélkül nem tudták tartani a Miskolci Egyetem játékosait. Mindkét csapat sportszerűen, kevés faulttal játszott, a játékvezetők sem tördelték a mérkőzést, ezért egy nagyon jó iramú játékot láthatott a közönség. Sok szép egyéni megmozdulás volt mindkét oldalon, Gadus Bogdán 15 távoli dobásából 7 célba ért. Érdekesség, hogy a mérkőzésen egy tripla-dupla született, méghozzá egy  hazai játékos - Vaskó György (20 pont, 12 lepattanó, 10 gólpassz) jóvoltából, és a 3 dupla-duplából is 2 nyíregyházi játékos - Verba Szabolcs 23 pont, 11 lepattanó) és Michee Kabongo (20 pont, 10 lepattanó) nevéhez fűződött, miskolci részről a padról beszállva Kovács Balázs (10-10 pont és lepattanó) ért el dupla-duplát.

Vida Zoltán: - Köszönöm a sportszerű játékot kevesen voltunk, de kihoztuk belőle a maximumot. További sok sikert a Miskolci Egyetem csapatának.

Béres Dávid: - Köszönöm a Nyíregyházának a sportszerű játékot, gratulálok a csapatomnak és további sok sikert a hazai csapatnak.

SZTE Szegedi-RSC - AKE-Milton Friedmann Egyetem 148-46 (37-6, 41-18, 31-13, 39-9)

Szeged, Topolya sori sportcsarnok, 20 néző V.: Márkus, Barabás.

SZTE Szegedi-RSC: ÓNODI 36/12,  SAJGÓ 23/3, KASS 36/3, TRÁSER N. 14, TRÁSER M. 22,  . Csere: Hősi 7/3, El-Nader 10. Edző: Gaál Gergő.

AKE-Milton Friedmann Egyetem: Stojkovic 13/3, Pesti 3/3, Tarsoly, Laszák 11/3, Hutvágner 6. Csere: Gergely, Domonkos 13. Edző: Pálfi Jenő.

A mérkőzést az Ónodi Tamás (36 pont, 5 lepattanó, 28 VAL), a roppant ritka quadruple-double-lal záró Kass Ferenc (36 pont, 16 lepattanó, 11 szerzett labda, 15 gólpassz, 71 VAL) vezette hazaiak kezdték jobban, egy agresszívabb védekezésnek köszönhetően, ami az első negyed végére egy nagyobb előnyt jelentett. A második negyedben a Luka StojkoviC (13 pont, 4 lepattanó, 3 kiharcolt fault), Laszák Botond (11 pont, 4 lepattanó), Domonkos Áron (13 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda, 2 kiharcolt fault) hármas játékára építő vendégeknek sikerült feljavítani a támadásaik minőségét. Viszont csökkenteni a különbséget nem tudták vele. A harmadik negyedben a pihenőt kihasználva a vendégek még igyekeztek csökkenteni a hátrányt, azonban a hazaiak visszaverték a rohamot. A negyedik negyedre a Tisza partiak még egy agresszív védekezéssel léptek pályára, megadva a tiszteletet az ellenfélnek, hogy komolyan veszik őket az utolsó percig. Kass extrája mellett Tráser Nándor 14 ponttal és 10 lepattanóval dupla-duplával vette ki részét a fölényes hazai sikerből.

Gaál Gergő: - Köszönjük ellenfelünknek a sportszerű mérkőzést. Sajnos későn érkezett ellenfelünk, így az első pár percben hamar nagyobb előnyt tudtunk kialakítani. Hasznos mérkőzés volt, éles helyzetben tudtunk gyakorolni elemeket.

Pálfi Jenő: - Sajnos a budapesti forgalom miatt nem sikerült időben megérkezni, így az elején még érezni lehetett a rendes bemelegítés hiányát. Azonban szeretnénk megköszönni a Szegednek a sportszerű hozzáállást és az utolsó dudaszóig történő küzdésüket. Gratulálok a Szegednek és további sok sikert.

Debreceni Medikus SE - DEAC 72-92 (22-17, 13-27, 23-22, 14-16)

Debrecen, OEC tornaterem, 20 néző V.: Kisházi, Rácz.

Debreceni Medikus SE: Zoványi 17/9, Valner, SZIRBUCZ 8/6, Virágh 6 , ALBUKAI 22/3. Csere: Nádasi, Zaghlol, Lipécz 2, Taghiyev 2, Mugamba 10/6, Bajzát 5/3. Edző: Kovács István.

DEAC: SÓLYOM B. 10, Kiss 7/3, TURÁN 23/15, Hibján 11/3, VARGA B.  16. Csere: Neuwirth 3/3, Sipos 6/6, Besenyei 7, SÓLYOM D. 9/3. Edző: Nagy Lajos.

A tartalékos vendégek nehezen találták a ritmust a kiválóan kezdő hazaiak ellen. Gyorsan 10 pont körüli hátrányba kerültek, így kénytelenek voltak változtatni a játékukon, aminek meg is lett az eredménye. Színvonalas volt az első negyed, a végül 22 pontos, 11 lepattanós dupla-dupláig jutó Belal Albukai a palánk alatt megállíthatatlan volt. A második negyedre nagyot változott a játék képe, míg a medikusok sorra adták el a labdákat, a DEAC gyorsindításokból, sikeres hármasokkal megfordította a mérkőzést, és a látogatók ö pontos előnnyel mehettek pihenni. A játék képe a harmadik negyedben sem változott sokat, a vendégcsapat ügyesen kihasználta a hazai hibákat, míg az otthon játszó DMSE-nek csak rövid felvillanásai voltak. Bár a különbség egyszer-egyszer 10 pont alá is csúszott, a DEAC győzelmét nem veszélyeztették a hazai rohamok. A medikus csapatban Albukai - különösen az első félidőben - villogott, míg a DEAC-nál Turán Simon kiváló dobóformát fogott ki, míg Sólyom Bence (10 pont 7 lepattanó, 10 gólpassz) három lepattanó híján tripla-duplát ért el, Varga Boldizsár pedig "izmos" 16-16 pontos és lepattanós dupla-dupláig jutott a debreceni derbin.

Kovács István: - Jó mérkőzés volt, kollégám jól felkészítette a csapatát, bár rengeteg hiányzójuk volt. Sajnos pár okos taktikai megoldással megnehezítették a dolgunkat. Sok sikert a DEAC-nak a továbbiakban.

Nagy Lajos: - Köszönjük a mérkőzést a Medikus csapatának, egy kis hiányérzetem van az eladott labdák és a büntető százalék miatt, de összességében örülök a győzelemnek. További sok sikert kívánok a Medikusoknak a bajnokságban.

Eszterházy SC - BME-MAFC 73-82 (21-17, 12-26, 17-24, 23-15)

Eger, Leányka utcai Sportcsarnok, 30 néző. V.: Vaszi, Takács.

Eszterházy SC:  BOTKA 14/9, Ficsor 11/9, Lengyel 5/3 Kerekes 13/6, RÉKASI 11/3. Csere: Kocsis 9/6, Gilszki 2, Bajusz 8, Kovács, Albach. Edző: Klepej Roland.

BME-MAFC: Koflanovics 3, LÁNG-MITICZKY 20/9, TÓTH K.  27/6, Horváth 2, Pollák. Csere: ROZS 22/3, Géczi 6/6, Vargovics 2, Vantal, Weidinger. Edző: Weisz-Tiba Klára.

A rájátszásba jutás szempontjából fontos mérkőzés várt a csapatokra. Az első negyedben nagyon pörgős kosárlabdát láthattunk. Felváltva estek a pontok mindkét oldalon, egyik csapat sem tudott ellépni a másiktól, fej-fej mellett haladtak a felek az első 10 percben. A negyed végén a dupla-duplát elérő Rékasi Bojta (11 pont, 12 lepattanó, 2 szerzett, 1 blokk, 21 VAL) sikeres középtávolijával lett 4 pont előnyük az egri egyetemistáknak. A második negyed elejét is jobban kezdte a  Botka Botond (14 pont, 7 lepattanó, 2 szerzett, 1 gólpassz 11 VAL) vezette Eszterházy, azonban Tóth Kornél (27 pont, 7 lepattanó, 2 szerzett, 4 gólpassz 36 VAL), Láng-Miticzky Dániel (20 pont, 7 lepattanó, 1 szerzett, 2 gólpassz, 21 VAL) és Rozs Máté (22 pont, 7 lepattanó, 2 szerzett, 2 gólpassz, 32 VAL) trió vezetésével versenyben maradtak a vendégek. A negyed derekán át is vették a vezetést. Ezek után a "műszaki alakulat" akarata érvényesült, amely szünetre 10 pontos előnyt harcolt ki. A harmadik negyed elég pontatlan játékkal indult mindkét fél részéről, sokáig nem láthattak kosarat a nézők. A kosárcsendet Tóth K.  törte meg, majd a hazai csapat is magára talált. Felváltva estek a pontok ugyanúgy, mint az első negyedben. A negyed második felében Ficsor Áron (11 pont, 2 lepattanó, 1 gólpassz, 11 VAL) sikeres hárompontosai után újabb gólcsend állt be hazai oldalon, amit kihasználtak a vendégek, és megnyugtató,17 pontos előnyt szereztek a negyed végére. Az utolsó felvonásban az Eszterházy SC vett még egy utolsó lendületet és megpróbálta visszahozni magát a mérkőzésbe. Hiába Kerekes Hunor (13 pont, 5 lepattanó, 16 VAL) és Bajusz Ábel (8 pont, 5 lepattanó, 1 szerzett, 10 VAL) eredményes próbálkozásainak, vendég oldalról mindig érkezett válasz ezekre a kosarakra. Ennek ellenére a mérkőzés 38. percében a vendégek edzőjének időt kellett kérni, hiszen az egriek 9 pontra felzárkóztak. Nagyon eredményesen és jól sikerült ez az időkérés, mert pontokkal tudták végrehajtani a következő támadásaikat, amire már egri oldalon nem érkezett válasz.

Klepej Roland: - Szomorú vagyok, hogy két értékelhető negyedet tudtunk a mai napon produkálni. A második és harmadik negyed gyenge védekezése előtt értetlenül állok, mintha 1-2 játékos nem lett volna teljesen itt fejben. Az utolsó negyed keménységével és hajtásával meg voltam elégedve. Gratulálok a MAFC-BME csapatának, megérdemelten jutottak a legjobb 4 közé keleten.

Weisz-Tiba Klára: - Nagy volt a tét mindkét csapat számára ezen a mérkőzésen. Az Eger szédületes játékot tud játszani, nagyon fontos győzelmeket tudott aratni hazai pályán. Szerencsére időben észhez tértünk a kezdeti megilletődöttség után és meg tudtuk fordítani a találkozót, amit nem engedtünk ki a kezeink közül. Gratulálok a srácaimnak, mert hatalmas munkát végeztek ma. Gratulálok az Eszterházy SC csapatának és további sok sikert kívánok nekik.

Nyugati csoport:

SMAFC - Közgáz SC és DSK 68-101 (16-24, 22-29, 21-19, 9-29)

Sopron, Krasznai Ferenc Sportcsarnok, 70 néző. V.: Kapusi, Rokob.

SMAFC: Török 9/3, HEISZENBERGER 18/13, Viniczay 9/3, HENCZ 18/3, Réti 7. Csere: Fekete 2, Veöreös 2, Szívós 3, Nagy P., Ágoston. Edző: Márkus Tamás.

Közgáz SC és DSK: NAGY G. 34/12, Komlós 5/3, BÉRES 21/9, GALAMBOS 22/3, SÓLYOM 8. Csere: GRILLI 9/6, Szirák 2. Edző: Vladár Csaba.

Nagy iramban kezdődött a mérkőzés, ebből az adok-kapokból a vendégcsapat jött ki jobban, és a negyed végére 8 pontos előnyre tett szert. A különbség a félidőig 15 pontra nőtt, de a hazai csapat próbált meccsben maradni és a 3. negyedet meg is nyerték a SMAFC-os fiúk. A 4. negyed elejére azonban fizikálisan nem bírta az iramot a Sopron, így a Közgáz csapata nagyarányú győzelmet aratott. Hazai részről Heiszenberger Norbert (18 pont, 10 lepattanó), a vendégektől pedig Galambos Árpád (22 pont, 14 lepattanó) ért el dupla-duplát.

Márkus Tamás: - Gratulálok a srácoknak, nagyon nagyot küzdöttek és egészen a 4. negyed elejéig meccsben tudtunk maradni. Sajnos ez most nem volt elég, de ha ugyanígy játszunk jövő héten Pesten, lesz keresnivalónk.

Vladár Csaba: - Rossz út után elég jól sikerült kezdenünk a mérkőzést, megtaláltuk, hogy zóna ellen hogyan járassuk a labdát, sikerült 1-2 gyors kosárral elhúzni, de szívósan játszott a Sopron itthon, látszik, hogy összeszokott csapat és folyamatosan dolgozták le a hátrányt. Hála istennek a végén maradt még annyi energiánk, hogy jó védekezésekből szépen bontottuk meg a védelmüket. Gratulálok mindkét csapatnak.

Szombathelyi ESE - Mosonmagyaróvár UNI Győr 56-71 (12-20, 17-23, 16-14, 11-14)

Szombathely, 60 néző. V.: dr. Magyari, dr. Popgyákunik,

Szombathelyi ESE: Kiss M. 8, Nárai 7/3, Gyánó 3/3, VICZE 16/6, VÁRKONY 8. Csere: Kiss H. 6, Németh 8, Frisnyák, Várkony K., Matucza. Edző: Kéri Péter.

Mosonmagyróvár UNI Győr: Friedl 13/3, Tóth-Erdei 4, BAKON 25/9, Hágen 11/3, KÁMÁN 12. Csere: Varga, Dani, Mester, Piukovits, Sólyom 4. Edző: Laky Tibor.

Mindkét csapatnak fontos volt a győzelem a végső helyezések szempontjából, igaz a mosonmagyaróváriak az első helyért küzdenek míg a SZOESE a nyugati négy közé jutásért.

A vendégek kezdték jobban a meccset. Az „A” csoportos játékosait nélkülöző szombathelyi csapat támadójátéka nagyon esetleges volt, a két héttel korábbi játékukra nyomokban emlékeztetett csak. A második negyed is hasonlóan alakult és Bakon Csanád eredményes játékával folyamatosan növelte előnyét a vendég gárda. Szünet után egy teljesen más védekezéssel és mentalitással lépett pályára a hazai csapat. 5 perc alatt csak 6 pontot engedélyeztek a vendégeknek, de nem sikerült jelentős felzárkózást elérni, mert a támadójáték eredményessége nem nagyon javult a SzoESE részéről. Az utolsó negyedet 12 pontos mosonmagyaróvári vezetéssel várták a csapatok. Viszont ekkor gyorsan eldöntöttek mindent a vendégek egy 10-3-as etappal. A SzoESE-ben Vicze Kristóf szerezte a legtöbb pontot (16) és begyűjtött mellé 6 lepattanót is. A vendégeknél Bakon Csanád 25 ponttal volt a legeredményesebb (22 VAL), Kámán Kristóf pedig 12-12 pontos és lepattanós dupla-duplát ért el.

Kéri Péter: - Több meghatározó játékosunkat mellőznünk kellett, de ennek ellenére győzni szerettünk volna. Az első félidőben a védekezésünk akadozott és ez megpecsételte a sorsunkat. A fordulás után pedig már csak futottunk eredmény után. Gratulálok az UNI Győr csapatának.

Laky Tibor: - Gratulálok mindkét csapatnak. Számunkra fontos volt a győzelem, amit sikerült is megszereznünk. További sok sikert a SZOESE-nek hogy odaérjenek a legjobb 4-be.

PTE-PEAC - Óbudai Egyetem Kandó SC 147-39 (35-10, 38-6, 29-13, 45-10)

Pécs, Ifjúság út 6., 50 néző. V.: Nagy, Horváth.

PTE PEAC: FÜLÖP 6, ALTEKRUSE 12/6, JOLSVAI 16/6, LAJOS 12, KOVÁCS B. 16. Csere: BOR 27/3, NAGY 19/15, Németh Z. 9/3, SCHUJ 12, Habling 8/3, Darázs 2, Németh Zs. 8, Edző: Kmézics Zorán.

Óbudai Egyetem Kandó SC: Szemerszki 5/3, Pálvölgyi 13/9, Bogdán 5/3, Bericzai 2, KATATICS 14/12. Csere: Balázs. Edző: Őri Gergely.

A páratlan sérüléshullámtól sújtott óbudaiak hat emberrel érkeztek és próbáltak helytállni. Az elején főként Katatics Kolosban bízhattak, de  Pálvölgyi Richárdnak is  volt egy-egy szép megoldása. Az első félidőben PTE-PEAC negyedenként forgatta a játékosait és csak szünet után cserélt egyenként.

Túlzott taktikázásról nem igen beszélhettünk, egy két gyorsabb passz után a hazaiak azonnal tudták bontani a vendégek zónavédelmét, és könnyedén ziccerig vagy teljesen üres dobásokig jutottak. A rengeteg labdaszerzésből pedig szintén könnyű pontokat szereztek.

A második félidő Pálvölgyi hármasával indult, aki később is beköszönt távolról. Ebben a játékrészben volt leginkább játékban az Óbuda. A harmadik negyed végének nagy kérdése az volt, hogy megszerzi-e a Pécs a 100. pontot? Ez végül Andreas Altekruse távolijával sikerült. A negyedik negyedben a mérkőzés már inkább dobóedzés jelleget öltött, nemcsak a hazaiak és főként Nagy Kevin részéről, hanem egyszer-egyszer a vendégek részéről is. Schuj Márton 12 ponttal és 13 gólpasszal dupla-duplával vette ki részét a fölényes hazai sikerből.

Kmézics Zorán: - Nagyon sajnálom ellenfelünket, senkinek sem jó, ha ennyire egyoldalú egy mérkőzés. Sérültjeiknek mielőbbi felépülést kívánunk! Ami a mérkőzést illeti, próbáltunk azért gyorsan játszani, mindenkinek sok játékpercet biztosítani és minél több pontot szerezni. Szerintem ez sikerült.

Őri Gergely: - Nehéz mit mondani, csoda hogy egyáltalán el tudtunk jönni. Több a sérült játékosunk, mint az egészséges. A komplett kezdő ötösünk sérült, úgyhogy igazából eljöttünk, hogy letudjuk a mérkőzést. Gratulálok az ellenfélnek, sok sikert nekik!

Veszprémi Egyetemi SC - Ludovika SE 86-95 (21-17, 17-26, 13-15, 29-22, 6-15)

Veszprém, Egyetemi csarnok, 40 néző. V.: Propszt, Fülöp.

Veszprémi Egyetemi SC: LÉNÁRT 25/9, VÉGH 29, Szabó B. 9/3, STEWART 21/15, Csernák 2. Csere: Fekete, Németh M., Nádasdi, Tóth Á., Vicai. Edző: Mérész Csaba.

Ludovika SE: NAGY M. 6, BARTA 18/12, Sándor 10, Radojevics 6, Farkas 5/3. Csere: TÓTH M. 27/3, Szatmári 8, Patai 8, Polgár 7, Darvas, Póczos. Edző: Mészáros István.

Gyors kosárváltással indult a találkozó, majd a nagy iramot diktáló Veszprém jutott előnyhöz (18-12). Végh Mátyás pontjaival 21-17-tel zárult az első negyed. A pontosabban célzó Ludovika elsősorban Tóth Mátyás és Barta Tamás révén fordítani tudott, sőt pár ponttal el is lépett.  Szünet után állandósult a vendégek előnye, 51-58-cal fordultak a csapatok az utolsó felvonásra. A negyedik etapban a Végh- Stewart Matafu-Lénárt Artúr alkotta veszprémi hármas hátára vette a csapatát és remek megmozdulásokkal sikerült felzárkózni a hazaiaknak. a 39. percben 79-77-re már a VESC vezetett. Izgalmas hajrá következett, ahol 80-79-re fordítottak a vendégek. Az utolsó pillanatban a VESC büntetőzhetett, azonban az egyik kimaradt, így következett a hosszabbítás (80-80). Itt a Ludovika zsinórban szerzett három hármassal ellépett (82-89), s ekkor már az erejével elkészült Veszprém nem tudott visszajönni a meccsbe, így a Ludovika szerezte meg a győzelmet. Hazai részről Stewart Matafu (21 pont, 11 lepattanó), a Ludovikából pedig a mezőny legjobbja, Tóth Mátyás (29 pont, 19 lepattanó) ért el dupla-duplát.

Mérész Csaba: - Gratulálok az ellenfélnek. Kis szerencsével akár nyerhettünk is volna.

Mészáros István: - Két azonos képességű alakulat közül a szerencsésebb nyert.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!

Fotó, slide: hunbasket.hu; Práczki Péter