Sopron-Csata és Vasas-Pécs elődöntő a junior lányoknál

Lejátszották a csoportmérkőzéseket a női junior döntőn, amelyen a tavaly sikert sikerre halmozó utánpótlás válogatott csapataink játékosainak többsége pályára lép - sajnos néhány kivétellel. A csoportmeccsek során öldöklő nagy küzdelmeket láthattunk,  s néhány meglepetés is született. A négy közé a Vasas, a Csata a Sopron és a Pécs jutott.

Soproni Darazsak Akadémia - PEAC Kosárlabda Akadémia 77-73 (15.23, 24-12, 20-20, 18-18)

A soproni mezőnysor és a pécsi centerpár küzdelme. Egyértelműen a kulcsjátékosok vitték vállaikon csapataikat, akik már a felnőtt élvonalban is felvillantották tudásukat. Weninger Virág 28/3 ponttal, 6-6 lepattanóval és eladott labdával zárt soproni oldalon, Böröndí Dominika 20 ponttal, Kuttor Enikő pedig 10 pontos és 14 lepattanós dupla-duplával. A PEAC-ot a Kaposi-Kis Virág centerpáros végig versenyben tartotta, mindketten dupla-duplát értek el. Kaposi 28 pontot és 12 lepattanót, Kiss 21 pontot és 13 lepattanót tett a közösbe pécsi részről. A remek, szoros mérkőzésen döntő volt, hogy bár a PEAC nagy fölénnyel, 52-37-re megnyerte a lepattanóharcot, a soproniak (15/21) sokkal jobban dobták a büntetőket, mint a pécsiek (25/39).

UNI Győr Széchenyi KA - Zsíros KA 71-47 (26-5, 12-20, 17-11, 16-13)

A sorozat folytatását is tekintetbe véve minden a győriek kezére játszott. A pazar kezdés után a Széchenyi Kosárlabda Akadémia szakmai stábja nyugodtan pihentethette a kulcsjátékosokat, a Győr magabiztos rajt-cél győzelmet aratott. László Boróka 15 ponttal és 9 lepattanóval járult a fölényes győri sikerhez, Kovács 14 pontig jutott, Török Ágnes pedig 10 pontos és 15 lepattanós dupla-duplát tett a közösbe, a győrieknél senki nem játszott 28 percnél többet. A Zsíros Akadémia csapatából egyedül Tatár jutott 10 pont fölé (15/12), igaz, ő 12 alkalommal kísérletezett triplával.

Vasas Akadémia - Kecskeméti KC 68-69 (16-17, 12-16, 20-15, 20-21)

Nagy meglepetés a házigazda veresége! A Kecskemét a Dobos-Gereben kettős vezérletével érte el a bravúrt. Előbbi 14 pontos, 13 lepattanós, utóbbi pedig 17/3 pontos, 14 lepattanós dupla-duplával segítette győzelemhez csapatát. Felnőtt melléjük Sipos (12 pont, 5 lepattanó, de 9 eladott labda), Kálló (9/6 pont) és Murár 10/6 pont, 5 lepattanó). A Vasasban Aho 19/3 ponttal és 7 lepattanóval zárt, Tóth Tímea 10-10 pontos és lepattanós dupla-duplát ért el.

Csata DSE - MTK Budapest 65-52 (11-12, 11-10, 19-18, 24-12)

Három negyeden át fej-fej mellett haladt a két fővárosi alakulat, majd "robbantott" a Csata. Egy extra egyéni teljesítmény döntött, Lelik Réka 27/9 ponttal, 5-5 lepattanóval, szerzett labdával és gólpasszal zárt. A záró szakasz első felében 14-4-es futást bemutató Csata győzelmét leginkább Kováts G. igyekezett megnehezíteni 10 pontos, 11 lepattanós dupla-duplájával.

Soproni Darazsak Akadémia - Zsíros Akadémia 93-66 (22-10, 19-24, 24-24, 25-7)

Határozottan, jól, esélyeshez méltón kezdett a Sopron, amelynek szakmai stábja utána sokat cserélt. Takács vezérletével (25/9 pont) a két középső negyedet kiegyenlítetté tette a Zsíros Akadémia csapata, ám a záró szakaszban megint a Sopron akarata érvényesült. Kuttor 24 perc alatt 25 pontos, 12 lepattanós dupla-duplát ért el, s a dupla-dupla Bakó Patríciának is sikerült (14 pont, 12 lepattanó)

PEAC KA - UNI Győr Széchenyi KA 64-53 (14-10, 24-4,  18-21, 8-18)

Óriási volt a tét az első nap utolsó meccsén: a Pécs ha kikap, kiesik, a Győr, ha nyer, négy között van. Nos, a Széchenyi Akadémia nagy árat fizetett a második negyed hosszú rövidzárlatért, amikor "lefagytak" a győriek, s 20 ponttal elbukták a szakaszt. Onnan csak kozmetikázni tudott a győri csapat az eredményen, a PEAC-ot ismét a Kiss (24 pont, 11 lepattanó (8 támadó)) -Kaposi (12 pont, 21 lepattanó (9 támadó)) kettős vezette. Hogy a győri csapat két vezére Horváth Krisztina és Török Ágnes voltak, nem meglepetés, ám előbbi 3/15-ös, utóbbi pedig 6/18-as mezőnymutatóval jutott el 15/3, illetve 14 pontig.

MTK Budapest - Vasas Akadémia 32-76 (7-16, 8-19, 9-30, 8-11)

Váratlan előző napi veresége után a Vasas kétséget nem hagyott afelől, hogy jobb, mint a "szomszédvár" korosztályos csapata. Meglepő, hogy az MTK mennyire nem tudott ellenállást kifejteni. A Vasas az első félidőben szerzett 20 pontos előnye birtokában nyugodtan tartalékolhatott az esti, Csata elleni ki-ki meccsre.

Csata DSE - Kecskeméti KC 67-55 (13-11, 19-16, 25-13, 10-15)

Igazi csapatként kerekedett ellenfele fölé az első nap két győztesének összecsapásán a Csata, amely a 3. negyedben döntött.  Foitl 18 ponttal, 8 lepattanóval, Majsai M. 17/9 ponttal (igaz 18 mezőnykísérletből), Lelik 12/6 pontos, 10 lepattanós dupla-duplával (igaz 2/12-es tripla mutatóval), mellé 7 gólpasszal, Doktor pedig 10 ponttal zárt. Kecskeméti részről ezúttal igazán senki nem tudott felnőni a Dobos (23 pont, 18 lepattanó)-Gereben (19/9 pont, 11 lepattanó) duó mellé.

Zsíros Akadémia - PEAC KA 44-85 (9-19, 9-22, 5-17, 20-27)

Úgy érvényesítette a papírformát a pécsi csapat, hogy ezúttal a csapata fiatalabb, kiegészítő játékosai is sokat tehettek a sikerért. Kiss 17 ponttal megint vezér volt, de Molitor (15/9 pont) és Juhász (13 pont) is kivette részét a pécsi sikerből. A kőbányaiaknál megint csak Takács jutott 10 pont fölé (18).

UNI Győr Széchenyi KA - Soproni Darazsak 45-70 (12-19, 14-18, 7-17, 12-16)

Gyakorlatilag végig vezetve nyerte a megyei rangadót a Sopron, a Győrnek - ha nem is annyira, mint egy nappal korábban a Pécs ellen - most is volt egy "lyukas" negyede, ezúttal a 3. A győriek két a felnőttek között is sokat játszó játékosa megint görcsösen játszott: Horváth (10 pont, 3/13 mezőnyből), Török Á. (5 pont, 2/11 mezőnyből). A soproni kulcsemberek sokkal jobban teljesítettek: Weninger (21/3 pont, 9 lepattanó, 6 gólpassz), Böröndy D. (13/6 pont, 6 gólpassz), Kuttor (12 pont, 17 lepattanó).

Kecskeméti KC - MTK Budapest 71-69 (24-16, 17-16, 8-12, 22-25)

Üldözőverseny. A második negyed hajrájában már 13 ponttal is vezetett a Kecskemét, ám a remek napot és tripladobóformát kifogó Kádár 25/12 pont, 4/5 tripla, 8 lepattanó, 5 gólpassz), valamint Aradi (17 pont, 9 lepattanó, 4 gólpassz) és Jankó (12 pont, 6 gólpassz) vezérletével többször is feljött, de amikor igazán szoros lett az állás, akkor kecskeméti részről ismét előlépett a Dobos (31 pont, 17 lepattanó) - Gereben (12 pont, 20 mezőnykísérletből, 13 lepattanó) kettős, amelyhez ezúttal Sipos nőtt fel (13/6 pont, 6 lepattanó). A végén újra feljött az MTK, de fordítani már nem volt ideje, a Kecskemétnek viszont ezzel a győzelemmel maradt esélye a 4 közé kerülni.

Vasas Akadémia-Csata DSE 65-50 (17-12, 19-15, 17-14, 12-9)

A Vasasnak mindenképpen nyerni kellett a négy közé jutáshoz. A hazaiak csapatként játszva Aho, Bach és Tóth vezérletével szereztek 9 pontos előnyt az első félidőben. A Csata együttesében Boros csaknem csapata pontjainak felét szerezte, 27-ből 13-at. A második félidőt 4-0-lal kezdte a Vasas, majd végig tartotta 10 és 15 pont közötti előnyét. Szünet után Lelik javult fel, a túloldalon pedig Farkas, így végül biztos, 15 pontos hazai győzelem született, ami egyben azt is jelentette, hogy a sorozatot meglepő vereséggel kezdő Vasas megnyerte a csoportot, a Csata lett a második, s a Kecskemét nem jutott a 4 közé. A Vasasból Aho (15 pont, 3 gólpassz), Farkas (13/3 pont, 6 lepattanó), a 10 pontos, 13 lepattanós dupla-duplát - mellé 4 blokk - felmutató Tóth és Bach (10/6 pont) voltak a győzelem fő részesei. A Csata csapatából az első félidőben remeklő Boros (14/3 pont, 3 gólpassz) és a szünet után villogó Lelik (16/3 pont, 8 lepattanó, 5 gólpassz) emelkedett ki.

A mai napon Vasas-Pécs és Sopron-Csata elődöntőket rendeznek.