A törököket is legyőzték az U16-os fiúk

Az U16-os fiúk egy kitűnő első félidőnek köszönhetően 70-61-re legyőzték Törökországot a Balkanic Next Star Kupa mai játéknapján.

Zentai Levente tragikus halála után nem lehetett egyszerű helyzetben az U16-os válogatott a Balkanic Next Star Kupa mai játéknapján. A törökök valamivel jobban kezdtek, de előbb Kovács Benedek Máté és Valerio-Bodon Vincent László pontjaival tartotta magát a magyar csapat, majd Kovács, Kopácsi Ákos és Kiss Benedek révén egy 10-0-s szakaszt csináltak a srácok az első negyed közepén, ezzel alapozták meg előnyüket, amely 10 perc után 6 pontos volt (24-18). Az előbb említett trió kosaraival egy 7-0-s szakaszt is produkált a magyar válogatott a második negyedben, azzal léptek el a srácok 12 ponttal (36-24), és ennyi volt az előnyük a félidőben is (40-28). A fordulás után sem bírtak a félholdasok Kováccsal, Verasztó Péter és Fekete Dávid is betaláltak, 15 pont is volt már a magyar válogatott fórja (50-35), amiből 10 megmaradt az utolsó negyedre is (53-43). A záró 10 percben Kopácsi és Krasovec Ádám révén végig megmaradt a megnyugtató különbség, természetesen Kovács is szerzett pontokat, így nem veszélytette semmi a válogatott sikerét, 70-61-re győzött Váradi Attila legénysége.

Magyarország U16 - Törökország U16 70-61 (24-18, 16-10, 13-15, 17-18)

Magyarország: Krasovec Ádám 12, Kopácsi Ákos 8, Verasztó Péter 3, Valerio-Bodon Vincent László 6, Kovács Benedek Máté 25.

Csere: Fekete Dávid 6, Kiss Benedek 6, Nagy Zsombor 1, Balázsi Soma 3, Lukács Norbert -, Filipovity Péter -, Balsay Ádám -.

A magyarok ezzel 2-1-es mérleggel állnak, holnap este pedig a házigazda románok ellen lépnek pályára.