15 pontos hátrányból fordított, győzelemmel búcsúzott a Körmend

Hazai sikerrel zárta le a FIBA EC idei küzdelmeit a vasi alakulat.

FIBA Europe Cup, Második csoportkör, K csoport, 6. forduló
Egis Körmend - Landstede Hammers Zwolle 87-80 (18-23, 19-21, 25-26, 25-10)

A vége a Körmendé lett. Nem kezdte jól a meccset a hazai alakulat, amely az első félidőben 14 eladott labdát végett és bár 11 támadópattanót szerzett meg, de csak 2/13 triplát tudott bedobni, valamint nem védekezett túl hatékonyan - a Zwolle 50% felett dobott mezőnyből, háromszor annyi büntetőt harcolt ki és gyakorlatilag végig vezetett, volt közte tíz pont is a második negyedben. A második félidő hétpontos vendégelőnyről indult és ezt követően nagyon hamar eldőlt a küzdelem: a Zwolle egy 9-2-vel nyitott, innentől pedig már masszív fölényben volt a gárda, az MTE nagyon mélyre, 15 pontos hátrányba került. A harmadik negyed hajrájában aztán váratlanul fordult a kocka, egy 8-0-s rohammal eljöttek a víz alól Varnadóék, innentől pedig már lendületben maradtak: a záró etapban folyamatosan közelítettek, majd szűk négy perccel a vége előtt, 76-76-nál, sorozatban három labdaszerzéssel kiegyenlítettek. Ez pedig további lökést adott nekik, Kastrati triplája után 80-78-ról indult az utolsó két perc, a parádézó hazai védekezés teljességgel leradírozta a pályáról a vendégeket és 68-76 után egy 21-4-gyel (!) zárta a mérkőzést a társaság - ezekkel a szenzációs percekkel végül 87-80-as győzelmet aratott a korábbi nagy hátrány ellenére. Egyénileg Ferencz (16 pont, 6/13 mezőnyből, clutch labdaszerzések és kosarak) és Turner (14 pont, 9 gólpassz) emelhető ki leginkább, de öten is elérték náluk a tízpontos határt és végül 14 (!) labdaszerzést mutattak be - az utolsó percekben abszolút dominálni tudtak.

Szépen búcsúzott az MTE. Helytállt a nemzetközi porondon a szezon folyamán Matthias Zollner együttese, az első csoportkörből való továbbjutás (4-2-es mérleg) után a második kör ugyan a végállomást jelentette a gárda számára, de itt sem vallott szégyent, végül 3-3-mal zárta ezt a fordulót. Ezúttal a gyengébb kezdés nem fért bele, a kör eleji vereségeket már nem lehetett kijavítani a végén, a körmendi publikumot viszont még kiszolgálták egy szép sikerrel - innentől lehet koncenrálni a bajnokságra és a Magyar Kupára, a hazai küzdelmek ugyanis még csak most élesednek...

A Körmend legjobb dobói: Ferencz 16/9, Kastrati 14/6, Turner 14/3
A Zwolle legjobb dobói: Dahlman 24, Walker 21/12, Van Oostrum 13/9

fotó: hunbasket.hu