Euroliga: Bajban a Real, James ismét beintett a CSZKA-nak

A CSZKA, az Efes, a Fener és a Milano is idegenbeli győzelemmel váltott jegyet a playoffba – úgy tűnik Mike James az utolsó esélyét is eljátszotta Moszkvában – az OAKA-ban is hengerelt és már a legjobb nyolcban van a Baskonia, hiszen a Real mellett a Valencia és a Zenit is nagyot bukott.

Alapszakasz, 32. forduló

Maccabi Playtika Tel-Aviv (izraeli, 13-17) – FC Barcelona Lassa (spanyol, 23-9) 99-94 h.u.

A mérkőzés összefoglalója EZEN A LINKEN olvasható!

A Maccabi legjobb dobói: Zizic 24, Bender 16/6, Caloiaro 12/3, Casspi 11/3, Bryant, Dorsey 10/6-10/6, Wilbekin 10/3
A Barcelona legjobb dobói: Mirotic 23/6, Higgins 20/6, Kuric 12/9, Davies 12

Zalgiris Kaunas (litván, 16-16) – ALBA Berlin (német, 11-21) 96-86

A félidőben még tízpontos hátrányban (41-51) lévő Zalgiris egy óriási, 44-13-as futással megfordította az ALBA Berlin elleni meccsét és életben tartotta a már csak matematikai playoff-esélyeit. Elsősorban a kintről hibátlanul dobó Lukas Lekaviciusnak (21/15 pont, 5 gólpassz, 5/5 tripla) és Karolis Lukosiunasnak (12/12 pont, 4/4 tripla) köszönhetően a litvánok egészen fantasztikus, 67%-os hatékonysággal süllyesztettek el 16 triplát (24/16), amivel nem tudtak mit kezdeni a berliniek.

A Zalgiris legjobb dobói: Lekavicius 21/15, Walkup 15/9, Hayes 15/6, Lukosiunas 12/12, Geben 12
Az ALBA Berlin legjobb dobói: Eriksson 19/9, Siva 16/9, Granger 15/9, Giffey 10

Zenit Szentpétervár (orosz, 17-14) – CSZKA Moszkva (orosz, 21-10) 74-86

Újra áll a bál a CSZKA Moszkva és Mike James között, a korábbi MVP-jelölt most éppen a hétvégi VTB Liga meccs közben Dimitrisz Itudisz mesterrel veszett össze, és könnyen lehet, hogy ezzel végleg kitelt a becsülete és nem is láthatjuk már az orosz sztárcsapat mezében az újabb eltiltása után. Pedig a CSZKA kezdett ismét összeállni az elmúlt hetekben, és ez az incidens sem zavarta meg őket abban, hogy behúzzák a honi rivális Zenit elleni találkozójukat. Méghozzá tették mindezt végig vezetve, a nagy formába lendült Johann Voigtmann (21/9 pont, 4 lepattanó) főszereplésével, aki mindig tolt egyet csapata szekerén, mikor a hazaiak közelebb férkőztek volna. A Zenit ezzel az újabb vereséggel egyre nagyobb bajban van, hosszú hetek, hónapok után immár nincsenek a legjobb nyolcban.

A Zenit legjobb dobói: Baron 24/12, Thomas 13/3, Pangos 12/6
A CSZKA Moszkva legjobb dobói: Voigtmann 21/9, Shengelia 14/3, Hackett 13/6, Clyburn 13/3

Real Madrid (spanyol, 18-14) – Anadolu Efes (török, 21-11) 83-108

A forduló egyik nagy rangadóját vívta egymással a Real Madrid és az Efes, az igazán kiélezett csata azonban végül elmaradt a felek között, a törökök 108 pontot berámolva masíroztak át a hispánokon. Nem kérdés, hogy jelenleg melyik a jobb csapat, de egy szoros, remek derbi alakulhatott volna ebből a meccsből, hiszen a Real igyekezett tartani magát. A második félidőben az elől-hátul lenyűgözőt nyújtó fiatal tehetség, Usman Garuba (12/6 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz, 3 blokk) vezérletével ugyanis megtáltosodott és 14 pontos hátrányból 5-ig zárkózott a Real, ekkor azonban két tripladobás közbeni fantomfaultnak és az ezt követő technikaiknak köszönhetően 8 ingyen pontot kapott az Efes. Ennek eredménye újra 12 pontos vendégvezetés és Pablo Laso kiállítása lett, ami után szétesett a Real. Érthetetlen és indokolatlan segítséget kaptak az egyébként is remek isztambuliak, akik a csapatjáték újabb magasiskoláját mutatták be és akiknél heten is eljutottak 10 pont fölé. A madridiaknak még nagyon meg kell harcolniuk a rájátszásért az utolsó két fordulóban.

A Real Madrid legjobb dobói: Thompkins 19/9, Fernandez 13/9, Garuba 12/6, Alocen 11, Tavares 10
Az Efes legjobb dobói: Sanli 17/6, Larkin 16/6, Simon 15/9, Micics 13, Beaubois 12/3, Singleton 11/6, Dunston 10

Crvena Zvezda mts (szerb, 9-23) – AX Armani Exchange Milano (olasz, 20-12) 72-93

Nem sok kérdést hagyott nyitva a Milano a Crvena Zvezda otthonában, az olaszok esélyeshez méltón az első perctől fogva irányították a találkozót, végig magabiztosan vezettek és simán nyertek. A vendégek legjobbja a tavalyi csapata ellen brillírozó Kevin Punter (23/15 pont) volt. Az Olimpia ezzel a győzelemmel biztosan ott lesz a rájátszásban, méghozzá 2014 óta először.

A Crvena Zvezda legjobb dobói: Loyd 22/6, Dobrics 14/12
A Milano legjobb dobói: Punter 23/15, LeDay 14/12, Shields 14/3, Hines 11

Panathinaikosz OPAP (görög, 10-20) – TD Systems Baskonia Vitoria-Gasteiz (spanyol, 18-14) 82-97

A Panathinaikosz otthonában sem tévesztett ritmust a Baskonia, a fantasztikus hajrát kivágó Ivanovics-csapat így az utóbbi tíz meccséből immár a kilencedik sikerét aratta és beérte riválisait az utolsó playoff-helyen. A baszkok nem adtak esélyt a Panának, a Rokas Giedraitis (25/12 pont, 5 gólpassz, 4 lepattanó, 3 labdaszerzés, 6/4 tripla), Achille Polonara (22/15 pont, 11 lepattanó, 4 gólpassz, 3 labdaszerzés, 6/5 tripla), Zoran Dragic (22/9 pont, 4/3 tripla) trió, illetve az őket kiszolgáló Pierria Henry (11 pont, 10 gólpassz) kíméletlenül lerendezték a mérkőzést.

A Panathinaikosz legjobb dobói: Mitoglu 22/6, Sant-Roos 14/9, Hezonja 14, Bentil 11/3
A Baskonia legjobb dobói: Giedraitis 25/12, Polonara 22/15, Dragic 22/9, Henry 11

FC Bayern München (német, 19-13) – Fenerbahce Beko (török, 20-12) 68-77

Az Efes-Real mellett a Bayern München és a Fenerbahce találkozója volt a forduló másik, nem kis téttel bíró slágermeccse. A két gárda ugyanis azonos mérleggel várta az egymás elleni összecsapást, és a fizikális, kemény csata garantáltnak tűnt. A várakozásokat pedig igazolta is a kevés pontot hozó, szoros első félidő (34-35), ami után a Fener tudott még egyet felfelé csavarni védekezése intenzitásán. Jan Vesely (15 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz, 2 blokk) és Nando De Colo (21/9 pont, 6 lepattanó) mellé pedig Marko Gudurics (18/9 pont) is belelendült és 11 pontos vezetést adott csapatának a harmadik negyedben. Ezt pedig szépen taktikusan őrizte is a hajráig a Fener, akik két fordulóval a vége előtt szintén lefoglalták helyüket a rájátszásban, pedig az alapszakasz felénél még 5-10-es mérleggel szerénykedtek. Ráadásul egymás elleni összevetésben is jobbak lettek a Bayernnél, így nagyon úgy tűnik, hogy a playoffban még az ellenfelek által legkevésbé vágyott Barca-Efes duót is sikerül elkerülniük.

A Bayern München legjobb dobói: Baldwin 20/6, Zipser 12/6, Lucsics 11/6
A Fenerbahce legjobb dobói: De Colo 21/9, Gudurics 18/9, Vesely 15

Himki Moszkva (orosz, 4-27) – LDLC ASVEL Villeurbanne (francia, 12-19) 87-85 h.u.

A két alsóházi csapat, a Himki Moszkva és az ASVEL egy egészen remek meccset vívtak egymással, amit hosszabbításban az oroszok tudtak megnyerni, ezzel egy kis szépségtapaszt szerezve a borzalmas szezonjuk végén. A Himki 50-35-re is vezetett már, és úgy tűnt ismét el fognak fogyni a végére, ám a ketten együtt 60 pontot termelő Alexej Shved (32/12 pont, 4 gólpassz) és Jordan Mickey (28 pont, 9 lepattanó) a hajrában és a túlóra során is elő tudtak lépni és megszerezték csapatuknak a negyedik győzelmet.

A Himki Moszkva legjobb dobói: Shved 32/12, Mickey 28, Karaszev 10
Az ASVEL legjobb dobói: Yabusele 24, Fall 12, Noua 10/6, Cole 10

Valencia Basket (spanyol, 17-15) – Olympiakosz Pireusz (görög, 15-17) 79-88

A Valenciának mindenképpen nyernie kellett volna az Olympiakosz ellen, hogy tartsa a lépést a 7-8. helyekért zajló harcban a Reallal, a Baskoniával és a Zenittel, ám Dubljevicsék mégis kikaptak a pireusziaktól. Méghozzá nem is akárhogyan, a már tét nélkül játszó görögök nem kis meglepetésre feltörölték a parkettát a Valenciával, a 79-88-as végeredmény igencsak hízelgő a számukra. A hazaiak ugyanis 38-14-re nyerték meg az utolsó negyedet, amivel kozmetikáztak az eredményen, az Olympiakosz előtte már 40-73 arányban is vezetett ellenük. Szasa Vezenkov (19/9 pont, 6 lepattanó) ismét óriásit játszott, mellette pedig Jorgosz Printezisz (18/9 pont, 6 lepattanó) is kitett magáért, a vendégcsapat pedig három negyeden keresztül szinte tökéletesen teljesített, ezzel is megmutatva, hogy mennyire kiegyensúlyozott az Euroliga mezőnye és egyetlen meccset sem lehet előre lefutottnak tekinteni.

A Valencia legjobb dobói: Prepelic 12/6, San Emeterio 11/9, Marinkovics, Saste 10/6-10/6
Az Olympiakosz legjobb dobói: Vezenkov 19/9, Printezisz 18/9, Ellis 11