A bajnokságban is rendezték soraikat Hangáék

A Real Madrid magabiztosan, végig vezetve diadalmaskodott a Burgos otthonában. Hanga Ádám sokat és jól játszott.

ACB Liga, alapszakasz, 24. forduló

Hereda San Pablo Burgos (7-15) – Real Madrid (18-5) 70-85

A Real Madrid az utóbbi hetek sikertelensége után csütörtökön egy végletekig kiélezett rangadót fordított a maga javára a Milano ellen, és talán pont erre az extra érzelmi töltetre volt szükségük a spanyoloknak, hogy visszataláljanak a korábban is járt helyes útra.

Az ACB Ligában a Burgos volt a következő ellenfele a Realnak, és Hangáék ezt a meccset már nem bízták a véletlenre. Az első negyedben kétszámjegyű különbség (11-22) alakult ki a vendégek javára, akik a folytatásban még tovább növelték ezt. A harmadik negyedben már a 20 pontot is elérte a csapatok közti differencia (33-53), ahonnan nem lehetett visszaút a Burgos számára.

Hanga Ádám csereként beállva 24 percet játszott, amely során 7 pont (3/5 dupla, 0/4 tripla, 1/1 büntető), 7 lepattanó, 4 gólpassz és 2 kiharcolt fault került a neve mellé, ami 14 VAL-t eredményezett.

A Burgos legjobb dobói: Eddie 14/9, Nnoko 14, Gamble 12, Philip 10/6
A Real Madrid legjobb dobói: Yabusele 20/15, Abalde 13/6, Poirier 12, Randolph 10/6