A Pesaro majdnem megcsípte az Euroligás Milanót

Filipovity Márkóék 17 ponttal vezettek tíz perc után, de a végére felülkerekedtek a lombardiaiak.

Olasz bajnokság, alapszakasz, 29. forduló

Carpegna Prosciutto Pesaro - Olimpia Milano 81-88

Elképesztő módon bekezdett a Pesaro, amelynek halovány esélye még volt a playoff elérésére: Carlos Delfino továbbra sem játszhatott, de a center Cain visszatérhetett, ez pedig stabilitást adott a csapatnak. Filipovity Márkó hármasa adta meg az alaphangot, a hazaiak pedig nekiestek kicsit tartalékos ellenfelüknek és triplafesztivált rendeztek, 31-14-re vezettek 10 perc után. A Milano azonban nem adta fel, már a második negyedben összekapták a védekezésüket és mindössze 10 ponton tartották a Pesarót, majd a harmadik negyed végén már sikerült a vezetést is átvenniük. A Pesaro viszont több lábon állt, a negyedik játékrészben többször is visszakapaszkodtak egál közelébe - a végjátékban 78-79 után már nem engedték közelebb ellenfelüket, ebben azért sokat segített, hogy 31 alkalommal állhattak a büntetővonalra, míg a vendéglátóik csak hétszer. A Pesaro ezzel rossz helyzetbe került a playoffért folyó küzdelemben, már nem a saját kezükben van a sorsuk.

Filipovity Márkó kezdőként 25 percet töltött a parketten, 5 pontot szerzett (1/3 kétpontos, 1/4 tripla), emellett 4 lepattanó és 1 beütött fault került a neve mellé, 3 VAL-t gyűjtött.