Az amerikai válogatott hetedik helyen zárta a vb-t

Ma sem sziporkáztak Donovan Mitchellék, de 13 ponttal megverték a lengyeleket, így a hetedik helyen végeztek.

Világbajnokság, a 7. helyért

USA - Lengyelország 87-74 (28-14, 19-16, 16-25, 24-19)

Az első félidőben úgy tűnt, kiütés is lehet a vége. Nem kezdtek feltűnően jól az amerikaiak, de Harris, Mitchell és Barnes kosaraival magukhoz ragadták a kezdeményezést az egyébként kifejezetten langyos tempóban kezdődő összecsapáson. Az első negyed második felében Middleton és White vezetésével ellépett az USA (28-14), amely ebben a szakaszban egyértelműen jobban játszott még úgy is, hogy nagyon messze volt attól, hogy 100%-on pörögjön. Lopez hármasával 17 pontra nőtt a lengyelek lemaradása (31-14) a második játékrész legelején, így egy perccel a felvonás megkezdése után már időt is kért az európai együttes. Innentől kezdve valamennyire kiegyenlített lett az összecsapás, de Gregg Popovich csapata magabiztosan tartotta előnyét a félidőig (47-30).

A lengyelek meccset csináltak a második félidőben. Talán az USA is elhitte, hogy ez a találkozó már zsebben van, és védekezésben nagyon kiengedett, amit Lengyelország kihasznált. Waczynskiék 6 hármasából 5 célba ért a harmadik negyedben, összesen 25 pontig jutottak az európaiak ebben a felvonásban, és leküzdötték a távolságot egészen 8 pontig. Bár a találkozó további részében ennél közelebb nem értek Ponitkáék (egyetlen egyszer volt 7 pont a különbség, de Brown azonnal visszaállította 10-re, egyébként szinte végig 8-13 pont között mozgott a differencia), a második 20 perc során kifejezetten szimpatikusan harcoltak, nem adták olcsón a bőrüket. Az amerikai csapat 1-2 szép alley-oopot, blokkot és a 12/25-ös triplázást leszámítva ma sem sziporkázott, de győzelmét nem fenyegette veszély.

Az USA legjobb dobói: Mitchell 16/12, Harris 14/6, Middleton 13/3, White 12.
Lengyelország legjobb dobói: Ponitka 18/3, Waczynski 17/9, Slaughter 15/3.