Az utolsó negyedben remekelt, győzött Dániában a Körmend

15 ponttal is vezetett a házigazda, de a végjáték a vasiaké volt, akik értékes idegenbeli sikerrel nyitottak a FIBA EC-ben.

FIBA Europe Cup, H csoport, 1 .forduló
Bakken Bears (dán) - Egis Körmend 81-87 (25-17, 19-23, 19-17, 18-30)

A mérkőzés statisztikája ide kattintva tekinthető meg!

Az első percekben fej-fej mellett haladtak a csapatok, 12-12 után azonban a Bakken ragadta magához a kezdeményezést. Egy  13-5-ös rohammal zárta a nyitó játékrészt a házigazda, így 25-17-re el is tudott lépni a vasiaktól. Ezt egy további 7-0-s futással toldották meg a dánok a második negyed elején, 15 pontos hátrányban sem esett azonban össze Matthias Zollner együttese – egy 14-2-es sorozattal válaszoltak a piros-feketék, és vissza is jöttek a meccsbe. Mindössze 44-40-re vezetett a nagyszünetben a hazai gárda, a 40 körmendi pontot heten hozták össze – Varnado 9, Kastrati pedig 7 egységet tett a közösbe az első húsz perc során. A trojkák nem igazán mentek a vendégeknek, 12 kísérletből csak három talált utat a gyűrűbe, a másik oldalon 7/17 volt ez a mutató.
A térfélcsere után egy 8-2-s etappal megint a dánok kerültek kedvező helyzetbe, percekre beállt a 8-10 pont körüli differencia. Ez így is maradt nagyjából a negyed végéig, amikor is Ferencz Csaba emelt be egy hármast, 63-57-re hozva fel a vasiakat – nem dőlt el semmi az utolsó tíz percre fordulva. Ferencz szórt még egy távolit, Varnado büntetőjével pedig máris egál állást mutatott az eredményjelző (63-63). Fordult a kocka, átvette a játék irányítását a Zollner-alakulat, néhány ponttal a magyar csapat tartott előrébb. 78-79-nél Ongwae dobott palánkos hármast, előnyhöz juttatva övéit, de Edwards keze sem remegett meg messziről, izgalmasan alakult a végjáték. Ongwae találatával azonban el is lőtte puskaporát a Bears, több pontot már nem szerzett a hazai alakulat az utolsó másfél percben, a higgadtabb vasiak értékes győzelemmel kezdték tehát a sorozatot.

A Körmend legjobb dobói: Varnado 23/6, Edwards 17/6, Kastrati 12/3.
A Bakken legjobb dobói: Ongwae 19/9, Diouf 14/3, Evans 11/3.