Filipovity 17 pattanóval vezette sikerre a Pesarót

A magyar válogatott játékos megint nagyon hasznos volt, csapata ezúttal a Varesét múlta felül hazai pályán.

Az olasz élvonal, a Serie A hetedik fordulójában a Carpegna Prosciutto Basket Pesaro az argentin legendával, Luis Scolával felálló Openjobmetis Varesét fogadta. Jobban kezdték a meccset a vendégek, de a második félidő már a Pesaróé volt, amely végül 85-78-ra győzött.

A hazaiak magyar válogatott erőcsatára, Filipovity Márkó ezúttal a palánk alatt volt kiemelkedő: 9 pontja (3/5 dupla, 1/5 tripla) mellett 17 lepattanót jegyzett, amiből 5 támadópattanó volt. 2 gólpassz, 4 eladott labda, illetve 3-3 beütött és kiharcolt fault került még a neve mellé, így 34 perc alatt 18 VAL-t jegyzett - a győztes egyik legjobbja volt.