Filipovity Márkó jól játszott, de az Obradoiro kikapott

A magyar válogatott játékos majdnem 21 percet kapott az ACB-ben.

Bilbao Basket - Monbus Obdadoiro 80-76

A tabellán nagyjából ugyanott álló két gárda élvezetes, fordulatos meccset játszott egymással, szinte végig fogták egymás kezét - az első félidőt követően 40-40, a harmadik negyed után 60-57 állt az eredményjelzőn. Hiába szerzett az Obradoiróban négy játékos is legalább 10 pontot,  15 labdát adtak el, a végjáték pedig a Bilbaónak jött ki jobban, akik összességében sokkal jobban tripláztak (41%-kal céloztak, míg a vendégek mindössze 17-tel), és az is belefért, hogy 10 büntetőt dobtak mellé.

Filipovity Márkó majdnem 21 percet töltött a pályán, ez idő alatt hat pontot szerzett (2/2 kétpontos, 0/1 tripla, 2/3 büntető), mellett leszedett 3 lepattanót, kiharcolt 2 faultot, a negatív oldalon 1 eladott labda és beütött személyi hiba szerepelt, összesen 7 VAL-t gyűjtött.