Fontos meccset nyertek Perlék a Pistoia ellen

A Capo d'Orlando a második negyedtől kezdve kezében tartotta a Pistoia elleni mérkőzést, végül 79-64-re verték Perl Zoltánék egyik közvetlen riválisukat.

Olasz bajnokság, alapszakasz, 11. forduló
Betaland Capo d'Orlando (6-5) - The Flexx Pistoia (4-7) 79-64 (19-22, 22-10, 21-22, 17-10)

Az első negyedben nem alakult ki nagyobb különbség a felek között, a másodikban pedig 19-25 után egy 8-0-lal fordítottak a hazaiak. Két vendég pont után jött egy újabb 9-0-s hazai roham, ezzel pedig ellépett ellenfelétől a Capo, amely a félidőben is 9 ponttal vezetett (41-32). A fordulást követően Archie és Sztojanovics biztosították, hogy ennél a 8-9 pontnál közelebb ne férkőzhessen a többek között az ex-fehérvári Ronnie Moore (11 pont, 4/10 dupla, 6 eladott labda, 4 VAL) vezette Pistoia, amely a záró felvonás elején járt még 6 pontra ellenfelétől, de Fitipaldo két triplája a negyed első perceiben lezárta az összes vitás kérdést. A Capo d'Orlando elég simán verte egyik közvetlen riválisát (79-64), így 6-5-ös mérlegével tartja 6-7. helyét a Brindisivel együtt - a kupa nyolcasdöntőjét továbbra sem lehet kijelenteni, mert a Capo mögött óriási a tömörülés, 5-6-tal áll három csapat is (Sassari, Torino, Brescia).

Perl Zoltán 11 percnyi játéklehetőséget kapott, ami alatt nem szerzett pontot (0/1 dupla), volt 1-1 szerzett és eladott labdája, valamint 1-1 beütött és kiharcolt faultja, így -1 VAL került a neve mellé végül.

A Capo d'Orlando legjobb dobói: Archie 20/3, Sztojanovics 19/6, Fitipaldo 13/6.

A Pistoia legjobb dobói: Boothe 12, Lombardi 12, Moore 11/3.