Hanga Ádám nem játszott, ki is kapott a Baskonia

Hanga Ádám nem lépett pályára az Unicaja Malaga ellen, csapatkapitánya nélkül vereséget szenvedett a Baskonia a spanyol bajnokság alapszakaszának 6. fordulójában.

Spanyol bajnokság, alapszakasz 6. forduló
Unicaja Malaga (3-3) - Baskonia Vitoria Gasteiz (3-2) 82-72 (22-14, 17-9, 19-27, 24-22)

Ma este rendezték a spanyol bajnokság 6. fordulójából az Unicaja Malaga - Baskonia Vitoria Gasteiz összecsapást, amely elvileg rangadónak indult, de a vendégek csapatkapitánya, a magyar válogatott klasszisa, Hanga Ádám ezúttal nem lépett pályára, a Baskonia pedig vezére (és Andrea Bargnani, valamint a frissen igazolt Chase Budinger) nélkül kapitulált Malagában.

Az első két negyedben sokkal jobban játszottak a hazaiak, 8-8 pontot vertek ellenfelükre, így a félidőben 16 egységgel vezettek. A fordulás után azért nagyot változott a játék összképe, elkezdték a felzárkózást a vendégek, a negyedik negyedben pedig esélyük volt 1 pontra is feljönni - 62-58-nál, 6 perccel a vége előtt Akognon csak egy büntetőt értékesített a háromból, utána csinált egy 8-0-s szakaszt a Malaga, és ezzel gyakorlatilag el is dőlt a meccs, a vége 82-72 lett a hazaiaknak.

Érdekesség, hogy a vendéglátónál a 19 pontos Kyle Fogg, a 15 pontos Jamar Smith és a 10 pontos Dejan Muszli mögött hárman is 9-9 pontot szállítottak, igazi csapatmunkát végeztek, míg a Baskoniában Shane Larkin simán gyengén (-2 VAL), Josh Akognon és Rodrigue Beaubois pedig ész nélkül játszottak (ketten együtt 4/18 tripla).

A Malaga legjobb dobói: Fogg 19/9, Smith 15/6, Muszli 10.

A Baskonia legjobb dobói: Blazic 16/6, Beaubois 12/3, Akognon 12/9, Shengelia 11.