Hangáék a Breogánt is kipipálták

A Barcelona a kiesőjelölt Breogán otthonában sem hibázott, így egy újabb lépéssel közelebb került az alapszakasz megnyeréséhez. Hanga ismét jól játszott.

ACB Liga, alapszakasz, 26. forduló

Cafés Candelas Breogán (8-18) – FC Barcelona Lassa (22-4) 75-92

Az Euroliga alapszakaszának végén és az ACB Liga ezen hetei során egy kicsit nyugodtabb időszaka van a Barcelonának, könnyebbnek nevezhető ellenfelekkel szemben. Ebbe a sorba beillik az egyik kiesőjelölt, a 18 csapatos pontvadászat 16. helyén álló Breogán elleni találkozójuk is a katalánoknak, ahol Pesics mester ismét kedvére rotálhatta csapatát, a győzelmüket nem fenyegette veszély.

A meccset a hazaiak kezdték jobban, 7-0 után még az első negyed végén is ők vezettek 21-15-re. Az extrán dobó Singleton mellé aztán Hanga is csatlakozott, így a második negyedet 31-17-re megnyerte a Barca. Singleton továbbra is éles maradt, fordulás után is 15-4-gyel kezdtek a vendégek, így 20 pont fölé nőtt a különbség (42-63), amit innentől könnyedén tartottak a gránátvörös-kékek.

A Barcában Hanga Ádám csereként lépett pályára és 20 és fél perc alatt 11 pontig (5/3 dupla, 2/1 tripla, 4/2 büntető) jutott, leszedett 5 lepattanót, kiosztott 1 sapkát, szerzett és eladott 1-1 labdát, a 2 beütött faultjára pedig 4 kiharcolt jutott, így 14-es indexmutatóval zárt.

A Breogán legjobb dobói: McCallum 12, Brown 11/6, Diaz 11/3, Gerun 10
A Barcelona legjobb dobói: Singleton 18/12, Hanga, Claver 11/3-11/3, Oriola 10/3