Hangáék a második félidőben robbantottak

Az első félidőben még a sereghajtó Estudiantes játszott jobban, a fordulás után viszont a listavezető Barcelona érvényesítette erőfölényét.

Spanyol bajnokság, 23. forduló
Movistar Estudiantes (5-18) - FC Barcelona (19-4) 67-74 (17-13, 18-15, 17-27, 15-19)

A spanyol élvonal 23. fordulójában a listavezető FC Barcelona a bajnokság egyik sereghajtójához, a Movistar Estudianteshez látogatott. Az első félidőben még az Avramovic-Arteaga duó vezette hazaiak vezettek. A katalánok előrefelé nagyon gyenge teljesítményt nyújtottak, mindössze 28 pontig jutottak 20 perc alatt (35-28). A fordulás után aztán fordult a kocka: a vendégek csak a harmadik negyedben majdnem ugyanannyi pontot szórtak, mint az azt megelőző kettőben. A játék képe teljesen megváltozott, és bár a fordítás után nem tudta eldönteni a meccset idő előtt a Barca, végül ha nem is könnyedén, de 7 ponttal győzött (67-74).

A győztesnél Hanga Ádám kezdőként kevesebb mint 21 perc alatt is 14 pontot (4/6 dupla, 2/4 tripla), 9 pattanót, 2 gólpasszt, 1 blokkot, 1 szerzett és 3 eladott labdát, illetve 1-1 beütött és kiharcolt faultot jegyzett, így összesen 20 VAL-lal zárt.

Az Estudiantes legjobb dobói: Avramovic 18/12, Arteaga 14, Scrubb 9/6.
A Barcelona legjobb dobói: Mirotic 17/3, Hanga Ádám 14/6, Higgins 12.