Hangáék idegenben javítottak a bajnokságban

A magyar légiós ezúttal is a Barcelona egyik legjobbja volt, csapata tapad az első két helyezettre.

A nagyon sűrű mérkőzésprogram közepén lévő katalánok idegenben arattak győzelmet (79-82) a rájátszásra ácsingózó Morabanc Andorra otthonában egy igencsak hullámzó derbin. A 16 pontos Diagne fémjelezte hazaiak 13-as előnyt építettek az első etapban, majd a harmadik negyed végére fordított a Barca Heurtel, Hanga és Singleton villanásaival, majd a hajrában hiába adta le előnyét a Pesics-legénység, végül célba ért az Euroliga Final Fourról épphogy lemaradó gránátvörös-kék gárda és 25-7-es mutatójával a harmadik helyen áll 32 fordulót követően a spanyol élvonal alapszakaszában.

A magyar hátvéd/bedobó csereként beállva 25 perc alatt 12-őt dobott (4/8 mezőnyből, 3/4 triplából, 1/3 büntetőből), 6 lepattanót szerzett, 2 gólpasszt osztott ki, valamint volt 1 blokkja és 2 kiharcolt faultja, a negatív oldalon pedig 3 labdaeladás szerepelt a neve mellett.