Kellerék kikaptak

Sokáig vezetett a Wroclaw, de a 4. negyedben fordítani tudott ellenfelük.

Lengyel bajnokság, alapszakasz, 16. forduló:

Enea Astoria Bydgoszcz - WKS Slask Wroclaw 91-83 (20-21, 14-20, 21-20, 36-22)

A kiélezett első negyed után fokozatosan építette fel az előnyét a Slask Wroclaw, aminek az eredménye 7 pontos előny lett a nagyszünetre. A fordulást követően is tartotta egy darabig az előnyét a vendég csapat, a 3. negyedben nagyrészt 8-9 pontos előnyben játszottak, majd az utolsó játékrészre fordulva teljesen váratlanul fordítani tudott Bydgoszcz egy 12-1-es futásnak köszönhetően. Az utolsó percekben még növelni is tudták az előnyüket a hazaiak, és a 26 pontos Corey Sanders teljesítményére építve a meccset is behúzták végül.

Keller Ákos ezúttal csereként kapott lehetőséget. Szűk 22 perc alatt 4 pontig (2/2 kétpontos), 4 lepattanóig, illetve 1-1 gólpasszig és blokkig jutott, továbbá 2 eladott labdát és 3 személyi hibát is fel lehetett jegyezni nála.