Kiélezett derbin kapott ki a Falco a Besiktastól

Igazi ki-ki meccs volt, amelynek végjátékában a higgadt török büntetőzés döntött.

Bajnokok Ligája, Csoportkör, D csoport, 12. forduló
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Besiktas Sompo Sigorta (török) 79-83 (27-23, 12-18, 24-20, 16-22)

A mérkőzés részletes statisztikája ide kattintva érhető el!

A törökök maradtak higgadtabbak a végén. Mindkét gárda 5-6-os mérleggel futott neki a találkozónak, így igazi ki-ki meccs volt ez, amely a csoportból való továbbjutás szempontjából komoly téttel bírt. Jól kezdtek a sárga-feketék, egy 7-0-s rajt után 19-11-re léptek el a vendégektől – Washington és Hooker is beszórt egy-egy triplát. Curry távolijával tíz fölé nőtt a vasi előny (24-13), ám McKissic és Akpinar hármasaival egy 10-3-as Besiktas-rohammal zárult a kosárgazdag negyed (27-23). A második játékrészben némileg megtorpant az addig remekül támadó Falco, 31-30-ra már a törökök vezettek – az etap első felében elvétve talált a gyűrűbe a magyar címvédő. A nagyszünetig meg is tudta őrizni szűk fórját Burak Biyiktay együttese, főként a festékből szerzett pontjainak köszönhetően – 22-14-re nyerték ezt a szegmenst az első húsz percben a vendégek. A fordulás után folytatódott az adok-kapok - ismét McKissic villant egy triplával, majd egy labdaszerzést követő zsákolással (44-50). Curry és Benke hármasai révén azonban hamar egalizált a szombathelyi gárda, egyik fél sem tudta akaratát igazán a másikra erőltetni – 63-61-es Falco-előnnyel indult a záró felvonás. Akpinar hétből a negyedik trojkáját küldte a helyére, amivel ismét az övéi tartottak előrébb (66-70), ezúttal nem akadt, aki a vállára vette volna a sárga-feketéket. Kapaszkodott előnyébe a Besiktas, de Filipovity labdaszerzését követően Benke ziccerével egyetlen pontra olvadt a különbség – alig egy perc volt már csak ekkor hátra (77-78). Reddic ütött oda Akpinar-nak, aki nem is hibázott a vonalról, majd Curry rontott távoliját követően kettőből egy szabaddobást értékesített (77-81). Benke zsákolt, de azonnal faultoltak is a vasiak, hogy hozzájuk kerüljön a labda. Geyik azonban nem tette meg azt a szívességet, hogy hibázzon, több kosárra pedig már nem volt lehetősége a Falcónak - egy rendkívül kiélezett meccsen a Besiktas bizonyult egy hajszálnyival jobbnak, így a szombathelyiek sorsa már nem a saját kezükben van a továbbjutást illetően.

Nüanszok. 13-szor változott a vezető csapat kiléte a mérkőzésen (de érdekes módon egyszer sem volt egál az állás 0-0 után), a jó Falco-kezdés után teljesen kiegyensúlyozott csatát láthattak a nézők. A hazai bajnokságban ritkán fordul elő, hogy a palánk alatt fölényben legyen a vasiak aktuális ellenfele, itt pedig most ez volt a helyzet – a pattanózást 30-23-ra, a festékből szerzett pontcsatát pedig 40-28-ra nyerték a törökök. A triplavonal mögül is 30% alatt céloztak Váradiék, összességében ez is közrejátszott szoros vereségükben, amely már a második volt nekik egymás után – innentől meg kell nyerniük hátralévő meccseiket a továbbjutáshoz, míg a törököknek ki kell kapniuk.

A Falco legjobb dobói: Reddic 16, Curry 15/6, Benke 15/3.
A Besiktas legjobb dobói: Geyik 18, Akpinar 17/12, McKissic 12/6.