Kikapott az Alba, de továbbjutott!

Az Alba Fehérvár egy borzasztóan hullámzó mérkőzésen ugyan végig hátrányban játszott Minszkben, és ki is kapott a helyiektől, a Spirou azonban szintén vereséget szenvedett Izraelben, így Lóránt Péterék továbbjutottak a második csoportkörbe!

FIBA Europe Cup, Első csoportkör, F csoport, 6. forduló
BC Cmoki Minszk (fehérorosz, 4-2) - Alba Fehérvár (magyar, 3-3) 87-82 (23-16, 19-15, 26-21, 19-30)

Minszk: Adamovics -, Kurdravcov 4, Czerapowicz 24/9, Mescsarakov 5/3, Kravish 14.
Csere: Saddler 17/9, Traszcinecki 9/9, Szalas 12/6, Vabiscsevics -, Szemianyuk 2.

Alba Fehérvár: Hill 18/3, Simpson 21/12, Harris 8/6, Lóránt 15/6, Keller Á. 11/3.
Csere: Horton 4, Keller I. -, Fenner 5/3, Filipovity -.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken megtaláljátok!

A meccs Mescsarakov triplájával kezdődött - erre még Simpson válaszolt ugyan három büntetővel, de a hazaiak fölényben játszottak végig az első negyed folyamán a rengeteg pattanót szedő Kravish és a svéd válogatott Czerapowicz vezetésével. A fehérváriaknak a támadójátékkal hatalmas problémáik voltak, hét perc játék után mindössze 8 dobott pontnál jártak (15-8). Hill próbálta beindítani a magyar együttest elöl, de közelebb nem tudta hozni csapatát, hét pont volt a differencia 10 perc játék után is (23-16). A második negyed első fele rémálomszerű volt, Traszcinecki és Szalas révén futott egy 13-0-t a Minszk, és a 16. perc közepén már 18 ponttal vezetett (38-20). Az Alba több mint négy és fél perces kosárcsendjét Lóránt törte meg, egy 9-0-s szakasszal vissza is küzdötte magát Dzunics Braniszlav együttese 10 pont környékére, de 11 ponttal le voltak maradva a nagyszünetben (42-31).

A fordulás után Czerapowicz kosaraival az első percekben még tartotta előnyét a Minszk (47-36), de aztán a Fehérvár időszaka következett: a magyar alakulat messze legjobb periódusát futotta, büntetőket harcolt ki, a magasemberek révén könnyebb kosarakat szerzett, így kettő pont volt mindössze a különbség a negyed felénél (49-47). Támadhatott is az egyenlítését a magyar bajnok, de eladták a labdát, majd kaptak zsinórban öt triplát, a Minszk pedig futott egy 19-2-es szakaszt. Hiába zárta Simpson a dudaszóra egy triplával a negyedet, 16 pont volt a hazaiak előnye 10 perccel a vége előtt (68-52). A záró játékrészt egy 8-0-s három perccel nyitotta az Alba, újra meccsben voltak Lóránték (68-60) - a hazaiak ugyan reagáltak erre, de Simpson újabb hármasa után, a 36. perc végén már csak hat pontra volt ellenfelétől a Fehérvár (74-68). Ekkor azonban megint össze tudta szedni magát a Minszk, előlépett Czerapowicz mellett az egykor Körmenden és Jászberényben is megforduló Devon Saddler is, és végül 87-82-re győzött a vendéglátó.

UPDATE (19:26):

A csoport másik mai meccsén a Spirou egy borzasztóan szoros mérkőzést játszott a Bnei Herzliya otthonában, amelyet végül az izraeliek nyertek meg 87-83-ra, így az Alba Fehérvár továbbjutott a következő körbe csoportmásodikként!