Kikapott és kiesett a Szolnok a FIBA Europe Cupból

Megint gyengén védekezett (és ezúttal gyengén is támadott), 88-61-re kikapott Minszkben, így biztosan búcsúzik a FIBA Europe Cup további küzdelmeitől az Olaj.

FIBA Europe Cup, Második csoportkör, K csoport, 5. forduló
BC Cmoki-Minszk (fehérorosz, 2-3) - Szolnoki Olaj KK (magyar, 1-4) 88-61 (28-20, 19-15, 15-10, 24-16)

Minszk: Saddler 6, Kudravcov 5/3, Czerapowicz 22/9, Mescsarakov 7, Szemianyuk 4.
Csere: Adamovics 14/6, Traszcinecki 2, Szalas 1, Paliascsuk 3/3, Kravish 13, Gray 4/3, Korzs 5/3.

Szolnok: Perry 12/3, Vojvoda 6, Ford 10, Milosevics 8, Andric 6.
Csere: Polyák 9/6, Kovács -, Tóth Á. 7, Tóth Z. 3/3.

A mérkőzés teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

A mérkőzés első három és fél perce kifejezetten pontgazdag volt, hol az egyik, hol a másik csapat vezetett, de nem sok jót vetített előre az előző két forduló után, hogy az Olaj megint 10 pontot kapott három és fél perc alatt (10-10). Saddler vezetésével a következő négy percben a hazaiak akarata érvényesült (23-13), de Polyák kosaraival három pontra visszajött még a Szolnok (23-20). A negyed azonban Adamovics és Gray kosaraival ért véget (28-20), a második felvonás közepéig pedig nem tudott igazán közel kerülni ellenfeléhez a magyar alakulat (35-26). Perry öt pontjával közelített az Olaj, majd egy kisebb kosárcsend után a fehéroroszok léptek - a svéd válogatott Czerapowicz gyakorlatilag egymaga növelte 12 pontra a Minszk fórját, ennyi volt a különbség a nagyszünetben is (47-35).

A fordulás után sem változott a játék összképe, sőt - a Szolnok lényegében csak büntetőkből tudott eredményes lenni, akciókosarat alig-alig szereztek Fordék, így a hazaiak simán tartották előnyüket, sőt, Czerapowicz és Adamovics vezetésével még növelték is a záró felvonás előtt (62-45). A 33. percre a különbség elérte a 20 pontos (70-50), és itt el is dőlt a találkozó, valamint az Olaj sorsa is. A hátralévő időben már semmi lényeges nem történt - ezúttal támadásban is erőtlenül játszott Dragan Alekszics csapata, a védekezést sem sikerült jobban megoldani, mint a Bakken Bears vagy a Mornar Bar otthonában, így végül 88-61-re nyert a Minszk. Ez az eredmény azt is jelenti, hogy a Szolnok matematikailag is búcsúzott a továbbjutás reményétől.