Lóránt remek játékával újra egyenlített a Roma!

Lóránt Péter és olasz élvonalbeli klubja, a Virtus Roma kritikusan fontos mérkőzést játszott a hatodik kiemelt Reggio Emilia otthonában, hiszen a Calvani-legénységnek 1 - 2-es hátrány után muszáj volt nyernie a nyitányon elvesztett pályaelőnye visszaszerzéséhez. A majdnem dupla duplázó honfitársunk igen jó játékának is köszönhetően egy óriási izgalmakat tartogató hajrában célba is értek a harmadik rangsorolt fővárosiak és saját kezükbe vették a sorsukat!

A magyar nagyember csereként pályára lépve összesen playoff egyéni csúcsot jelentő 28 percet töltött a parketten, ami alatt a maga 9 pontjával, 9 lepattanójával (szintén rájátszásbeli egyéni rekord, ebből ráadásul idénycsúcsnak számító 5-öt kapart össze a támadóoldalon!), 2 gólpasszával és 4 kiharcolt faultjával (szintén szezoncsúcs), s összesen 16 VAL-lal csapata harmadik leghasznosabb játékosa volt ezen az estén. Mezőnyből 6-ból 3-as mutatót hozott össze, ezen belül 1 triplakísérlete volt, ami célt tévesztett, viszont a büntetőket hibátlanul értékesítette (3-ból 3). A negatív oldalra 3 labdaeladás került fel nála a 68 - 71-es Virtus sikerrel végződő összecsapáson.

A Roma visszakapta két sérült ászát, de a kezdőben helyet kapó, s korán három faultot begyűjtő Gani Lawallal ellentétben Jordan Taylor csak csereként léphetett pályára, ám az amerikai szupertehetség 18 pontos, 8 lepattanós, 2 gólpasszos, 6 kiharcolt faultos produkcióval állt bosszút az orrtörésért, amit az első derbin okozott neki a rivális. A félidőig minden jól is alakult a 20-at szóró olasz bajnoki MVP, Luigi Datome húzta vendég gárdának, ám a fordulás után egy 16 - 2-es etappal négy perc alatt fordított a hatodik kiemelt és onnantól inkább Cinicariniék irányították a derbit.

Viszont a fővárosiak újfent bebizonyították, hogy oroszlán szívvel képesek küzdeni a leginkább elveszettnek hitt helyzetben is, Datome megállíthatatlan volt támadásban, Lóránt pedig szépen kapkodta a lepattanókat, a büntetőpárbajban pedig igencsak higgadt maradt a Roma, mely borzasztóan fontos győzelmet aratott idegenben, így kijavította az első meccs csorbáját.

A következő, vagyis az ötödik összecsapást péntek este 20:30-kor rendezik Rómában, ahol 2 - 2-es állásról folytatják a csatát a csapatok az egyik fél negyedik győzelméig tartó sorozatban.

Trenkwalder Reggio Emilia(6.) - Virtus Roma(3.) 68 - 71 (17-19, 11-19, 22-8, 18-25)

Olasz bajnokság, rájátszás, negyeddöntő, 4. mérkőzés, Reggio Emilia

Reggio Emilia: A. Cinciarini 10/6, Slanina 7/6, D. Taylor 19/3, Antonutti 3/3, Brunner 8/3. Csere: Jeremics 5/3, Filloy 3, Bell, Silins -, Cervi -.

Virtus Roma: Goss -, Bailey -, Datome 20/3, B. Jones 12/3, Lawal 10. Csere: Czyz 2, D'Ercole -, J. Taylor 18/3, Lóránt 9.