Második meccsét is hozta a Körmend az Alpok Adria Kupában

Voltak hullámvölgyek Halászék játékában, de végül a Hollins-Csorvási kettős vezetésével újabb győzelmet arattak.

Alpok Adria Kupa, csoportkör
Egis Körmend - BK ARMEX Decin 77-71 (23-15, 16-19, 19-15, 19-22)

Körmend: Wright 10/3, Hollins 24/12, Oroszi 1, Tuoyo 12/3, Horti 7
cserék: Csorvási 15, Halász 2, Bán 4, Márton Á. 2

Decin: Jezek 2, Siska 8/3, Kroutil 5/3, Houska 13/3, Grunt 2
cserék: Landa 17/9, Halada 2, Bazant 13/6, Festr 9/9

Ezúttal is három légióssal, valamint Ferencz Csaba nélkül lépett pályára a Körmend és ugyanazt a kezdőt is küldte pályára Gasper Potocnik, mint a csütörtöki találkozón. A szoros kezdés után aztán érkezett Halász és Csorvási, futottak egy 9-0-t a vasiak és megléptek, sőt, két perccel az első negyed vége előtt meglett a közte tíz, nem nagyon tudott kijönni a szorításból a cseh vendégcsapat. A 23-15-ös első negyed után azonban felszívta magát a Decin, előbb egy 7-0-t, majd egy kisebb körmendi roham után egy 10-0-t is futott a gárda, amivel át is vette az irányítást, majd a vezetést is, 28-32 után vissza kellett térnie a pályára Hollinsnak - az ő vezetésével azonban stabilizálni tudta magát az MTE, amely 11-2-vel és ötpontos előnnyel zárta a hullámzó félidőt.

A fordulás után a Halász-Bán-Hollins-Tuoyo-Csorvási ötössel kezdett a Körmend és ez működött is, hamar ismét tíz pont fölé növelte előnyét a gárda - Hollins mellett főleg Csorvási remekelt, a centert nem nagyon tudta megfogni a Decin. A játék színvonala továbbra sem volt túl magas, de a vasiak magabiztosan őrizték a kiharcolt fórt egészen a záró etap közepéig, ekkor azonban a két bevert saroktripla ellenére kicsit megzuhant a társaság - Potocnik már 70-66-nál kért időt, védekezésben többször is szétcsúsztak Wrighték. A vendégek azonban nem voltak elég pontosak, Hollins bevert egy kulcsfontosságú hármast, majd az utolsó percben megtalálta Csorvásit, végül értékesített két büntetőt - ezzel ő elérte a 24 pontot, csapata pedig bebiztosította a győzelmet. A Körmend így két nap alatt két meccset nyert az Alpok Adria Kupában, jól rajtolt ebben a sorozatban.