Megállította Csehországot, vb-elődöntős Ausztrália

A harmadik negyedben robogtak át ellenfelükön Andrew Boguték.

Világbajnoki negyeddöntő
Ausztrália - Csehország 82-70 (17-17, 16-13, 30-18, 19-22)

Döcögős első félidő. Nagyon sokat hibáztak a csapatok az első félidőben, egyik fél sem találta igazán a ritmusát - ez azért talán a cseheknek jött jobban, akik a zónájukkal szépen lelassították az ausztrálokat, igaz, a túloldalon közben ők se nagyon találták a gyűrűt. Összességében mindkét gárda 40% alatt célzott mezőnyből, nem ültek a tripláik, a büntetővonalra se jutottak el, ellenben rengeteg labdát veszítettek és még a könnyűnek tűnő helyzeteket is elhibázták. Egy-egy extra egyéni teljesítményt láthattunk, Ausztráliánál Patty Mills már az első negyedben beszórt 13 pontot (a 17-ből), míg a túloldalon Patrik Auda jutott el 13 egységig a második játékrész végére - a kicsit pontosabb és kicsit jobban lepattanózó ausztrálok végül 33-30-ra vezettek húsz perc játékot követően.

A fordulás után elrohant Ausztrália. A nagyszünetet követően megint a csehek kezdtek jobban, de aztán felpörgette a játékot az ausztrál csapat és gyakorlatilag bedarálta ellenfelét - előbb a védekezésüket kapták össze és vették le Satoransky után Audát is a pályáról, majd támadásban is találtak egy halálos fegyvert. Ez pedig most némi meglepetésre Andrew Bogut pozíciójátéka volt, aki előbb kiosztott két gyönyörű gólpasszt, majd dobott két kosarat, aztán szintén az ő kiosztása után vert be egy triplát Goulding, úgyhogy 43-43 után egy 14-0-t repesztett a társaság - ez akkora ütés volt a támadásban továbbra is erőlködő cseheknek, hogy nem volt belőle visszaút. Ausztrália összességében az első félidőben csak Mills extráját tudta felmutatni, a másodikban aztán elöl-hátul beindult a csapatjáték és Csehországnak onnantól nem osztottak lapot - a negyedik negyedet ugyan egy 7-0-val kezdték Balvínék, illetve a végén a nagyon felpörgő (13 pont, 9 lepattanó, 13 gólpassz) Satoransky vezetésével még kellemetlenkedtek, de összességében kézben tartotta a meccset az ausztrál válogatott. Mills végül 24 pontig jutott, Bogut elöl-hátul vezérnek bizonyult, leszedtek 18 támadópattanót és a triplájuk is feljavult, úgyhogy nem volt kérdés, hogy melyik a jobb csapat - ezzel ők jutottak be a legjobb négy közé, míg a 16 labdát eladó csehek menetelése véget ért.

Ausztrália legjobb dobói: Mills 24/18, Goulding 14/12, Bogut 10
Csehország legjobb dobói: Auda 21/9, Satoransky 13/6, Pumprla 10

fotó: fiba.basketball