Meglepő vereségbe futott bele a Real

A továbbra is Hanga Ádám nélkül felálló madridiakat a kiesés elől menekülő Andorra tréfálta meg a WiZink Centerben.

ACB Liga, alapszakasz, 20. forduló

Real Madrid (16-3) – MoraBanc Andorra (6-12) 83-88

A Real Madrid két győzelemmel gyarapodott a héten az Euroligában, melyek után a kiesés elől menekülő Andorra legyőzése kötelező feladatnak tűnt számukra az ACB Ligában. A miniállam csapata azonban alaposan meglepte a fővárosi sztáralakulatot, a szenzációsan játszó Miller-McIntyre (28/6 pont, 8 gólpassz, 7 lepattanó) vezetésével 30-20-ra nyerték meg a harmadik negyedet a vendégek. Ekkor 42-38-ról 55-64-re fordítottak, és bár a hajrában feljött egyetlen labdabirtoklásnyi távolságra a Real (81-84), az Andorra előnye kitartott a legvégéig és ez egy szenzációs bravúrt ért számukra. A Real továbbra is vezeti a bajnokságot, de a Barca beérte őket a vereségek számát tekintve (13-3).

Hanga Ádám ezen a találkozón sem játszott, a Real Madridra pedig a jövő héten is három fellépés vár, mindegyik hazai pályán (Olympiakosz, Zenit, Valencia).

A Real Madrid legjobb dobói: Causeur 16/12, Deck 15/3, Randolph 13/3, Heurtel 12/6
Az Andorra legjobb dobói: Miller-McIntyre 28/6, Crawford 15/9, Olumuyiwa 14, Diagné 13/9