Meglepő vereséget szenvedtek Hangáék

Meglepő hazai vereséget szenvedett a Laboral Kutxa a spanyol bajnokság 9. fordulójában, a második negyedet leszámítva gyengén játszottak.

Laboral Kutxa (7-2) - Iberostar Tenerife (3-6) 92-98 (12-19, 28-22, 22-33, 30-24)

A Laboral Kutxa főleg támadásban kezdte borzasztóan gyengén a találkozót, hiszen az első 10 percben mindössze 12 pontot kapartak össze. Úgy tűnt, hogy a második negyed elején kezd helyreállni a világ rendje, egy 8-0-s futással átvették a vezetést Hangáék, ám nem sikerült két vállra fektetni az ellenfelet, végig egál körül mozgott az eredmény a második felvonásban, egy ponttal vezetett a találkozó előtt mindössze 2-6-os mérleggel álló Tenerife (41-41).

A fordulás után 49-53 után futott egy 8-0-t a vendég alakulat, ezzel dőlt el végleg a mérkőzés, innen ugyanis nem tudott visszakapszkodni a Laboral. 49-61 után a hazaiak futottak egy 7-0-t, de 5 pontnál közelebb nem értek ellenfelükhöz, ráadásul az utolsó 10 percre is már 12 pontos lemaradással fordultak (62-74). A záró játékrészben szinte végig 10 pont fölött mozgott a differencia, végül 98-92 arányban győzött a Tenerife.

A magyar válogatott ásza, Hanga Ádám kezdő volt, sokat is játszott (23:39-cel a harmadik legtöbbet csapatában), ám most nem tudott olyan komoly hatással lenni együttese teljesítményére. 4 pontot szerzett (2/2 dupla, 0/1 tripla), volt 2 pattanója és 1 gólpassza, összesen pedig 8 VAL-lal zárta a találkozót.