Nikola Mirotic vezetésével magabiztosan nyert a Barcelona

Hanga Ádám hasznos játékkal szállt be a kispadról.

Spanyol bajnokság, alapszakasz, 24. forduló:

Joventut Badalona - Barcelona 62-80 (12-23, 20-22, 6-20, 24-15)

Az első negyedben 13 pontot szerző Nikola Mirotic vezérletével hamar kétszámjegyű előnybe került a vendég Barcelona, és montenegrói-spanyol magasember ekkor egymaga túldobta az ellenfelet. A következő 10 percben a Badalona annyit tudott elérni, hogy érdemben ne nőjön tovább a különbség, de közelebb zárkózni nem tudtak. A harmadik negyedben jött a totális összeomlás a hazaiaktól, több mint 7 percen keresztül nem tudtak elmozdulni a 32 szerzett pontjukról, közben viszont a Barcelona 17 egységet termelt, és 32-62 is állt az eredményjelzőn. Miután a mérkőzés eldőlt, kiengedtek a vendégek, és ezt követően némileg kozmetikázni tudott az eredményen a Badalona. A találkozó legjobbja a kevesebb mint 18 perc alatt 21 pontig (6/6 kétpontos, 3/5 hárompontos) jutó Nikola Mirotic lett, aki 27-es indexet ért el.

Hanga Ádám ezúttal a kispadról szállt be, és 14 perc lehetőséget kapott. Ennyi idő alatt 5 pontig (1/1 kétpontos, 1/1 hárompontos), 4 lepattanóg és 1 gólpasszig jutott, illetve azt is érdemes megjegyezni, hogy az első félidőben kevesebb mint 3 percet tölthetett a pályán, miután gyorsan begyűjtött 2 személyi hibát.