Pazar támadójátékkal ütötte ki a Chalont az Alba

Idei messze legjobb játékával, az egész mérkőzésen fantasztikus támadójátékot bemutatva az Alba Fehérvár együttese 111-91 arányban kiütötte az eddigi csoportelső és favoritnak tartott Elan Chalont.

FIBA Europe Cup, A-csoport, 3. forduló
Alba Fehérvár (magyar, 2-1) - Elan Chalon (francia, 2-1) 111-91 (28-26, 28-16, 36-22, 16-25)

Alba Fehérvár: Taylor 14/9, Edwards 22/9, Shepard 12, Lóránt 22/6, Keller 12.
Csere: Farr 16/6, Markovics 4, Tóth 4, Burgess 5, Filipovity -.

Elan Chalon: Roberson 18/12, N'Zeulie 12/6, Harris 17/15, Clark 8, Fall 13.
Csere: Mejeris -, Pitard 2, Bouteille 13/3, Gipson 8, Ndoye -.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Az első negyedben gyorsan kiütközött, hogy milyen meccsre számíthatunk: Fall, majd Roberson vezetésével szinte folyamatosan a franciák vezettek, de mindenre volt válasz a túloldalon is, potyogtak a kosarak. Az Albánál Lóránt és Shepard is be-betaláltak, Edwards viszont ellenállhatatlan volt az első negyedben. A túloldalon Dzunics Braniszlav egykori játékosa, Roberson is, így gyakorlatilag végig fej-fej mellett haladt a két csapat - Burgess két büntetőjével 28-26-ra vezetett az Alba 10 perc játék után. A második negyed előtt az volt a kérdés, hogy melyik együttes tudja tartani ezt a dobáshatékonyságot, és melyik esik vissza - szerencsére előbbi lett a magyar csapat, utóbbi pedig a franciák. A Chalon teljesen leállt elöl, míg a hazaiak a cserék, Markovics, Farr, Burgess és Tóth Péter vezetésével 3 és fél perc alatt 16 pontosra hízlalták az előnyt (44-28). Clark, majd Fall révén közelítettek a vendégek, de a fehérváriak tartották a különbséget, a félidő végén pedig hiába jött vissza 11 pontra N'Zeulie kosaraival a Chalon, Taylor háromnegyedpályás triplájával 14 ponttal vezetett az Alba 20 perc játék után (56-42).

A szünet nem törte meg Lóránték lendületét, Taylor és Keller vezetésével gyorsan 23 pontra nőtt a vendéglátó előnye (67-44). Harris és Roberson is beszórtak pár kosarat, de egyrészt ez csak arra volt elég, hogy 20 pont környékén maradjon a differencia, másrészt egyéni statisztika javítására szolgált. Edwards és Lóránt vezetésével a 28. perc közepére már 31 pont volt a távolság, és az utolsó negyed előtt is megvolt még 28 pont ebből az előnyből. A záró játékrészben már csak az Alba győzelmének a pontos nagysága volt a kérdés. A francia cserék tartották a különbséget, de Farr révén megvolt a 100 dobott pont is a 34. perc végére (100-72). A végén még kozemtikázott némileg a Chalon, de három negyedig gyakorlatilag hibátlan játékot mutatott be Dzunics Braniszlav csapata, amely végül 111-91-re, tehát kereken 20 ponttal diadalmaskodott, ezzel óriási lépést tett a továbbjutás felé.