Rosco Allen parádésan kezdte az új idényt

A hétvégén rendezték a japán bajnokság új idényének első két fordulóját, a Niigata egy győzelemmel és egy vereséggel nyitott, a magyar válogatott játékos pedig mindkétszer nagyszerűen teljesített.

Japán élvonal, 1. forduló:

Niigata – Kiotó 81-85 (19-31, 31-10, 17-25, 14-19)

Japán élvonal, 2. forduló:

Niigata – Kiotó 76-75 (17-19, 15-16, 24-22, 20-18)

Az első körben nagyon hullámzó, ugyanakkor fordulatos mérkőzést játszott egymással a Niigata és a Kiotó, ahol a mérkőzés elején a vendégek akarata érvényesült inkább, viszont a hazaiak egy 15-0-s futással mentek el a nagyszünetre, így mégis ők várhatták a jobb helyzetből a folytatást. A fordulást követően több lábon álltak a vendégek, ekkor már csak Rosco Allen pontjainak köszönhetően tudott meccsben maradni a Niigata, a magyar válogatott játékos szállított 14 pontot a csapata 31 egységéből, de végül ez sem bizonyult elegendőnek.

A második találkozót is a vendégek kezdték jobban, már az első negyedben jelentős előnybe kerültek egy 0-13-as periódusnak köszönhetően, viszont ezt követően szorosabban alakult a mérkőzés. Noha a folytatásban is szinte végig a Kiotó járt előrébb, a Niigata végig látótávolsgon belül tudott maradni, a második félidőben pedig egyszer sem kerültek 6 pontnál nagyobb hátrányba. 1:43-mal a vége előtt 70-75 állt az eredményjelzőn, ezt követően viszont már nem szereztek pontot a vendégek, míg a Niigata háromszor is betalált, utolára 3,9 másodperccel a vége előtt, így a jó hajrájuknak köszönhetően megszerezték az első győzelmüket a szezonban.

Rosco Allen mindkét találkozón a kezdőben kapott helyet a Niigata csapatában, és mindkétszer kiváló teljesítménnyel jelentkezett. Az első mérkőzésen 36,5 perc alatt 19 pontot (5/11 kétpontos, 2/4 hárompontos, 3/3 büntető), 14 lepattanót és 4 gólpasszt ért el, 28-as indexével holtversenyben csapata legjobbjaként zárt. A második összecsapáson 34 perc alatt 16 pontot (4/7 kétpontos, 2/2 hárompontos, 2/2 büntető), 4 lepattanót és 6 gólpasszt jegyzett, 26-os indexével a mezőny legjobbja volt.