Rosco Allenék végig futottak a Bilbao után

Rosco Allen és csapata, az Obradoiro a Bilbaót fogadta ma este, és végig vezetve 83-77-re győzött a vendég alakulat.

Spanyol bajnokság, alapszakasz, 14. forduló
Rio Natura Monbus Obradoiro (4-9) - RETAbet Bilbao Basket (7-6)  77-83 (15-22, 20-21, 19-20, 23-20

A Baskoniához hasonlóan pocsékul kezdtek Rosco Allenék is, 15-2-vel nyitott a Bilbao, Artem Pustovyi azonban szinte egymaga hozta vissza a meccsbe csapatát (15-18) - Ivan Buva 4 pontja után vezetett 7 egységgel a Bilbao 10 perc játékot követően (15-22). Santi Yusta és Shayne Whittington vezetésével megvolt az egyenlítés is a 15. percre (28-28), de a vendégek minden egyenlítés után azonnal a két csapat közé raktak 6-8 pontot, a félidőben 43-25-re vezettek. A harmadik negyedben kosárra kosár volt a válasz, főleg a felvonás elején, így a 8-10 pontos differencia szinte végig adott volt - Rosco triplája zárta a játékrészt, de 9 ponttal jobban állt a Bilbao (54-63). A záró 10 perc elején 15 pontra is megléptek Scott Bamforth-ék, a 35. perc feléhez is még így érkeztek a csapatok, és bár Llovet és főleg Bendzius vezetésével nagy hajrát vágott ki az Obradoiro, már csak 4 pontra tudták megközelíteni ellenfelüket, jobban nem, végül pedig 83-77-re győztek a vendégek.

Rosco Allen alig több mint 16 percet játszott ezúttal, 5 pontig jutott (1/3 dupla, 1/2 tripla), volt még 2 pattanója, 1 gólpassza, 2-2 eladott labdája és beütött faultja, valamint 1 kiharcolt személyi hibája, így 2 VAL-t ért el.