Somogyi Ádám jó játékkal tért vissza Spanyolországba

Újabb 3 mérkőzést játszott a felnőtt válogatott 18 éves, spanyol harmadosztályban légióskodó hátvédje, csapata még mindig vezeti csoportját.

A CB Zamora azt az egy mérkőzését elvesztette a Plasencia ellen (79-66), melyet a válogatott szünet alatt játszott a Vasas Akadémiánál nevelkedő ifjonc nélkül december 1-én, majd újra Somogyival felállva idegenben gyűrte le az Azpeita ISB-t (88-93). Ezen a derbin a magyar légiós még csupán 22 percet kapott, ami alatt 2 pontot, 4 gólpasszt, 1 lepattanót és 1 szerzett labdát jegyzett 1/7-es mezőnymutatóval.

December 12-én az Euroliga-résztvevő Baskonia második csapatát fogadták és verték 73-63-ra hazai pályán, ekkor kezdőként 27 perc alatt 13 egységig jutott (5/9 mezőnyből, 2/5 triplából, 1/2 büntetőből), 2 lepattanóval, 3 szerzett labdával és 4 kiharcolt faulttal.

A Karácsony előtti utolsó fordulóban ugyan 63-47-re vesztett a Zamora idegenben az Estela csarnokában, de így is első helyen áll a tabellán 14 alapszakasz-fordulót követően (9-5). A tavaly Madridban, a 2015/16-os évadban pedig Sevillában pallérozódó tehetség ezen az összecsapáson 23 percet kapott a bizonyításra,  ez alatt 7 ponttal, 2 lepattanóval, 1 szerzett labdával és 3 kiharcolt faulttal zárt.