Vereséggel kezdte a Bajnokok Ligáját a Falco

Csak Reddic és Filipovity játszott jól a szombathelyieknél, ez pedig kevésnek bizonyult a Dijon ellen.

FIBA Bajnokok Ligája, Csoportkör, első forduló

JDA Dijon – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 87-68 (22-17, 20-17, 21-14, 24-20)

A mérkőzés részletes statisztikája ide kattintva tekinthető meg!

Története első FIBA Bajnokok Ligája mérkőzését Franciaországban játszotta a magyar bajnok Falco KC, ellenfele az öt amerikait és négy franciát rotáló Dijon volt. A találkozó esélyese nem a vasi gárda volt, ennek megfelelően lendületesen kezdtek a franciák, 19-12-re is elléptek az első negyedben. Filipovity és Reddic találataival ekkor még sikerült zárkóznia Gasper Okorn alakulatának, a játékrész 22-17-es hazai előnnyel ért véget. A folytatásban azonban egy fokozattal fentebb kapcsolt a Dijon, gyakorlatilag az egész etap során tíz pont körüli előnyben voltak a házigazdák - továbbra is a Reddic - Filipovity duóra támaszkodtak a sárga-feketék, de a többiek nem igazán tudtak hozzászólni a mérkőzés alakulásához. Hooker végül bevágott egy triplát a félidő utolsó magyar támadásából, így 42-34-re fel tudott jönni a nagyszünetre a Falco.

A lendület azonban nem tartott ki a fordulás után, újfent a francia együttes akarata érvényesült inkább. Perl és Váradi pont nélkül, Benke pedig egyetlen ponttal állt a harmadik negyed közepén, ezt pedig nem bírta el a magyar bajnok, fokozatosan nőtt a különbség. Jól járatták a labdát a dijoniak, hat játékosuk is legalább három gólpasszal zárt, a vendégek támadójátéka viszont akadozott, alig 40%-kal tüzeltek mezőnyből a szombathelyiek. A záró felvonásban a 20 pontot is elérte a különbség, nem sok nyitott kérdés maradt a végjátékra - vereséggel kezdte tehát BL-szereplését a Falco, az egyaránt 22-22 ponttal záró Filipovity és Reddic játékára azonban nem lehetett panasza Okorn mesternek.

A Falco legjobb dobói: Filipovity 22/15, Reddic 22, Hooker 10/3.

A Dijon legjobb dobói: Sulaimon 23/9, Solomon 17, Loum 12/6.