Vojvodáék elrontották a második félidőt Trevisóban

A Reggio Emilia a félidőben 15 pontos előnyben volt, a negyedik negyedben azonban szinte végig hátrányban kosaraztak a vendégek, és végül 91-83-ra kikaptak.

De'Longhi Treviso - Grissin Bon Reggio Emilia 91-83 (15-24, 22-28, 26-14, 28-17)

Az olasz élvonal 12. fordulójában a Vojvoda Dávidot is soraiban tudó Grissin Bon Reggio Emilia a Treviso vendége volt. Úgy tűnt, könnyed sikert arathatnak a vendégek közvetlen riválisuk otthonában, hiszen egy negyed után 9, a félidőben pedig 15 ponttal vezetett a kifejezetten sok jó teljesítményre építő Grissin Bon (37-52).

A fordulás után azonban jött a Parks és Fotu által repített hazai alakulat, és a harmadik negyed végére majdnem ledolgozta hátrányát (63-66). A záró 10 perc nagy részében aztán már a Treviso állt jobban, és bár két pontra még felzárkózott a Reggio Emilia az utolsó előtti percben, Nikolic két triplája végleg eldöntötte az összecsapás végkimenetelét, 91-83-ra nyert végül a vendéglátó.

A magyar válogatott kiválósága, Vojvoda Dávid több mint 32 és fél percet töltött a pályán, ami alatt 11 pont (2/3 dupla, 1/5 tripla, 4/4 büntető), 2-2 pattanó és gólpassz, 1 szerzett és 2 eladott labda, valamint 3 beütött és 2 kiharcolt fault került a neve mellé, összesen 8 VAL-lal zárt.