BL: Perry-ék egy lépésre a csoportkörtől

A Novgorod 8 ponttal legyőzte a Pardubicét, a csehországi visszavágóra előnnyel utazhat - az egykori szolnoki és körmendi irányító 8 gólpasszal segítette csapatát.

A Bajnokok Ligája harmadik, utolsó selejtezőkörének odavágóit rendezték a mai napon, az orosz Nyizsnyij Novgorod a cseh BK Pardubicét fogadta.

Az összecsapás első negyede után még a vendégek vezettek két ponttal, de a Novgorod 27-15-re nyerte a második felvonást, amely meghatározta a találkozó további menetét. A vége 92-84 lett az oroszoknak, akik így 8 pontos előnnyel várhatják a visszavágót.

A győztesnél Kendrick Perry 6 ponttal (1/5 dupla, 0/3 tripla, 4/4 büntető), 8 gólpasszal, 1-1 pattanóval és blokkal, 2-2 szerzett és eladott labdával, illetve 4 beütött faulttal járult hozzá a sikerhez, így kezdőként 27 perc alatt 9 VAL-ig jutott.