Eb-percek: 19 nap múlva feldobás

Görögország Giannis Antetokounmpo vezetésével legyőzte a mieink csoportjában lévő Montenegrót, a csehek pedig Grúziában szenvedtek vereséget. A kazanyi torna másik meccsén a németek hengereltek Izland ellen a második negyedtől kezdve. A lettek a dupla-duplázó Porzingis vezetésével győzték le a lengyeleket. A finnek pedig a jó kezdés ellenére nem tudtak meglepetést okozni Olaszországban.

C-csoport

Ahogy arról szó volt tegnap délután, a magyar válogatott 15 pontos vereséget szenvedett Oroszországtól.

Még két csapat játszott felkészülési mérkőzést ebből a csoportból. Montenegró egy hármastornán szerepel a szerbekkel és a görögökkel a hétvégén, és tegnap este egy nagyon szoros találkozón 83-81-es vereséget szenvedtek Görögországtól. A győztesnél Giannis Antetokounmpo (20 pont, 9 pattanó), Nikos Pappas (17 pont) és Georgios Printezis (14 pont) voltak a legeredményesebbek, míg a túloldalon Nikola Ivanovic (22 pont) és Nikola Vucevic (18 pont, 9 pattanó) vitték a prímet. A Milwaukee Bucks sztárja egyébként adott egy elég komoly sapkát a Szolnoki Olaj KK tavalyi légiósának, Nikola Pavlicevicnek:

Csehország Grúziában vendégszerepel a hétvégén, és a házigazda a második negyedben elhúzott csoportellenfelünktől - onnan még egyszer 4, a negyedik negyedben pedig 8 pontra visszajöttek a csehek, de fordítani már nem tudtak (87-76). A grúzok legjobbjai Tornike Shengelia (22 pont, 7 pattanó, 4-4 gólpassz, szerzett és eladott labda), Zaza Pachulia (14 pont, 11 pattanó, 8 gólpassz), Giorgi Shermadini (14 pont, 8 pattanó) és Giorgi Tsintsadze (14 pont) voltak - a túloldalról Martin Peterkát (19 pont, 8 pattanó), Jaromir Bohacikot (15 pont) és Tomas Satoranskyt (12 pont, 5 pattanó, 10 gólpassz, 8 eladott labda) lehet leginkább kiemelni.

Grúzia - Csehország 87-76 (20-20, 25-18, 24-21, 18-17)

Grúzia: Dixon 11/3, Tsintsadze 14/6, Markoishvili 3/3, Shengelia 22, Pachulia 14.
Csere: Shermadini 14, Sanadze 9/6, Gamkrelidze -, Berishvili -, Bitadze -, Londaridze -.

Csehország: Satoransky 12, Bohacik 15/3, Hruban 13/9, Auda 6, Peterka 19/9.
Csere: Palyza 5/3, Sirina -, Svrdlik 2, Pechacek -, Kriz -, Kyzlin 4, Mares -, Vyoral -.

A-csoport

Az A-csoportból Görögország Montenegró elleni meccséről az előbb írtunk már.

Lengyelország a lettekkel vívott idegenben felkészülési találkozót, de a második és a negyedik negyedet összesen 14 ponttal bukták el, így végül a hazaiak győztek 77-65-re. A lettek legjobbja a 24 pontos, 12 pattanós dupla-duplát szállító Kristaps Porzingis lett, de nagyon hasznosan játszott Rolands Smits (18 pont, 9 pattanó), Janis Strelnieks (14 pont, 8 gólpassz, 4 szerzett labda) és Janis Timma (4 pont, 5 pattanó, 8 gólpassz) is. A lengyeleknél Damian Kulig 12 ponttal és 6 pattanóval a legjobb tudott lenni.

Finnország három napon belül másodjára is összecsapott az olaszokkal, ezúttal azonban már a Cagliariban rendezett négyestorna keretein belül - itt volt némi kavarodás, mert Nigéria is beszállt az említett két válogatott és Törökország mellé, így a három nap alatt mindenki három mérkőzést játszik. A finnek a Chicago Bulls 1/7-ese, Lauri Markkanen (19 pont, 7 pattanó) vezetésével 25-18-ra hozták az első negyedet, de a harmadikban fordítottak a hazaiak, és bár 75-70 lett a vége, igazi esélye nem volt az északiaknak a fordításra. A győztesnél Marco Belinelli (14 pont) és Luigi Datome (14 pont) voltak a legeredményesebbek.

Olaszország - Finnország 75-70 (18-25, 16-13, 24-16, 17-16)

Olaszország: Hackett 1, Belinelli 14/12, Datome 14/12, Melli 10/3, Cervi 3.
Csere: Della Valle 1, Aradori 12/9, Filloy 7/3, Biligha 2, Pascolo 4, Cinciarini -, Abass 2, Baldi Rossi 5/3, Burns -.

Finnország: Salin 5/3, Wilson 2, Huff 6/6, Markkanen 19/3, Lee 9.
Csere: Koivisto 7/3, Murphy 6, Kotti -, Nuutinen 3/3, Ranniko 8, Nikkarinen -, Murphy 5/3.

Izland is elkezdte tegnap a kazanyi felkészülési tornát, amin mi is szerepelünk, és bár 20-13-ra még vezettek a németek ellen az első negyed után, utána 31 ponttal bukták el a következő három játékrészt - az első 10 percet leszámítva végig sokkal jobban játszottak a németek, így 90-66-ra győztek. Az izlandiaknál Martin Hermannsson (12 pont) és Snaer Hlinason (10 pont) jutott el kétszámjegyű ponttermésig, míg a németeknél ezt öten mondhatják el magukról - Danilo Barthel (18 pont, 5 pattanó) és Robin Benzing (15 pont) voltak a legeredményesebbek, de jól játszott a Houston Rockets idén draftolt centere, Isaiah Hartenstein (13 pont, 8 pattanó) is. A nagy nevek közül Maodo Lo nem lépett pályára, Dennis Schrödert pedig nem is nevezték.

Izland - Németország 66-90 (20-13, 18-27, 11-23, 17-27)

Izland: Palsson 5, Vilhjalmsson 5/3, Hermansson 12/9, Fridriksson 8/6, Baeringsson 8.
Csere: Acox 2, Steinarsson 3, S.Bjornsson -, Gunnarsson 4/3, Ermolinskij 1, Olafsson 3/3, Hlinason 10, B.Bjornsson 5/3.

Németország: Doreth -, Tadda 3/3, Benzing 15/3, Barthel 18, Thiemann 9.
Csere: Staiger 11/9, Vargas 3/3, Akpinar 3/3, Heckmann 10/6, King 5/3, Hartenstein 13.

B-csoport

Németország Izland elleni, Olaszország Finnország elleni és Grúzia Csehország elleni találkozójáról itt fentebb olvashattok.

A litvánok közben megköszönték Rokas Giedraitis munkáját, a franciák elleni mérkőzés után ő távozott a válogatottól, így 16-an vannak már csak az Eb-re készülő keretben.

A grúzoknál is volt bejelentés: Beka Burjanadze nem lesz ott az Eb-n, mert nem tud felépülni időben a sérüléséből.

C-csoport

Oroszország minket vert meg, erről olvashattatok tegnap, Lettország pedig a lengyeleket, ezt fentebb láthattátok. Törökország Nigéria elleni mérkőzéséről később beszámolunk itt.