Elvesztették veretlenségüket Lóránték

Lóránt Péter és csapata a Lagun Aro a spanyol másodvonalban induló Navarra ellen lépett pályára Pamplonában. A végig szorosan alakuló derbin a legutóbb támadásban eredménytelen magyar nagyember ez alkalommal 11 pontjával a vendégek harmadik legjobb dobója volt a 21-et szóró Panko és a 17-ig jutó Baron mögött, ám a kipontozódás sorsára jutott, így a végjátékban már nem tudott segíteni övéin. A Lagun Aro végig ott volt a hazaiak nyakán, de egyszerűen nem tudták átvenni az irányítást a magasabb osztályból érkező Lóránték. A 35 - 31-es félidő után 51 - 45-re még mindig a pamplonaiak vezettek az utolsó játékrészre fordulván, végül 71 - 68 arányban diadalmaskodtak a vendéglátók. A Lagun Aro szerdán lép pályára legközelebb, egy emléktornán vesznek részt a san sebastianiak.

Iruña GROUP NAVARRA: Uriz (6), Rakocevic (9), Narros (19), Langford (9), Starosta (9) Cserék: Savitsky (0), Raya (4), Garcia (2), Calvo (2 ), Sanz (-), Mekong (-) és Perez (11).

LAGUN ARO: Net (2), Baron (17), Papamakarios (7), Panko (21), Doblas (0) Cserék: Salgado (8), Vidal (0), Lóránt (11), Lhasa (-) , Olaizola (2) és Motos (0)