EuroBasket 2011 - D - csoport - 4. nap

A mai játéknapon folytatódnak a D-csoport küzdelmei, és mégpedig olyan mérkőzésekkel, amelyeken egyes csapatok kiesése, illetve továbbjutása is eldőlhet. Izgalmas találkozóknak nézünk tehát elébe, amelyek minden részletéről folyamatosan frissülő cikkünkben számolunk be.

Oroszország – Belgium 79-58

 

Faison egyedül kevés voltA D-csoport mai utolsó mérkőzését előzetesen mindenki az „országos egyes” jelzővel illette, és nem is alaptalanul. Az eddig mindkét mérkőzését megnyerő, csoportfavorit Oroszország találkozott a nyeretlen, legjobbját az EB előtt 2 nappal elveszítő Belgiummal. Ha Oroszország hozza a meccset, akkor biztos továbbjutó, ellenben Belgium kiesik, és gyakorlatilag tét nélkül játssza le a hátralévő meccseit. Ennek megfelelően, mindent egy lapra feltéve kosarazott a belga csapat a kicsit talán túlságosan is magabiztosan pályára lépő oroszok ellen. Persze ez az első pillanatokban nem látszott, hiszen könnyed játékkal szereztek hat pontos vezetést, ám egy pár könnyelmű akciónak köszönhetően a belgák hamar visszakapaszkodtak. Sőt, a két triplát szóró Faison-nak köszönhetően a vezetést is átvették, ám Fridzon észnél volt, és kezébe vette az irányítást. Kilenc pontot szórt a végül öt pontos orosz előnnyel záruló negyedben, pontosan annyit, mint a felvonás záróakkordjaként triplát szóró Faison. A második negyedben aztán rákapcsolt az orosz csapat, és hamar tíz pont fölé tornázták a különbséget. Ám nem számoltak – miért is tették volna – a tornán eddig szó szerint botrányosan játszó Didier Ilunga-Mbengával, aki 7 pontot szórt ebben a negyedben, és végre mutatott valamit abból, amit várnak tőle. A túloldalon Kirilenko volt a legaktívabb ebben az időszakban, zsákolt, triplát szórt, és minden mást is bemutatott, ami miatt a kosárlabdát szeretni lehet. A negyed végén egy kicsit megzavarodott az orosz válogatott, és fel is jött öt pontra Belgium. Azonban nem volt felhőtlen az örömük, mivel a csapat motorja, Van Rossom begyűjtötte a harmadik faultját, és félő volt, hogy az ő hiányában messze nem lesznek majd olyan hatékonyak a második félidőben.

A harmadik negyedben aztán ismét nekilátott felőrölni az ellenfelet az orosz csapat, továbbra is elsősorban Fridzon-ra és Kirilenko-ra építve, bár Mozgovnak is volta szép megmozdulásai. A túloldalon Mbenga szárnyalása tiszavirág életűnek bizonyult, viszont Lauwers mutatott pár szép dolgot. Az egyetlen stabil pont azonban továbbra is Faison volt, de mint tudjuk, egy fecske nem csinál nyarat, így bármennyire is igyekezett, egyedül nem tudott csodát tenni. Szép lassan ismét növekedni kezdett a különbség, amely a negyed végére 15 pontra hízott. Az utolsó játékrészben már örömjáték folyt orosz részről a pályán, illetve arra is remek lehetősége nyílott David Blatt-nek, hogy az eddig kevesebb játékpercet kapó cseréket is pályára küldje. A csapata által mutatott játék addigi minőségét ők sem rontották le, sőt tovább is tudták növelni a különbséget, amely végül 21 pontnál állt meg. Belgium ezzel kiesett, Oroszország továbbjutott, a csoportgyőzelem pedig vélhetően az orosz-szlovén meccsen dől majd el.

Oroszország legjobbjai: Fridzon (22 pont), Vorontsevich (17 pont/4 lepattanó)

Belgium legjobbjai: Faison (14 pont)

A mérkőzés részletes statisztikáját ide kattintva tekinthetik meg.




Szlovénia – Grúzia 87-75

(15-25, 25-15, 19-18, 28-17)

Lakovic először játszott jól a torna soránA legcsekélyebb mértékben sem meggyőző Szlovéniára egy roppant magabiztosan kosarazó, egy fölényes győzelmet arató, és az oroszokkal végig partiban lévő Grúzia várt, amely egy esetleges győzelemmel átveheti az ellenfél helyét a csoport második helyén. A találkozó az első negyedben jó iramot, helyenként pedig szép játékot is hozott, felváltva betaláló csapatokkal. A grúzoknál Pachulia volt a vezér, a szlovénoknál pedig szinte mindenki kosarat szerzet, aki pályára került. Egészen a hatodik percig ment ez így, amikor is a tornán eddig remeklő Markoishvili betermelt két gyors triplát, majd Sanikidze és Haynes is hozzátette a magáét, és máris 10 pont volt a különbség, ami negyed végéig meg is maradt. A második negyedet is Grúzia kezdte jobban, egy 2+1 formájában, így már 13 pont volt az előny. Ekkor Szlovénia ébresztőt fújt, és Lorbek, Ozbolt valamint Lakovic két triplájával pár perc alatt feljöttek öt pontra. Sanikidze és Pachulia ekkor megrázta magát, és szerzett kosarat, majd a túloldalon Goran Dragic zsákolt egyet egy általa szerzett labdából. Kimondottan jó találkozót láthattunk ekkor, ahol a kezdeti bizonytalanság után Szlovénia felvette a kesztyűt a roppant motivált grúz csapattal. Jagodnik beszállt a padról, dobott egy bravúros triplát, majd gyorsan még egyet, és már csak egy pont volt közte. Szlovénia kijött egész pályás letámadásra, de nem tudta megzavarni a labdafelhozatalban az ellenfelet, akik ráadásul 5 támadópattanót szedtek a következő két támadás alatt. Persze az is igaz, hogy közben 6 triplakísérletet eresztettek meg, sikertelenül. Egy elrontott dobás után Ozbolt volt eredményes a támadólepattanóból, és máris egál volt, ami meg is maradt a szünetig. A szlovénok 45 százalékos dobásmutatóval kilenc triplánál jártak ekkor, amivel ha nem kezdenek valamit a grúzok a második félidőben, akár a meccsbe is kerülhet.

A harmadik negyedre aztán ha lehet, még inkább sebességet váltott Szlovénia. Agresszíven védekeztek, ötletesek voltak a támadásaik, és rendszerint eredményesen is fejezték be őket. Lakovic a tornán eddig ismeretlen arcát mutatva remekül mozgatta a csapatát, Erazem Lorbek pedig ismét megmutatta, hogy miért is ő napjaink első számú szlovén játékosa. Shengelia nem bírt vele, három faultot is összeszedett a negyed első felében. A grúz reményeket egyedül az Atlanta Hawks játékosa, Zaza Pachulia tartotta életben, aki megérezte, hogy most neki kell a sereg élére állni, mert különben vége a meccsnek. Az ő hat pontjával kicsit közelebb lopózott Grúzia, ám mindig akadt valaki a szlovén oldalon, aki betalált, így igazán szorossá nem tudták tenni a találkozót. Így volt ez egészen a negyed utolsó percéig, amikor is Markoishvili duplájával, majd egy jó védekezés után Gamqrelidze dudaszónál dobott triplájával 59-58-ra módosították az eredményt. Az utolsó negyed mindkét oldalon elrontott támadásokkal kezdődött, mígnem Ozbolt megtörte a gólcsendet egy triplával. Erre Pachulia duplával válaszolt, de a fordulásból Zoran Dragic révén ismét triplát szeretek a szlovénok, majd Jagodnik révén egy újabbat. Markoishvili is betalálta vonalon túlról, azonban Ozbolt révén erre is volt válasz a túloldalon. A triplákkal egyszerűen nem tudott mit kezdeni Grúzia, ez volt a 14. sikeres szlovén távoli, majd Lakovic által érkezett a 15. is, ami 10 pontos előny eredményezett. A hátralévő 3 percben még főként Markoishvili és Haynes révén próbálkozott Grúzia, inkább kevesebb, mint több sikerrel, de eddigre már lefőtt a kávé, és Szlovénia a harmadik győzelmét is behúzva továbbjutott a csoportból, Grúzia pedig vélhetően Ukrajna ellen dönti majd el, hogy melyikük megy tovább.

Szlovénia legjobbjai: Lakovic (20 pont/4 gólpassz), Lorbek (12 pont/6 lepattanó), Jagodnik (10 pont/4 lepattanó)

Grúzia legjobbjai: Pachulia (22 pont), Markoishvili (16 pont), Sanikidze (10 pont)

A mérkőzés részletes statisztikáját ide kattintva tekinthetik meg.




Ukrajna – Bulgária 67-56

Kolchenko volt a legeredményesebb ukránA mai nap nyitómérkőzésén két, eddig nyeretlen együttes találkozott, nyilvánvalóan azzal a céllal, hogy életben tartsák a továbbjutási reményeiket. Ukrajna és Bulgária is szoros vereségeket szenvedett eddig, így nem véletlenül gondolhatta mindkét csapat, hogy itt ma igenis van esélye az első győzelem begyűjtésére. A mérkőzést Ukrajna kezdte jobban, főleg Zabirchnko két triplájának köszönhetően. Ezek után beindult Bertt is, aki mintha egyre jobban kezdené felvenni a torna ritmusát. A túloldalon az eddig sokat szapult Dejan Ivanov továbbra is nagyon igyekezett, de mintha el lenne átkozva a tornán. Bármit ráemel, az szinte biztos, hogy rossz. Helyette testére, Kaloyan csipkedte magát, illetve Varbanov is be-betalálgatott, így az első negyed végére mindössze két ponttal tartott hátrébb Bulgária. A honosított játékosok közül Berrt tovább parádézott a második negyedben is, viszont Rowland nagyon nem találta magát. Első értékelhető megmozdulásira a játékrész utolsó percéig kellett várni, mikor is gyors egymásutánban elsüllyesztett egy triplát és egy duplát. Azonban eddigre Klochenko és Zabirchenko révén alaposan ellépett az ukrán egyesület, így Rowland kozmetikázása után 34-25-ös ukrán előnnyel vonulhattak pihenőre a felek. A két legeredményesebb játékos a 11 pontos Berrt, illetve a 6 pontos Rowland volt.

A második félidő Kostov és Lischuk révén egy-egy triplával indult, majd innentől arról szólt a harmadik negyed, hogy vajon Bulgária többet tud-e dobni, mint Kolchenko egymaga? A 22 éves ukrán bedobó, ha kellett büntetőt értékesített, ziccerezett, vagy triplát dobott. Kilenc pontot szorgoskodott össze a negyed hátralévő részében, míg az ellenfél teljes csapata tízet. Ám mivel Rowland, Lischuk és Pecherov is szerzett egy-egy kosarat a negyed során, az ukrán előny tovább hízott, még pedig a negyed végére egészen 15 pontig. A negyedik játékrész aztán az eddig semmit nem mutató Fesenko gyors 5 pontjával kezdődött, ám érdekes módon ez mintha Bulgáriát ébresztette volna fel a kábulatból. Három perc alatt megfelezték a különbséget a magára találó Dejan Ivanov-Filip Videnov duónak köszönhetően, akiket mintha tejesen kicseréltek volna a negyedik negyedre. Azonban ez a feltámadás már későn jött, főleg úgy, hogy a meccs ukrán hőse, Kolchenko ismét feltűnt, és egy jó pillanatban elsüllyesztett, igazi lélekromboló triplával összezúzta a bolgár reményeket, és bebiztosította győzelmet csapatának. A maradék két percben még itt is, ott is esett kosár, de már érdemben nem befolyásolták a meccs végkimenetelét. Ezzel a vereséggel Bulgária gyakorlatilag befejezte az EB érdemi részét, míg Ukrajna bejelentkezett a továbbjutást jelentő harmadik helyre.

Ukrajna legjobbjai: Kolchenko (18 pont/4 lepattanó), Berrt (17 pont/4 gólpassz)

Bulgária legjobbjai: Videnov (10 pont/8 lepattanó), Kostov (10 pont/4 lepattanó)

A mérkőzés részletes statisztikáját ide kattintva tekinthetik meg.

A D-csoport állása:

1. Russia33/0217/1806
2. Slovenia33/0222/1986
3. Georgia31/2214/2114
4. Ukraine31/2195/1974
5. Bulgaria31/2183/1994
6. Belgium30/3182/2283
Normal 0 21 false false false HU X-NONE X-NONE

Oroszország – Belgium 79-58

 

A D-csoport mai utolsó mérkőzését előzetesen mindenki az „országos egyes” jelzővel illette, és nem is alaptalanul. Az eddig mindkét mérkőzését megnyerő, csoportfavorit Oroszország találkozott a nyeretlen, legjobbját az EB előtt 2 nappal elveszítő Belgiummal. Ha Oroszország hozza a meccset, akkor biztos továbbjutó, ellenben Belgium kiesik, és gyakorlatilag tét nélkül játssza le a hátralévő meccseit. Ennek megfelelően, mindent egy lapra feltéve kosarazott a belga csapat a kicsit talán túlságosan is magabiztosan pályára lépő oroszok ellen. Persze ez az első pillanatokban nem látszott, hiszen könnyed játékkal szereztek hat pontos vezetést, ám egy pár könnyelmű akciónak köszönhetően a belgák hamar visszakapaszkodtak. Sőt, a két triplát szóró Faison-nak köszönhetően a vezetést is átvették, ám Fridson észnél volt, és kezébe vette az irányítást. Kilenc pontot szórt a végül öt pontos orosz előnnyel záruló negyedben, pontosan annyit, mint a felvonás záróakkordjaként triplát szóró Faison. A második negyedben aztán rákapcsolt az orosz csapat, és hamar tíz pont fölé tornázták a különbséget. Ám nem számoltak – miért is tették volna – a tornán eddig szó szerint botrányosan játszó Didier Ilunga-Mbengával, aki 7 pontot szórt ebben a negyedben, és végre mutatott valamit abból, amit várnak tőle. A túloldalon Kirilenko volt a legaktívabb ebben az időszakban, zsákolt, triplát szórt, és minden mást is bemutatott, ami miatt a kosárlabdát szeretni lehet. A negyed végén egy kicsit megzavarodott az orosz válogatott, és fel is jött öt pontra Belgium. Azonban nem volt felhőtlen az örömük, mivel a csapat motorja, Van Rossom begyűjtötte a harmadik faultját, és félő volt, hogy az ő hiányában messze nem lesznek majd olyan hatékonyak a második félidőben.

A harmadik negyedben aztán ismét nekilátott felőrölni az ellenfelet az orosz csapat, továbbra is elsősorban Fridzon-ra és Kirilenko-ra építve, bár Mozgovnak is volta szép megmozdulásai. A túloldalon Mbenga szárnyalása tiszavirág életűnek bizonyult, viszont Lauwers mutatott pár szép dolgot. Az egyetlen stabil pont azonban továbbra is Faison volt, se mint tudjuk, egy fecske nem csinál nyarat, így bármennyire is igyekezett, egyedül nem tudott csodát tenni. Szép lassan ismét növekedni kezdett a különbég, amely a negyed végére 15 pontra hízott. Az utolsó játékrészben már örömjáték folyt orosz részről a pályán, illetve arra is remek lehetősége nyílott David Blatt-nek, hogy az eddig kevesebb játékpercet kapó cseréket is pályára küldje. A csapata által mutatott játék addigi minőségét ők sem rontották le, sőt tovább is tudták növelni a különbséget, amely végül 21 pontnál ált meg. Belgium ezzel kiesett, Oroszország továbbjutott, a csoportgyőzelem pedig vélhetően az orosz-szlovén meccsen dől majd el.

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus