Légióskörkép: Hanga Ádám volt a Crvena vezére

Így teljesítettek a magyar légiósok az utóbbi napokban.

A Hunbasket összefoglalója:

A Crvena zvezda a múlt héten újabb vereséget szenvedett az Euroligában, ezúttal a Maccabi Playtika Tel-Aviv verte a belgrádi együttest (80-84), amely így maradt a 16. helyen (10-19), és csak matematikai sansza maradt a play-inre. Hanga Ádám 13 ponttal, 4 lepattanóval és 7 gólpasszal (13 VAL) csapata egyik vezére volt, de hiába. A zvezda ma este az 5. helyen álló Panát fogadja. Az ABA Ligában borzasztóan könnyedén verte a szerb gárda a Cibonát (59-82), így 3 fordulóval az alapszakasz vége előtt 2 győzelem az előnye a tabella élén (20-3). Hanga ezen a meccsen is rendkívül hasznos volt 8 pontjával, 5 lepattanójával, 6 gólpasszával és 1 blokkjával (17 VAL).

A Básquet Girona egy kifejezetten jó meccsen diadalmaskodott a Valencia ellen (92-88), így tartja 13. helyét a spanyol élvonalban (10-15). Golomán György 5 pontot, illetve 1-1 lepattanót, gólpasszt és szerzett labdát tett a közösbe.

A MoraBanc Andorra gyenge első félideje miatt kikapott a Lenovo Tenerifétől (66-79), de továbbra is 14. a táblázaton (8-17). Somogyi Ádámnak ezúttal 8 és fél perc jutott, 2-2 pont és lepattanó, valamint 1 gólpasszt került a neve mellé.

A lengyel első osztályban két meccset is játszott az elmúlt egy hétben a Trefl Sopot - először kikapott az Arriva Polski Cukier Toruntól (78-80), hétfőn viszont le tudta győzni a Polski Cukier Start Lublint (84-85), ezzel tartja második helyét (17-7). Váradi Benedek elsőre 5 pontot, 2 lepattanót és 4 gólpasszt, a Lublin ellen pedig 8 pontot, 3 lepattanót és 7 gólpasszt (9 VAL) hozott.

A Neptunas kezd egyre jobb formába lendülni, ezúttal a Rytast verte idegenben (83-84), és ezzel megszilárdította 7. pozícióját (9-12). Maronka Zsombor 11 és fél perc alatt 5 lepattanót szedett le.

A Kawasaki Brave Thunders két hét pihenő után ma játszott először, és tükörsimán verte a Central csoportot vezető San-en NeoPhoenixet (101-78), így 24-19-cel tartja harmadik helyét a csoportban. Rosco Allen 15 ponttal, 5 lepattanóval és 4 gólpasszal (23 VAL) szokás szerint csapata egyik legjobbja volt.

A South Bay Lakers 1-1-et ért el az elmúlt bő egy hétben: legyőzte a Westchester Knickset (114-104), azután viszont kikapott a Rip City Remixtől (116-112). A South Bay ezzel 16-12-vel áll, és visszacsúszott a 8. helyre nyugaton - ahol egyébként elképesztő a tömörülés, a 4. Rip City 17-12-vel áll, a 9. Salt Lake City Stars pedig 16-13-mal... Valerio-Bodon Vincent a Westchester ellen 35 perc alatt megtöltötte a statlapot: 12 pontot, 9 lepattanót, 4 gólpasszt és 1 blokkot jegyzett (18 VAL). A Rip City ellen 17 perc jutott a magyar fiúnak, ezen a meccsen 7 pont, 4 pattanó, valamint 2-2 gólpassz és blokk voltak a mutatói.

A Enisey Krasnojarsk újabb meccset bukott a VTB Liga második szakaszában, ezúttal a UNICS verte az együttest (69-93). Mikael Hopkins 5-5 pontot és lepattanót, illetve 3 gólpasszt ért el.

A hölgyekre áttérve a Beretta Famila Schio kiütéses sikerrel folytatta az olasz bajnokságot az E-Work Faenzával szemben (90-37), továbbra is tartja harmadik helyét (15-3). Juhász Dorka továbbra is bombaformában: 19 ponttal és 8 lepattanóval (27 VAL) az egész mezőny legjobbja volt a magyar lány.

Az Oxygen Roma Basket papírforma-vereséget szenvedett a Virtus Segafredo Bologna ellen (62-88), egy helyet vissza is csúszott a fővárosi gárda a tabellán (6-12). Czukor Dalma ezúttal sem lépett pályára.

A CBK Mersin újra nyerni tudott a török bajnokságban, most az Emlak Konut Istanbul otthonában (80-93), ezzel egy helyet javított a táblázaton, most az ötödik pozíciót foglalja el (17-10). Kiss Virágot nem nevezték erre az összecsapásra.

A Perfumerías Avenida zsinórban nyolcadik sikerét aratta, ezúttal a Barca CBS-t verte (67-52), és tartja első helyét a tabellán (21-4). Határ Bernadett 1 szerzett labdával végzett.

A Flammes Carolo Basket kikapott a BLMA-tól a francia bajnokság legutóbbi fordulójában (70-79), de így is maradt a 9. pozícióban (7-12). Studer Ágnes 14 játékperc alatt 3 pontot, 1 gólpasszt és 4 szerzett labdát hozott.

Az ACS Sepsi-SIC nagyon könnyed sikerrel kezdte a román bajnokság negyeddöntőjét a CSU Olimpia Brasov ellen (95-53), 1-0-ra vezet a sepsiszentgyörgyi együttes. Gereben Lívia 5-5 ponttal és lepattanóval, valamint 4 gólpasszal zárta a találkozót.

A lengyelek pedig a 3x3 olimpiai selejtezőkre készülve már be is fejezték a bajnokságot, ami a KGHM BC Polkowice sikerével zárult. A fináléban a polkowicei együttes előbb otthon (99-88), majd idegenben (79-83) verte az AZS AJP Gorzów Wielkopolskit, így 2-0-val nyerte meg az aranyérmet. Wentzel Nóra az első meccsen 4-4 pontot és gólpasszt, illetve 2 lepattanót, a második összecsapás során pedig 14 pontot, 6 lepattanót és 3 gólpasszt (16 VAL) tett a közösbe, amivel csapata egyik legjobbja volt.