Simán jutott nyolc közé Franciaország

Egy negyedet bírtak a törökök, a folytatásban szétdobta ellenfelét a házigazda és magabiztosan jutott a nyolcaddöntőbe.

Európa-bajnokság, nyolcaddöntő

Franciaország – Törökország 76-53 (17-18, 19-8, 23-14, 17-13)

Kiegyenlített játékkal indult a mérkőzés, kosárra kosár volt a válasz, mindkét gárda igyekezett saját játékát játszani. Ez a franciáknak jobban sikerült, De Colo kinti dobásaival 17-10 meg is léptek, ám az utolsó percek a törökökről szóltak, Dixonék egy 8-0-s etappal megfordították a meccset és megnyerték az első negyedet. A második játékrész elején eléggé elapadtak a pontok, főleg a franciák támadójátéka csúszott szét, a törökök pár ponttal megléptek – ám ez sem tartott sokáig, Lauvergne egymaga beszórt hét pontot, a gallok pedig összesen egy 14-0-s (!) futást produkálva fordítottak. Az utolsó bő öt percben egyetlen pontot szerzett a török válogatott, így kereken tíz egységgel vezettek Parkerék a nagyszünetben.

A fordulást követően nagy iramot diktáltak a felek és az első kilenc dobásból hét talált – az ismét feljavuló törököknél Ilyasova vitte a prímet, a túloldalon pedig Tony Parker szerezte meg első és második kosarát is. A harmadik negyed hajrájában Fournier és Gelabale is beemelt egy-egy triplát, ezzel 19 pontra hízott a hazaiak előnye – itt le is zárult a találkozó érdemi része. A negyedik játékrész elején a különbség átlépte a húszat, a korábban látott török roham hamar kifulladt – végül különösebb gond nélkül jutott be a legjobb nyolc közé a házigazda. Parkerék végül 11 triplát dobtak 44%-kal, ellenben a törökök csak hatot 23%-kal - Dixon pedig az összes pontját az első negyedben szerezte.

Franciaország legjobb dobói: De Colo 15/6, Lauvergne 12/6, Fournier 12/6
Törökország legjobb dobói: Ilyasova 14/6, Dixon 9/3, Erden 7, Aldemir 7