BL: A Besiktas nyerte a rangadót a Falco csoportjában

McKinney-Jones és a Bonn bravúrt ért el a Zaragozával szemben, a Neptunas is szép sikert aratott, a Besiktas pedig nagyot hajrázva idegenben hozta a PAOK elleni derbit a D-csoportban. Medford és Curry szállították a Riga sikerét.

UNET Holon (izraeli, 0-1) – Türk Telekom (török, 1-0) 79-82

SIG Strasbourg (francia, 1-0) – Filou Oostende (belga, 0-1) 77-64

BAXI Manresa (spanyol, 1-0) – Polski Cukier Torun (lengyel, 0-1) 85-81

Dinamo Sassari (olasz, 1-0) – Lietkabelis (litván, 0-1) 79-78

Az A-csoportban a Strasbourg a második félidei remek játékának köszönhetően biztosan verte az Oostendet, a másik három találkozón viszont kivétel nélkül óriási izgalmak közepette derült fény a győztes kilétére. A Türk Telekom a találkozó utolsó 12 pontját szerezve sokkolta a Holon szurkolóit, Ryan Toolson (21/9 pont) és a Manresa is jól hajrázott a Torun ellen, a tavalyi EC-bajnok Sassari pedig a fantasztikusan játszó Dyshawn Pierre (24/6 pont, 12 lepattanó, 10/8 mezőnyből) utolsó másodpercekben szerzett büntetőivel múlta felül a Lietkabelist.

A mérkőzések legszebb jelenetei:

B-csoport

RASTA Vechta (német, 1-0) – Anwil Wloclawek (lengyel, 0-1) 89-76

AEK Athén (görög) – EB Pau-Lacq-Orthez (francia) 102-82

Teksüt Bandirma (török, 0-1) – Hapoel Bank Yahav Jeruzsálem (izraeli, 1-0) 69-73

San Pablo Burgos (spanyol, 1-0) – Telenet Giants Antwerp (belga, 0-1) 90-76

A „B” jelű nyolcasban elmaradtak az izgalmak, a szoros végeredmény ellenére TaShawn Thomas (16 pont, 9 lepattanó) és J’Covan Brown (19/12 pont, 5/4 tripla) vezetésével esélyeshez méltón nyert Bandirmában a Hapoel is, az AEK pedig a sorozat talán legnagyobb favoritjaként, Keith Langford (27/6 pont, 13/11 mezőnyből), Jonas Maciulis (17/9 pont) és Howard Sant-Roos (15/9 pont, 6 gólpassz) parádéjával Keller Ákos tavalyi és Ronald Moore (29 perc alatt 11/9 pont, 2 gólpassz) jelenlegi csapatát, a Paut verte végig 20 pont felett vezetve. A Burgos 46-25-re nyerte meg a második félidőt az Antwerpen ellen, a Trevis Simpson (30/18 pont, 5 lepattanó) által repített Vechta pedig az Anwilnak nem adott kegyelmet.

C-csoport

Gaziantep (török, 0-1) – Periszteri winmasters (görög, 1-0) 64-70

VEF Riga (lett, 1-0) – Mornar Bar (montenegrói, 0-1) 80-74

Iberostar Tenerife (spanyol, 1-0) – Nyizsnyij Novgorod (orosz, 0-1) 81-67

ERA Nymburk (cseh, 1-0) – Brose Bamberg (német, 0-1) 91-71

A Gaziantep számára a 18-2-es kezdés sem volt elég a Periszteri ellen, a görögök a forduló legnagyobb fordítását mutatták be Törökországban. A Nymburk 16-0-s, majd 30-7-es kezdésével robogott át a Bambergen, itt Jaromir Bohacikék (24/6 pont, 4 labdaszerzés) nem engedtek ki, ahogy Giorgi Shermadini (24 pont, 9 lepattanó) és a tavalyi döntős Tenerife is kézben tartotta a Nyizsnyij Novgorod elleni fellépését. A Riga az ex-falcos Lester Medford (34 perc alatt 21/9 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz, 2 labdaszerzés) – Ron Curry (30 perc alatt 13/3 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz, 2 labdaszerzés) duó pazar játékával múlta felül a Mornar Bart.

D-csoport

JDA Dijon (francia, 1-0) – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (0-1) 87-68

A mérkőzés összefoglalója EZEN A LINKEN olvasható!

Neptunas Klaipeda (litván, 1-0) – Happy Casa Brindisi (olasz, 0-1) 81-71

PAOK (görög, 0-1) – Besiktas Sompo Sigorta (török, 1-0) 60-69

Telekom Baskets Bonn (német, 1-0) – Casademont Zaragoza (spanyol, 0-1) 85-71

A számunkra legérdekesebb nyolcasban, a Falco csoportjában a játéknap rangadóját a két nagy múltú fekete-fehér klub, a PAOK és a Besiktas vívták egymással, amit egy nagy hajrának köszönhetően a törökök nyertek meg végül. Pedig a szoros meccs utolsó negyedében még a PAOK vezetetett 60-55-re, ám a hazaiak teljesen leblokkoltak, az utolsó bő 5 percben nem szereztek kosarat, így Toddrick Gotcher (19/15 pont, 7/5 tripla) és társai igen értékes győzelmet arattak Szalonikiben. A másik két találkozón kisebb-nagyobb meglepetésre a Neptunas és a Bonn is végig vezetve, magabiztosan diadalmaskodott odahaza, pedig előzőleg a Brindisi és a Zaragoza tűntek némileg esélyesebbnek náluk. A litvánoknál ahogy az előző években már megszokhattuk, ezúttal is Deividas Gailius (23/3 pont, 7 lepattanó, 7 gólpassz) volt a csapat vezére, a Bonnban pedig Branden Frazier (15/9 pont, 5 gólpassz, 4 lepattanó) lett a legeredményesebb, illetve pályára lépett a korábbi körmendi kedvenc és Magyar Kupa MVP Trey McKinney-Jones (13 perc alatt 2 pont, 4 gólpassz, 2 lepattanó) is.