BL: Perryék kikaptak, de a többiek kisegítették őket

A Nyizsnyij rangadót bukott, de a többi eredmény jól alakult számukra. Az őket legyőző Banvit és a Bologna is továbbjutott, követve a Murcia, Tenerife, AEK, Hapoel négyest.

Alapszakasz, 11. forduló

A-csoport

Nyizsnyij Novgorod (orosz, 5-6) – Banvit (török, 7-4) 72-75

Ventspils (lett, 4-7) – Le Mans (francia, 4-7) 88-77

Anwil (lengyel, 4-7) – MHP Riesen Ludwigsburg (német, 3-8) 74-87

Sidigas Avellino (olasz, 7-4) – UCAM Murcia (spanyol, 10-1) 57-63

Kendrick Perry (15 pont, 4 gólpassz) ezúttal is egészen kiválóan játszott a Nyizsnyij Novgorodban és csapata legeredményesebbje volt, az oroszok azonban így is kikaptak a Gary Neal (21/6 pont) és McKenzie Moore (18 pont, 9 lepattanó) vezette Banvittól, akiket egy esetleges győzelemmel utolérhettek volna. A törökök csaknem a meccs egészében előnyben játszottak, ám a Nyizsnyij is küzdött becsülettel, az utolsó percben azonban több dobást is elhibáztak, így nem tudtak kiegyenlíteni vagy fordítani.

A csoport többi meccsén a Ventspils Maris Gulbis (20/12 pont, 5 lepattanó, 5/4 tripla) vezérletével besegített Perryéknek a Le Mans legyőzésével, így mindkét gárda a Nyizsnyij mögött maradt. Ugyanígy tett a hatalmasat hajrázó Ludwigsburg is Wloclawekben, hiszen hiába vezetett szinte végig az Anwil, a németek 74-71-es állás után 16-0-lal zárták a meccset a parádézó Marco Knight (27/3 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz, 4 labdaszerzés) és Owen Klassen (17 pont, 18 lepattanó, 3 blokk) főszereplésével. A játknap rangadóján a Murcia egy kevés pontot hozó meccsen nyert Avellinóban, így lényegében megnyerte a csoportot, míg az olaszok a Banvittal harcolhatnak tovább a második helyért.

Nanterre 92 (francia, 6-5) – PAOK (görög, 6-5) 79-70

A B-csoport rangadóján a Velence egy végig nagyon szoros meccsen, MarQuez Haynes (18/9 pont) 2+1-es játékával nyerni tudott Tenerifén, így még nem dőlt el a csoportelsőség sorsa. A másik nagy téttel bíró derbi a Nanterre-PAOK csata volt, amit a végén egy 12-0-s rohammal, de egyébként szinte végig vezetve és teljesen megérdemelten nyertek meg a franciák, akik így beérték a görögöket. Az előttük álló Holon DeQuan Jones (21/15 pont, 8 lepattanó) és Darion Atkins (15 pont, 12 lepattanó) nagyszerű játékával tükörsimán nyert Opavában. Chad Timberlake csapata, a Fribourg pedig a Babacar Toure (21 pont, 12 lepattanó) főszereplésével kiharcolt bonni győzelmével minden bizonnyal magával rántotta a németeket.

C-csoport

Telenet Giants Antwerp (belga, 6-5) – CEZ Nymburk (cseh, 3-8) 85-72

Hapoel Bank Yahav Jeruzsálem (izraeli, 9-2) – Montakit Fuenlabrada (spanyol, 3-8) 91-77

Lietkabelis (litván, 4-7) – Brose Bamberg (német, 7-4) 84-67

AEK Athén (görög, 9-2) – JDA Dijon (francia, 3-8) 80-56

A múlt héten már egyaránt továbbjutott Hapoel Jeruzsálem és AEK Athén ismét nyertek, a remeklő Amare Stoudemire (19/3 pont, 10 lepattanó) és társai a zsinórban immár nyolcadszor kikapó Fuenlabradát verték nagyon simán, a görögök pedig elsősorban Vince Hunter (22 pont, 9 lepattanó, 10/9 mezőnyből) remeklésével a Dijonnal tették ugyanezt. A 26-7-re megnyert záró negyedével az Antwerpen is hozta a maga meccsét a Nymburk ellen, a belgák nagyon ragaszkodnak az utolsó továbbjutó helyhez, ami jó eséllyel így meg is lesz majd nekik. A Bamberg viszont meglepően simán kapott ki a Lietkabelis vendégeként, Hickmanéknek esélyük sem volt a győzelemre és végül a különbség is nagy lett, de túl sok okuk így sincs nekik az aggodalomra.

D-csoport

Besiktas Sompo Japan (török, 6-5) – Promitheasz Patrasz (görög, 7-4) 96-74

SIG Strasbourg (francia, 6-5) – Neptunas Klaipeda (litván, 5-6) 80-90

medi Bayreuth (német, 4-7) – Segafredo Virtus Bologna (olasz, 9-2) 83-93

Petrol Olimpija (szlovén, 1-10) – Filou Oostende (belga, 6-5) 69-71

A D-csoportban az éllovas Bologna Bayreuthba látogatott és Kevin Punter (22/15 pont, 5 lepattanó) vezérletével érvényesítette is a papírformát. A második helyen álló Promitheasz a félidőben még 42-38-ra vezetett a Besiktas otthonában, a harmadik negyedet viszont 29-15-ra, a negyediket pedig 29-17-re bukta el a Phil Pressey (17/15 pont, 7/5 tripla) által dirigált Besiktas otthonában. A gyengén rajtoló törökök az eddigi legjobb meccsüket (félidejüket) játszották és könnyen lehet, hogy ez volt a sorsfordító győzelem számukra. A Besiktashoz hasonlóan a Strasbourg mérlege is 6-5-re módosult, Florent Pietrusék (17/3 pont, 6 gólpassz, 4 lepattanó) a remek kezdésük (27-14) ellenére kaptak ki a Neptunastól, akiknél régi ismerősünk, Lorenzo Williams (16/9 pont) volt a legponterősebb. Szintén csatlakozott a 6-5-ösök klubjához a zsinórban ötödik sikerét arató Oostende is a Ljubljanában kiszenvedett győzelmével (ami Chase Fieler három másodperccel a vége előtt szerzett kosarával született meg), így még nagy küzdelem várható itt is az utolsó fordulókban.