Euroliga: A feje tetejére állt a liga

Hangáék a Bayernnel és a Zalgirisszel együtt vezetik a bajnokságot, a Real és az Efes mellett negatív mérleggel áll viszont a Fener és a CSZKA is – Nedovics, Loyd és Dorsey is klasszisteljesítményt nyújtva voltak nyerőemberek – A Zvezda hosszabbításban kapta el a CSZKA-t – a Valencia tökéletes második félidővel vetett véget a Zalgiris veretlenségének – hiába tértek vissza Shvedék, a Himki nyeretlen maradt

Alapszakasz, 5. forduló

FC Barcelona Lassa (spanyol, 4-1) – Real Madrid (spanyol, 1-4) 79-72

A mérkőzés összefoglalója EZEN A LINKEN olvasható!

A Barcelona legjobb dobói: Kuric 15/6, Davies 14, Higgins 13
A Real Madrid legjobb dobói: Thompkins 14, Abalde 13/6

Zalgiris Kaunas (litván, 4-1) – Valencia Basket (spanyol, 3-1) 82-94

A mezőny egyetlen négy meccs után hibátlan csapata, a Zalgiris is elszenvedte az első vereségét a szezon során. A Valencia volt a „tettes”, miután a spanyolok egy óriási második félidőt produkálva fordítani tudtak. A nagyszünetben még 8 ponttal, 45-37-re vezettek az addig jól játszó kaunasiak, a meccs második felében viszont 57 pontot rámoltak be a vendégek. Dubljevicsék uralták a festéket a lepattanók (24-34), a második esélyből szerzett pontok (16) és a duplák (30/22, 73%) tekintetében is, ami kombinálva egy szintén stabil triplázással (32/14, 44%) meghozta a sikert számukra. Komoly csapat alakult a nyáron Valenciában, akik az eddig mutatott teljesítményükkel is alátámasztják mindezt.

A Zalgiris legjobb dobói: Grigonis 12/6, Rubit 12, Hayes 11/3, Lauvergne 11
A Valencia legjobb dobói: Marinkovics 16/12, Dubljevics 16/6, Kalinics 14/6, Prepelic 13/9, Labeyrie 12

Panathinaikosz OPAP (görög, 2-2) – Fenerbahce Beko (török, 2-3) 82-68

Odalett a Fenerbahce jó szezonkezdete, a törökök ugyanis azt követően, hogy a múlt héten kétszer is kikaptak odahaza, most az Antetokounmpo fivérek szeme láttára a Panathinaikosz otthonában is kapituláltak. Méghozzá meglehetősen simán, a Pana ugyanis már az elején elhúzott és végig kézben tartotta a derbit. Az eddig parádézó Marcus Foster gyengébb teljesítménye is belefért ezúttal görög részről, hiszen a túloldalon többek között a De Colo-Vesely duó is terített betli volt, a vehemensen reklamáló Igor Kokoskov pedig már az első félidőben kiállíttatta magát a kispadról. Illetve „nem mellesleg” Nemanja Nedovics (27/21 pont) 7 triplát beszórva igazi klasszis teljesítményt nyújtott, amire nem volt válasza a Fenernek.

A Panathinaikosz legjobb dobói: Nedovics 28/21, Sykes 11/9
A Fenerbahce legjobb dobói: Brown 17/9, Düverioglu 15

Crvena Zvezda mts (szerb, 2-2) – CSZKA Moszkva (orosz, 2-3) 86-84 h.u.

Nagy meccset játszott egymással a Crvena Zvezda és a CSZKA Moszkva, ahol a hazaiak szinte a teljes 40 perc során hátrányban játszottak, ám mégis kicsikarták előbb a hosszabbítást, majd a győzelmet is. A nagyszünet után dűlőre vihette volna a dolgokat a legutóbbi bajnok, ám 35-49-nél össze tudta rántani védekezését és látótávolságban maradt a Zvezda, akik az óriási igazolásnak bizonyuló, eddig közel 24 pontot átlagoló Jordan Loyd (31/6 pont, 6 lepattanó) vezérletével a győzelmet is megszerezték. Ahogy a meccset, úgy a Daniel Hackett (29/18 pont, 5 lepattanó, 8/6 tripla) elleni különcsatát is 2 ponttal Loyd és a Zvezda nyerte.

A Crvena Zvezda legjobb dobói: Loyd 31/6, Walden 12/6, Jagodics-Kuridza 11/3, Terry 10
A CSZKA Moszkva legjobb dobói: Hackett 29/18, Clyburn 18/3

Himki Moszkva (orosz, 0-5) – Maccabi Playtika Tel-Aviv (izraeli, 2-3) 87-89 h.u.

Többek között Alexej Shved (32/18 pont, 11 gólpassz) és Greg Monroe (15 pont, 6 lepattanó) visszatérésével rögtön más képet festett az eddig megtizedelt, de balszerencséjükre még éppen kiállni tudó és így négy vereséggel nyitó Himki Moszkva. Az oroszoknak azonban így sem sikerült megszerezniük első győzelmüket, mert a Maccabi egy remek találkozón, hosszabbítás után ellopta azt tőlük. Pedig az utolsó percben még 5 ponttal vezettek a moszkvaiak, ám a nagyobbnál nagyobb triplákat beszóró izraeliek a fantasztikus napot kifogó Tyler Dorsey (26/18 pont, 13/8 tripla) és Angelo Caloiaro (15/6 pont, 10 lepattanó, 3 labdaszerzés) bombáival egyenlítettek. Az extra játékrészben aztán Elijah Bryant (10/6 pont, 5 lepattanó) lépett elő és két újabb nehéz triplával javította a korábban elhibázott ajtó-ablak ziccerét. A Himki-vezér Shved viszont összeomlott, sorra adta el a labdákat, a visszatérése utáni első tétmeccsén talán nem kellett volna még őt a maximális 45-ből 44 percen át játszatni…

A Himki Moszkva legjobb dobói: Shved 32/18, Monroe 15, Booker 14
A Maccabi legjobb dobói: Dorsey 26/24, Zizic 16, Caloiaro 15/6, Wilbekin 12/6, Bryant 10/6

FC Bayern München (német, 4-1) – Olympiakosz Pireusz (görög, 3-2) 74-68

A Bayern és az Olympiakosz is vereséggel kezdte az idényt, a következő három meccsüket viszont egyaránt megnyerte mindkét csapat. Kettejük közül a bajorok jó sorozata folytatódott, akikkel először fordult elő az Euroligában, hogy zsinórban négy meccset nyerjenek. Az így társ-éllovassá is avanzsáló Lucsicsék sikere teljesen megérdemelt, végig vezetve tartották otthon a két pontot.

A Bayern München legjobb dobói: Baldwin 18/3, Lucsics 16/6, Reynolds, Djedovics 10-10
Az Olympiakosz legjobb dobói: Papanikolau 13/6, Jenkins 12/6, McKissic 11/3

ALBA Berlin (német, 1-3) – TD Systems Baskonia Vitoria-Gasteiz (spanyol, 2-1)

Elhalasztva, az ALBA nem tudott legalább 8 játékossal kiállni a mérkőzésre.

Anadolu Efes (török, 1-3) – LDLC ASVEL Villeurbanne (francia, 0-2)

Elhalasztva, az ASVEL nem tudott legalább 8 játékossal kiállni a mérkőzésre.

Zenit Szentpétervár (orosz, 2-0) – AX Armani Exchange Milano (olasz, 3-1)