Antetokounmpo vezérletével megfordította a Panathinaikosz az Olympiakosz elleni nagy rangadót – a Fener értékes sikert aratott Vitoriában – a Zalgiris nem brillírozott, de hozta a kötelezőt.

Himki Moszkva (orosz, 1-5) – FC Barcelona Lassa (spanyol, 4-2) 80-87

A mérkőzés összefoglalója EZEN A LINKEN olvasható!

A Himki Moszkva legjobb dobói: Shved 27/15, Crocker 17/15
A Barcelona legjobb dobói: Heurtel 18/9, Tomic 16, Singleton 16/3, Claver 10

Thomas Heurtel volt a Barca vezére:

A mérkőzés legszebb jelenetei:

Buducsnoszt VOLI (montenegrói, 0-6) – Zalgiris Kaunas (litván, 3-3) 60-72

A Buducsnoszt és a Zalgiris közül a kaunasiak voltak a kevésbé rossz csapat ezen a találkozón, így a litvánok nem nagy különbséggel, de végig vezetve behúzták a kötelezőt a nyeretlen montenegróiakkal szemben. Mindkét csapat rossz százalékkal dobott mezőnyből (60/23, 38% – 59/26, 44%), a Buducsnoszt pedig még a 17 büntetőjéből is mellédobott 9-et, míg a Zalgiris ugyanennyi lehetőségéből csak 1-et hibázott el. Lényegében tehát ez volt a különbség a csapatok között, illetve Brandon Davies (20 pont, 5 lepattanó) teljesítménye, az amerikai ugyanis csapata számára a legjobbkor lépett elő, a 20 pontjából 10-et az utolsó negyedben szerzett.

A Buducsnoszt legjobb dobója: Omic 16
A Zalgiris legjobb dobói: Davies 20, Kavaliauskas 12, Wolters 10/3

Panathinaikosz OPAP (görög, 4-2) – Olympiakosz (görög, 3-3) 93-80

Hamisítatlan görög derbit játszott egymással a Panathinaikosz és az Olympiakosz, amely végül a Zöldek megérdemelt sikerét hozta, így ők tudtak elmozdulni a középmezőnytől az élboly felé. Minden labdabirtoklás során óriási fizikális harc zajlott a pályán, amiből a meccs első felében az Olympiakosz jött ki jobban. A pireusziak a félidőhöz közeledve elléptek 9 ponttal (35-44), Janis Timma (17/15 pont, 3 gólpassz, 6/5 tripla) már a negyedik hármasát dobta ekkor, és Jorgosz Printezisz (26/3 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz, 12/10 mezőnyből) sem nagyon tudott hibázni. A nagyszünetben aztán alaposan összekapta magát a Pana, és Thanaszisz Antetokounmpo (12 pont) meghozta az áttörést a hazaiaknak. 50-54 után ugyanis zsákolt két hatalmasat és megcsinált két 2+1-es játékot a görög védőspecialista, így nem sokkal később már Calathesék vezettek 10 ponttal (67-57), akik többek között Lukas Lekavicius (17/9 pont) nem várt extrájának köszönhetően a végéig tartani tudták az ekkor megszerzett előnyüket. Vaszilisz Szpanulisz ezúttal nem volt faktor a nagy rangadón, nélküle pedig még Printetiszék extrája sem lehetett elég az Olympiakosznak a győzelemhez.

A Panathinaikosz legjobb dobói: Lekavicius 17/9, Calathes 14/6, Antetokounmpo 12, Lojeski, Gist 10-10
Az Olympiakosz legjobb dobói: Printezisz 26/3, Timma 17/15, Milutinov 11

Thanaszisz Antetokounmpo momentumfordító pillanatai:

Lukas Lekavicius előlépése:

Jorgosz Printezisz tanári játéka:

KIROLBET Baskonia Vitoria Gasteiz (spanyol, 2-4) – Fenerbahce (török, 5-1) 72-74

Nagyon értékes győzelemért harcolt meg a Fenerbahce a Baskonia otthonában, amit talán még maguk a törökök sem tudnak, hogy hogyan szereztek meg végül. Végig nagyon szoros meccs volt ez, egyik csapat sem vezetett 7 pontnál nagyobb különbséggel. A Fener még az első negyedben, a Baskonia pedig a harmadik végén volt ekkora fórban, a hazaiak a keményebbé váló, faulthatárra kitolt védekezésüknek köszönhették, hogy ekkora előnnyel fordulhattak a záró játékrészre. Az utolsó felvonásban aztán a Fener nagyon vigyázott a labdára, egyszer sem adta el azt, Nikola Kalinics (9/3 pont, 4 lepattanó) és Luigi Datome (16/6 pont, 5 lepattanó) pedig kulcsfontosságú és néha egészen hihetetlen kosarakat szereztek, így az Obradovics-csapat ismét átvette a vezetést. 70-71-nél aztán három triplát is ráemelt kvázi a győzelemért a Baskonia, ám ezek egyaránt kimaradtak, így jó büntetőzésükkel bebiztosították sikerüket a törökök.

A Baskonia legjobb dobói: Diop 17, Shengelia 15, Garino 10/6
A Fenerbahce legjobb dobói: Datome 16/6, Lauvergne 15/3