Euroliga: Az Efes a Real levédekezésével üzent a mezőnynek

A tavalyi ezüstérmes nyerte a forduló rangadóját és jelezte, hogy idén is komolyan számolni kell vele – a Pana a 15 gólpasszt kiosztó Calathes vezetésével Szentpéterváron állt talpra két egypontos veresége után – a Himki is meggyőző teljesítménnyel tért vissza a győzelem útjára – a Valenciának a Maccabi ellen sem volt esélye megszerezni első sikerét.

Alapszakasz, 4. forduló

Crvena Zvezda mts (szerb, 1-3) – FC Barcelona (spanyol, 4-0) 65-73

A mérkőzés összefoglalója EZEN A LINKEN olvasható!

A Crvena Zvezda legjobb dobója: Gist 10/6
A Barcelona legjobb dobói: Mirotic 21/3, Kuric 15/9, Davies 14

A mérkőzés legszebb jelenetei:

Zenit Szentpétervár (orosz, 1-3) – Panathinaikosz OPAP (görög, 2-2) 79-89

Két egypontos vereség után kötelező volt a Panathinaikosz számára a győzelem a Zenit otthonában, és a görögök szépen meg is oldották a házi feladatukat. Nick Calathes (8 pont, 15 gólpassz, 5 lepattanó, 3 labdaszerzés) parádésan irányított és szórta a gólpasszokat – végül meg sem állt egészen 15-ig – Jimmer Fredette (22/6 pont, 4 gólpassz) és DeShaun Thomas (17/6 pont) pedig pontszerzésben jeleskedtek. A Pana a második negyedtől végig vezetett, és bár Mateusz Ponitka (16/3 pont, 7 lepattanó) igyekezett visszahozni a Zenitet, az athéniak ezúttal nem engedték kicsúszni a győzelmet kezeik közül.

A Zenit legjobb dobói: Ponitka 16/3, Albicy 15/12, Thomas 12/6, Ayon 12, Iverson 10
A Panathinaikosz legjobb dobói: Fredette 22/6, Thomas 17/6, Wiley 14

Anadolu Efes (török, 3-1) – Real Madrid (spanyol, 2-2) 76-60

A forduló rangadóját a tavalyi második és harmadik helyezett, azaz az Efes és a Real Madrid vívták egymással, ahol végül a törökök örülhettek. Méghozzá nem is akárhogyan, hiszen a legutóbbi hét találkozásuk során egyaránt a Real nyert, ezúttal viszont az Efes talpra állt a gyenge kezdése után és valósággal levédekezte a pályáról a spanyol sztárcsapatot. A Madrid három triplával nyitott, 0-9 után viszont az Efes egy 18-2-es rohammal fordított. A java azonban még hátra volt Larkinék számára, Bryant Dunston (17 pont, 8 lepattanó, 10/8 dupla) mellé Kruno Simon (17/6 pont, 9 lepattanó, 4 gólpassz) is felnőtt és káprázatosan játszott a második félidőben, Chris Singleton (13/6 pont, 5 lepattanó, 3 labdaszerzés) pedig az eddigi legjobb meccsét hozta Efes-mezben. Üzent tehát a mezőnynek a tavalyi ezüstérmes, hogy bizony ezúttal is komolyan számolni kell velük.

Az Efes legjobb dobói: Simon 17/6, Dunston 17, Singleton 13/6, Micics 12/6
A Real Madrid legjobb dobói: Llull 14/9, Deck 10/6, Mickey 10

Maccabi FOX Tel-Aviv (izraeli, 2-2) – Valencia Basket (spanyol, 0-4) 76-63

A nyeretlen Valencia a Maccabi otthonában sem tudta megszerezni első győzelmét, a spanyoloknak erre lényegében fikarcnyi esélyük sem volt, az izraeliek abszolút kézben tartották a mérkőzést. A Maccabi remekül védekezett, 33%-os (30/10) duplázásra és 23%-os (26/6) triplázásra limitálta ellenfelét, ilyen dobóteljesítménnyel még hazai pályán sem nagyon lehet meccset nyerni az Euroligában, nemhogy idegenben. A hazai játékosoktól így nem kellett extra, szépen eloszlottak köztük a terhek és a játékpercek.

A Maccabi legjobb dobói: Wilbekin 14/12, Hunter 13, Casspi 12, Wolters 10/3
A Valencia legjobb dobói: Loyd 17/9, San Emeterio 15/3, Dubljevics 15

FC Bayern München (német, 2-2) – Himki Moszkva (orosz, 3-1) 74-87

A Himki Moszkva a Bayern München idegenbeli legyőzésével bizonyította, hogy a múlt heti CSZKA elleni fiaskó csak egy kisiklás volt, és továbbra is ott kell emlegetni őket a legjobbak között. A bajorok Greg Monroe (18 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) vezetésével az első félidőben még tartani tudták a lépést a Himkivel, az oroszok azonban mintegy varázsütésre robbantottak és egy 20-0-s rohammal 37-36-ról 37-56 arányban húztak el. Ez a nagy futás az addig pont nélkül álló Anthony Gill (17/6 pont, 6 lepattanó) megtáltosodásától datálható, de Alexej Shved (19/3 pont, 9 gólpassz, 5 lepattanó) is nagyszerű vezér volt, aki a pontszerzés mellett ezúttal a társait is igazán jobbá tette.

A Bayern München legjobb dobói: Monroe 18, Lo 12/12, Lucsics 12/3
A Himki Moszkva legjobb dobói: Shved 19/3, Gill 17/6, Timma 13/9, Booker 13/6