Euroliga: Bombameglepetések sora, a feje tetejére állt a liga

A címvédő CSZKA-t Moszkvában verte az eddig gyengélkedő Olympiakosz, így már csak Hangáék veretlenek – sorozatban harmadszor kapott ki a Real, ezúttal a Bayern verte őket – az ismét borzalmas Fenert ezúttal a Maccabi kapta el, ezen lassan már meg sem lepődünk – a Zenit pedig a Zalgirisnek pörkölt oda hosszabbításban, idegenben

Alapszakasz, 5. forduló

FC Barcelona (spanyol, 5-0) – Valencia Basket (spanyol, 0-5) 83-77

A mérkőzés összefoglalója EZEN A LINKEN olvasható!

A Barcelona legjobb dobói: Higgins 20/6, Mirotic 17/3, Hanga 13/3
A Valencia legjobb dobói: Loyd 17/12, Dubljevics 12, San Emeterio 11/9, Ndour 11

A mérkőzés legszebb jelenetei:

CSZKA Moszkva (orosz, 4-1) – Olympiakosz (görög, 2-3) 79-84

A CSZKA Moszkvánál sajnos biztossá vált az, amitől a legjobban féltek a klubnál, azaz a tavalyi Final Four MVP-je, Will Clyburn térdszalag-szakadást szenvedett és kihagyja a szezon további részét. Ettől függetlenül az oroszok voltak az Olympiakosz elleni meccs egyértelmű esélyesei, ám az eddig gyengélkedő pireusziak mégis meglepetést tudtak okozni és elvették a címvédő veretlenségét, így Hanga Ádámék immár egyedüli 100%-os csapatként vezetik a ligát. Nehezen képzeltük volna, hogy az Olympiakosz képes lehet egy ekkora bravúrra, főleg ha azt látjuk a statisztikákra pillantva, hogy Nikola Milutinov mindössze 2 pontot szerzett, Vaszilisz Szpanulisznak nem volt gólpassza, a túloldalon pedig Mike James (22/6 pont, 6 gólpassz, 5 lepattanó, 2 labdaszerzés) mellett Kyle Hines (19 pont, 3 lepattanó) és Darrun Hilliard (17/6 pont) is remekelt. A CSZKA ráadásul jól kezdett és a második negyed elején már 11 ponttal (29-18) is vezetett, innen sikerült felállnia az Olympiakosznak. A görögök ezt követően ugyanis Jorgosz Printezisz (11 pont, 5 lepattanó) 9 pontjával a főszerepben egy 15-2-es rohammal fordítottak, majd Brandon Paul (20/6 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) és Kevin Punter (16/3 pont, 4 lepattanó) is előlépett náluk, így meglepő ám megérdemelt sikert arattak.

A CSZKA Moszkva legjobb dobói: James 22/6, Hines 19, Hilliard 17/6
Az Olympiakosz legjobb dobói: Paul 20/6, Punter 16/3, Printezisz 11

Zalgiris Kaunas (litván, 2-3) – Zenit Szentpétervár (orosz, 2-3) 70-82 h.u.

A Zalgirisnek a Real Madrid és az ASVEL legyőzése után minden esélye megvolt, hogy a Zenit ellen még tovább szaporítsa győzelmeinek számát, ám a szentpéterváriak máshogy gondolták és elcsenték a győzelmet Kaunasból. Ez már az oroszok második hosszabbításos idegenbeli sikere volt a szezon során. A meccs egyébként végig nagyon szoros volt, amit végül egy háromnegyed pályán befújt dobás közbeni fault mentett hosszabbításra, köszönhetően Lukas Lekavicius háromból három jó büntetőjének. A Zalgiris azonban nem kerülhette el sorsát, az ismét elképesztően sokoldalú Gustavo Ayon (11 pont, 5 lepattanó, 5 gólpassz, 4 labdaszerzés) mellé ugyanis Mateusz Ponitka (19/6 pont, 7 lepattanó) is megérkezett a hosszabbításban, a lengyel kiscsatár a 19 pontjából 9-et a ráadás során szerzett.

A Zalgiris legjobb dobói: LeDay 12, Ulanovas 12/3, Grigonis 10/9, Hayes 10
A Zenit legjobb dobói: Ponitka 19/6, Ayon 11, Hollins 10/3, Iverson 10

Maccabi FOX Tel-Aviv (izraeli, 3-2) – Fenerbahce Beko (török, 1-4) 67-55

A Maccabi is bravúros sikert ért el a Fenerbahce ellen, bár az már egyre kevésbé számít meglepetésnek, hogy a szezont pocsékul kezdő, a hétvégén például a városi rivális Galatától is 19 ponttal kikapó Fener újabb vereséget volt kénytelen elkönyvelni. Az izraeliektől ugyanis nem kellett egyetlen földöntúli extra teljesítmény sem ehhez az eredményhez, hiszen a törökök az első negyedben mindössze 6 pontra voltak képesek, majd a másodikban 29-15 arányban robogott át rajtuk a Maccabi, így félidőre tulajdonképpen el is dőlt a találkozó (41-21). A Fener becsületére legyen mondva, hogy a hajrában innen még visszajöttek 5 pontra, ám fordítaniuk nem sikerülhetett. Beszédes adat, hogy a kezdőjükből mindössze Derrick Williams (11/6 pont, 6 lepattanó, 3 labdaszerzés) szerzett pontot, a lepattanócsatát pedig 44-31-re bukták el, köszönhetően elsősorban a nagyot harcoló Tarik Blacknek (10 pont, 15 lepattanó). A Fener 1-4-es kezdése immár több mint elgondolkodtató, és bár még fiatal a szezon, ám Obradovicséknak gyökeres változtatásokat kell eszközölniük, ha nem akarnak nagyon megégni.

A Maccabi legjobb dobói: Casspi 13/3, Hunter, Wolters 11-11, Black 10
A Fenerbahce legjobb dobói: De Colo 13/9, Dixon 11/9, Williams 11/6

FC Bayern München (német, 3-2) – Real Madrid (spanyol, 2-3) 95-86

És hogy teljes legyen a sor – természetesen Hangáékon kívül – a negyedik szerdai meccs is az előzőleg esélytelenebbnek tartott csapat győzelmével végződött. Méghozzá nem is akárhogyan, a Bayern München ugyanis végig vezetve, 95 pontot berámolva kényszerítette térdre a Real Madridot. A spanyol sztárcsapat így zsinórban a harmadik vereségét szenvedte el, és igaz, hogy a Fenerhez hasonlóan ők is mindegyiket idegenben, de náluk sem teljesen kerek minden. A bajorok ugyanis a második félidőben már végig vezettek és visszaverték a Real minden próbálkozását. Nem megszokott módon bentről sikerült megverni a madridiakat, Greg Monroe (18 pont, 4 lepattanó, 4 gólpassz), Danilo Barthel (17/3 pont, 5 lepattanó) és Leon Radosevic (10 pont, 5 lepattanó) is komoly károkat okozott ugyanis hazai részről, hiába mutatkozott be a túloldalon remekül a mindössze 17 esztendős Usman Garuba (12 pont, 4 lepattanó, 3 labdaszerzés).

A Bayern München legjobb dobói: Monroe 18, Barthel 17/3, Koponen 15/6, Lo 10/6, Radosevic 10
A Real Madrid legjobb dobói: Randolph 17/9, Campazzo 16/6, Garuba 12, Mickey 10