Euroliga: Campazzo egy csodameccsen állított be ligarekordot

Az apró argentin irányító 19 gólpasszt osztott ki, de több klubrekord is megdőlt az ALBA-Realon – az Efes a Fener tavalyi 21-3-as kezdését megismételve már 10 fordulóval a vége előtt biztos playoff-résztvevő – a CSZKA nagy pofont kapott a Szpanuliszért is harcoló Olympiakosztól – a Fener otthonában egylabdás rangadót nyerő Maccabi utolérte az oroszokat

Alapszakasz, 24. forduló

FC Barcelona (spanyol, 18-6) – AX Armani Exchange Olimpia Milano (olasz, 11-13) 84-80

A mérkőzés összefoglalója EZEN A LINKEN olvasható!

A Barcelona legjobb dobói: Delaney 26/18, Kuric 16/6, Mirotic 15/3, Davies 12
A Milano legjobb dobói: Rodriguez 14/12, Tarczewski 13, Nedovics 12/6, Scola 10/6, Micov 10/3

A mérkőzés legszebb jelenetei:

Anadolu Efes (török, 21-3) – Zalgiris Kaunas (litván, 9-15) 96-91

Habár nem jött össze nekik a győzelem, de a feltámadt és szépen összeállt Zalgiris az Efes otthonában is bizonyította rátermettségét és szinte az utolsó pillanatokig kemény csatára késztette a listavezetőt. Zach LeDay () és K.C. Rivers () nagyot játszottak és vezérletükkel a litvánok nem ragadtak be a rajtnál, a harmadik negyed végéhez közeledve pedig már 65-56-re is vezettek. Shane Larkin (25/6 pont, 4 gólpassz, 3 labdaszerzés) azonban megrázta magát és Vaszilije Micicshez (22/9 pont, 3 gólpassz) csatlakozva vállaira vette csapatát. A legfőbb MVP-aspiráns 16 pontot termelt és kulcsfontosságú játékokat mutatott be a negyedik negyedben, így végül nem született meglepetés. A zsinórban kilenc győzelemnél járó Efes a 21-3-as kezdésével a városi rivális Fenerbahce tavalyi elképesztő szezonrajtját ismételte meg, ami az új lebonyolítási rendszerben a legjobb ilyen részeredmény, és ami már 10 fordulóval az alapszakasz vége előtt biztos playoff-részvételt ért számukra.

Az Efes legjobb dobói: Larkin 25/6, Micics 22/9, Simon 15/6, Pleiss 15, Beaubois 10/6
A Zalgiris legjobb dobói: LeDay 22/9, Rivers 21/18, Ulanovas 12/6, Hayes 11/9

ALBA Berlin (német, 8-16) – Real Madrid (spanyol, 18-6) 97-103

Az ALBA Berlin és a Real Madrid egy nem mindennapi meccset vívtak egymással, ami sok minden más mellett főleg Facundo Campazzo (10/6 pont, 19 gólpassz, 3 lepattanó) ligarekord-beállításáról marad majd emlékezetes. Az argentin irányító ugyanis 19 gólpasszt kiosztva megismételte az eddigi egyedüli csúcstartó Sztefan Jovics teljesítményét, és ha nem pontozza ki magát két támadófaulttal a hajrához közeledve, akkor jó eséllyel meg is dönthette volna azt. Az összesen 66 pontot hozó első negyed (25-41) további rekordokat is tartogatott, hiszen a Real klubcsúcsot jelentő 41 egységet termelt ekkor, amiből Campazzo 11 gólpasszal, Anthony Randolph (27/15 pont, 6 lepattanó, 8/5 tripla) pedig 19 ponttal vette ki a részét, ráadásul a madridiak első 17 mezőnykísérletéből 15 sikeres volt. A meccsnek azonban hiába hitték azt a vendégek, még korántsem volt vége, hiszen erre az ALBA egy számukra szintén rekordot jelentő 35-9-es második negyeddel válaszolt és a nagyszünetben már ők vezettek 60-50-re. Laso mester garantáltan a tíz körméről lekapta játékosait az öltözőben, akik ezután újra a megfelelő intenzitással futottak ki a parkettre, a Randolphoz nagyon hasonló parádés számokat hozó Jaycee Carroll (27/15 pont, 3 lepattanó, 8/5 tripla) főszereplésével egy 14-0-s rohammal visszavették a vezetést, amit többé már nem adtak ki a kezükből a folytatásban.

Az ALBA Berlin legjobb dobói: Giedraitis 17/9, Eriksson 12/3, Hermannsson, Thiemann 10/6-10/6
A Real Madrid legjobb dobói: Randolph, Carroll 27/15-27/15, Taylor 13/6, Campazzo 10/6

Olympiakosz (görög, 10-14) – CSZKA Moszkva (orosz, 16-8) 72-59

A mindössze 9 bevethető játékossal rendelkező Olympiakosz többek között a bokaszalagját újra elszakító Vaszilisz Szpanulisz és Jorgosz Printezisz hiányában, a keddi súlyos kaunasi veresége után két nappal nagyszerű győzelmet tudott aratni a CSZKA Moszkva ellen. A harmadik negyedben csupán 4 pontot szerző címvédőt minden bizonnyal még a pireusziaknál is jobban lefárasztotta az Efes elleni korábbi nagy csata, és most Mike James (20/6 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz) kivételével senki nem tudott olyan teljesítményt nyújtani náluk, ami kellett volna a Szpanuliszért is harcoló Olympiakosz idegenbeli legyőzéséhez. A két rutinos róka hiányában Kosztasz Papanikolau (19/6 pont, 7 lepattanó, 5 labdaszerzés, 3 blokk, 3 lepattanó) inspirálta a társakat, aki elől-hátul motorja volt szeretett csapatának.

Az Olympiakosz legjobb dobói: Papanikolau 19/6, Rubit 13/3, Paul 11/6, Milutinov 11
A CSZKA Moszkva legjobb dobói: James 20/6, Hilliard 11/3

KIROLBET Baskonia Vitoria-Gasteiz (spanyol, 9-15) – LDLC ASVEL Villeurbanne (francia, 9-15) 79-65

Amennyiben a Baskonia a korábbi évekhez hasonlóan idén is komolyan gondolja a rájátszásba jutást, úgy kötelező volt számukra az ASVEL elleni hazai győzelem. Ez pedig nem is okozott gondot számukra, a dupla fordulókat nehezebben bíró francia bajnoknak nem volt esélye a győzelemre, Toko Shengeliáék (15/3 pont, 9 lepattanó) a második félidőben már uralták a találkozót.

A Baskonia legjobb dobói: Shengelia 15/3, Dragic, Shields 12/3-12/3, Christon 11/3, Janning 10/9
Az ASVEL legjobb dobói: Payne 16/6, Maledon 9/3

Himki Moszkva (orosz, 10-14) – Crvena Zvezda mts (szerb, 10-14) 78-72

A Himki Moszkvára is igaz, amit fentebb a Baskoniáról írtunk, az oroszoknak is úgy kellett a Crvena Zvezda elleni győzelem, mint egy falat kenyér. Az idei szereplésüknél mindenképpen többre hivatott hazaiaknak Alexej Shved (22/12 pont, 9 gólpassz, 3 lepattanó) és Jonas Jerebko (19/3 pont, 8 lepattanó) vezetésével pedig tényleg nem kellett izgulniuk, az első negyed felétől biztosan vezetve nyertek.

A Himki Moszkva legjobb dobói: Shved 22/12, Jerebko 19/3, Booker 13/3
A Crvena Zvezda legjobb dobói: Punter 20/9, Stimac 10

Fenerbahce Beko (török, 11-13) – Maccabi FOX Tel-Aviv (izraeli, 16-8) 77-78

Othello Hunter (13 pont) utolsó másodpercekben bevarázsolt kosarával egy egészen nagyszerű rangadót nyert meg a Maccabi a Fenerbahce vendégeként. A végig rendkívül szoros derbi hajrájához közeledve a zsenge karrierje egyik legjobb meccsét játszó Deni Avdija (13/9 pont, 3 lepattanó) triplájával az addigi legnagyobb különbséggel, 8 ponttal lépett meg a Maccabi. A nagyot küzdő Fener azonban visszajött és az utolsó percben kétszer is visszavette 1-1 ponttal a vezetést. De az utolsó szó Hunteré lett, aki lehorgászott egy gyűrű közelébe löbbölt bedobást és a helyére tette a játékszert, amire a hazaiak legjobbja, Derrick Williams (22/3 pont, 6 lepattanó) már nem tudott válaszolni. A Maccabi így ismét utolérte a negyedik helyen a CSZKA-t, a Fener pedig egy lépéssel megtorpant a rájátszásért vívott küzdelme során.

A Fenerbahce legjobb dobói: Williams 22/3, Szlukasz, Kalinics 18/6-18/6, Vesely 12
A Maccabi legjobb dobói: Avdija 13/9, Hunter 13, Jackson 12/3, Acy 11/3

FC Bayern München (német, 7-17) – Valencia Basket (spanyol, 12-12) 59-66

A hetedik helyre fellépő Valencia számára a Bayern München otthonában visszajött az, ami szerdán a Barcelona ellen elment. Hangáék ellen győzelmet érdemeltek volna a spanyolok, ezúttal viszont nem feltétlenül, az első félidei botrányos, 17/2-es triplázásuk nem sok jót sejtetett számukra. Az ebben a szezonban eléggé kilátástalan bajorok ellen azonban ez is belefért, egy pici feljavulás elég volt számukra a sikerhez, a Bayern ugyanis még náluk is pocsékabbul dobott kintről az egész meccs során (22/3, 14%).

A Bayern München legjobb dobói: Monroe 15, Djedovics 12, Zipser 10
A Valencia legjobb dobói: Doornekamp 11/9, Tobey 11/6, Marinkovics 10/3

Panathinaikosz OPAP (görög, 14-10) – Zenit Szentpétervár (orosz, 7-17) 96-81

Deshaun Thomas (27/15 pont, 6 lepattanó, 6/5 tripla) parádés dobóteljesítményével magabiztosan hozta a Panathinaikosz a Zenit elleni fellépését. A Pitino-csapat alaposan megnyomta a meccs elejét, az athéniak 30-8-as vezetést szereztek. Gustavo Ayon (21 pont, 3 gólpassz) vezetésével aztán még igyekezett meccset csinálni ebből a Zenit, a Pana azonban elsősorban Thomas és Tyrese Rice (15/3 pont, 5 gólpassz) révén visszaverte ezeket a rohamokat.

A Panathinaikosz legjobb dobói: Thomas 27/15, Rice 15/3, Mitoglu 11/6
A Zenit legjobb dobói: Ayon 21, Thomas 10/3