Euroliga: Egyre jobban rezeg a léc az Olympiakosznak

Milánóban buktak rangadót és Szpanuliszt is elveszítették a pireusziak, akiknek innentől a nyolcadik helyük megőrzése a cél – szerencséjükre a Bayern és a Maccabi is botlott mögöttük – az Efes egyre közelebb a pályaelőnyhöz – a Zalgiris még nem engedte el a szezont – ahogy a Real sem az alapszakasz-győzelmet

Alapszakasz, 26. forduló

Himki Moszkva (orosz, 9-17) – Real Madrid (spanyol, 20-6) 75-100

Mintegy másfél negyeden keresztül tudta tartani a lépést Alexej Shved (21/6 pont, 3 labdaszerzés) és a Himki Moszkva a Real Madriddal, ezt követően viszont már egyértelműen a címvédőé volt a mérkőzés. A spanyolok így továbbra is az első helyre hajthatnak, míg a szezon végére kissé elfáradó Himkinek ez már sorozatban a negyedik veresége volt. A Real az első félidő végén 8 megválaszolatlan pontot szerezve lépett el 51-38-ra, a végére kétszer annyi lepattanót szedett ellenfelénél (24-48), Fabien Causeur (22/12 pont, 4 lepattanó, 5/4 tripla) és Rudy Fernandez (15/15 pont, 5 gólpassz, 8/5 tripla) pedig szépen megszórták magukat kintről, ezek együttesen soknak bizonyultak az oroszok számára.

A Himki Moszkva legjobb dobói: Shved 21/6, Thomas 15/3, Markovics 13/6
A Real Madrid legjobb dobói: Causeur 22/12, Fernandez 15/15, Deck 12, Thompkins 11/3

Fabien Causeur remek napot fogott ki:

A mérkőzés legszebb jelenetei:

Zalgiris Kaunas (litván, 11-15) – FC Bayern München (német, 12-14) 85-79

Becsületéért küzdve, illetve egy huszáros hajrában és a kisebb csodában bízva lépett pályára és aratott remek győzelmet a Zalgiris a Bayern München ellen. A litvánok jelenleg kétmeccsnyi távolságban vannak a 8. helytől, ahonnan most a bajorok is egy lépéssel messzebb kerültek. A Zalgirisben többen is remekeltek, Marius Grigonis (18/3 pont, 4 lepattanó. 3 gólpassz) és Brandon Davies (16 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) vitték elsősorban a prímet, vezérletükkel a hazaiak 48-35-re léptek el félidőre, de még 30 perc után is 69-53-ra vezettek, nem adtak esélyt a Bayernnek.

A Zalgiris legjobb dobói: Grigonis 18/3, Davies 16, Westermann 12/12, Walkup, Ulanovas 10/6-10/6
A Bayern München legjobb dobói: Djedovics 17/9, Williams 10/6, Lucsics 10/3, Booker 10

Maccabi FOX Tel-Aviv (izraeli, 12-14) – Anadolu Efes (török, 17-9) 71-79

Más-más okból, de hasonlóan fontos volt az egymás elleni mérkőzés a Maccabi és az Efes számára, hiszen az izraeliek a rájátszásért, a törökök pedig az ottani pályaelőnyért küzdenek. Utóbbiak törekvését koronázta aztán siker végül, és az Efes győzelmének értékét jelzi, hogy zsinórban hét hazai siker után ez volt a Maccabi első veresége odahaza. A találkozó három negyeden keresztül nagyon szoros volt, a záró felvonás is döntetlen állásról indult, itt azonban az Efes emelni tudott védekezése színvonalán, csinált egy 9-0-s rohamot, miután Adrien Moerman (13/3 pont, 8 lepattanó) és Shane Larkin (13/6 pont, 3 lepattanó) is előlépett tőlük.

A Maccabi legjobb dobói: Black 18, O’Bryant 13/9, DiBartolomeo 10/6
Az Efes legjobb dobói: Micics 15/3, Larkin, Beaubois 13/6-13/6, Moerman 13/3, Dunston 12

Shane Larkin egyre inkább belelendül az egyébként is remek Efesben:

AX Armani Exchange Olimpia Milano (olasz, 14-12) – Olympiakosz (görög, 13-13) 66-57

A forduló előtt egyaránt 13-12-es mérleggel álló, a rájátszásért küzdő Milano és Olympiakosz roppant fontos meccset játszottak egymással, melynek a végén az olaszok tettek egy nagy lépést a playoff felé. A nyolcadik helyre visszacsúszó pireusziak szerencséjére azonban a Bayern és a Maccabi is kikapott a csütörtöki játéknap során, ma pedig a Pana a CSZKA-hoz látogat, így talán egyik riválisuk sem éri utol őket. Ez a találkozó elképesztően kevés pontot hozott, így nem meglepő módon egy akkora extra teljesítmény, mint ami Mike Jamestől (27 pont, 4 tripla) érkezett ismét, el is döntötte a két pont sorsát. Az Olimpia kezdett sokkal jobban (13-4), ám félidőre egalizált az Olympiakosz (23-23), ám ekkorra már elveszítették bokasérülés miatt Vaszilisz Szpanuliszt, ami nemcsak erre a meccsre, hanem a jövőre nézve is aggodalomra adhat okot számukra. Nagyon kellett volna egy jó Szpanulisz a görögöknek a második félidőben, és Nikola Milutinov (13 pont, 9 lepattanó) újabb roppant hatékony játéka ellenére igazi vezér csak a másik oldalon volt, ez pedig megpecsételte a vendégek sorsát.

A Milano legjobb dobói: James 27/12, Micov 13/3
Az Olympiakosz legjobb dobói: Milutinov 13, Williams-Goss 11/3, Vezenkov 10

Mike James ezért az MVP-cím egyik legnagyobb esélyese:

Herbalife Gran Canaria (spanyol, 7-19) – Darüssafaka Tekfen (török, 3-23) 84-64

Pedro Martinez érkezésével egyből megtörte a Gran Canaria a tízmeccses vereségsorozatát a sereghajtó Darüssafaka ellen. A spanyolok lassan melegedtek bele a mérkőzésbe, a második negyedtől azonban Marcus Erikkson (16/9 pont) főszereplésével már könnyedén hozták ezt a téttel bíró edzőmeccset, hiszen mindkét gárda rég elbúcsúzott már a rájátszás lehetőségétől.

A Gran Canaria legjobb dobói: Eriksson 16/9, Radicsevics 10/6
A Darüssafaka legjobb dobói: Özmizrak 11/6, Kidd 10/6, Douglas 10