Euroliga: Egyre nagyobb a baj a Fenernél

De Colo hiába dobott ismét 29-et, az 1-5-tel álló Fener ezúttal az utolsó percet 10-0-ra elbukva kapott ki, a Zalgiris hihetetlen fordítást mutatott be – a CSZKA és a Real is meggyőző játékkal tért vissza a győzelem útjára – leradírozta az Olympiakoszt és menetel a védekezését nagyon összerakó Maccabi – a Baskonia leoktatta a Bayernt – nincs már nyeretlen csapat, a Valencia is győzni tudott

Alapszakasz, 6. forduló

AX Armani Exchange Olimpia Milano (olasz, 5-1) – FC Barcelona (spanyol, 5-1) 83-70

A mérkőzés összefoglalója EZEN A LINKEN olvasható!

A Milano legjobb dobói: Rodriguez 17/15, Micov 16/3, Scola 14/6
A Barcelona legjobb dobói: Davies 15, Mirotic 13/9, Kuric 10/3

A mérkőzés legszebb jelenetei:

Zenit Szentpétervár (orosz, 2-4) – CSZKA Moszkva (orosz, 5-1) 70-87

A hosszú Euroliga-hét pénteki zárónapjának martoni hétmeccses programját egy orosz derbi, a Zenit-CSZKA összecsapás vezette fel. A címvédő moszkvaiak a VTB Ligában meglepetésre egyszer már kikaptak a szentpéterváriaktól, és szerdán az Olympiakosz is megtréfálta őket, így ezen a meccsen nagyon oda kellett figyelniük, hogy ne égjenek meg újra. Ezt pedig meg is tették, az első félidőben egy 19-3-as rohammal húztak el biztonságos távolságba. A Zenit ugyan a szenzációs Gustavo Ayon (20 pont, 8 lepattanó) vezetésével innen még 15 megválaszolatlan pontot szerezve felállt és kiegyenlített (59-59), ám Mike James (16/12 pont, 4 gólpassz, 5/4 tripla) és Darrun Hilliard (13/9 pont, 3 gólpassz) is bepörkölt két-két triplát, így ismét ellépett és biztosan nyert a CSZKA.

A Zenit legjobb dobói: Ayon 20, Thomas 14/3, Hollins 13/3
A CSZKA Moszkva legjobb dobói: James 16/12, Voigtmann 14/12, Hilliard, Kurbanov 13/9-13/9

Fenerbahce Beko (török, 1-5) – Zalgiris Kaunas (litván, 3-3) 76-79

Egyre nagyobb gödörben van a Fenerbahce, hiszen a törököknél hiába parádézott ismét Nando De Colo (29/12 pont, 5/4 tripla), hiába játszotta az eddigi messze legjobb idei meccsét Kosztasz Szlukasz (13/6 pont, 9 gólpassz) és hiába vezettek szinte végig a Zalgiris ellen, a litvánok az Euroliga történetének egyik legvalószínűtlenebb, leghihetetlenebb fordítását bemutatva ellopták a győzelmet Isztambulból. A Fener ugyanis Derrick Williams (12/3 pont, 4 lepattanó) zsákolása után 76-69-re vezetett az utolsó percre fordulva, úgy tűnt, hogy ezzel a szép jelenettel véget is ért a mérkőzés. Ez azonban nem így volt, hiszen a remekül játszó Marius Grigonis () elsüllyesztett egy triplát, az alapvonali bedobást megszerezve pedig Nigel Hayes csinált meg egy 2+1-es játékot, amivel ráadásul De Colo ki is pontozódott. Ezt követően jól védekezett a Zalgiris, Szlukasz nem tudott betalálni, a mindent eldöntő támadást pedig kissé szerencsés módon ugyan, de Grigonis fejezte be kosárral és ezzel feltette a koronát teljesítményére. A szezont pocsékul kezdő Fener tehát szinte elképzelhetetlen módon 1-5-ös mérleggel áll, és hiába játszott már hellyel-közzel egészen jól ezen a meccsen, végül ismét vereséget szenvedett, méghozzá olyan módon, ami nem jellemző a klasszis csapatokra.

A Fenerbahce legjobb dobói: De Colo 29/12, Szlukasz 13/6, Williams 12/3
A Zalgiris legjobb dobói: Grigonis 19/6, LeDay 16

Valencia Basket (spanyol, 1-5) – LDLC ASVEL Villeurbanne (francia, 3-3) 81-72

Hangáék veresége és a Valencia győzelme után nemcsak veretlen, hanem nyeretlen csapata sincs már a ligának. A spanyolok az ASVEL ellen szerezték meg első sikerüket, ami nem ment könnyen nekik, hiszen Livio Jean-Charles (20 pont, 4 lepattanó, 11/9 mezőnyből) és a korábbi sikerei színhelyére visszatérő Antoine Diot (17/9 pont, 6 gólpassz) vezetésével három negyeden keresztül remekül tapadt rájuk a francia bajnok. A záró felvonásban aztán triplájával és gólpasszaival a Valencia élére állt Quino Colom (9/3 pont, 6 gólpassz), illetve a kezdeti szenvedése után alaposan feljavult Bojan Dubljevics (13/3 pont, 8 lepattanó) is, így a hazaiak megszerezték a hőn áhított győzelmet.

A Valencia legjobb dobói: Dubljevics 13/3, Vives 10
Az ASVEL legjobb dobói: Jean-Charles 20, Diot 17/9, Jackson 10/6

Olympiakosz (görög, 2-4) – Maccabi FOX Tel-Aviv (izraeli, 4-2) 65-90

Az Olympiakosz szerdán bravúros sikert aratott a CSZKA Moszkva otthonában, ám a pireusziak ennek ellenére mégis baljós előjelekkel készültek a Maccabi elleni fellépésükre. Papanikolau ugyanis térdsérülést szenvedett, Milutinov, Rubit és Kuzminskas pedig összeszedtek egy gyomorvírust, amivel játszani tudtak ugyan, de csak árnyékai voltak önmaguknak. Az ellenfél ráadásul a kiváló formában lévő Maccabi volt, akik nagyszerű játékkal nyerni is tudtak a Béke és Barátságban, ez pedig sorozatban már a negyedik győzelmük volt, és ezek mindegyikén 70 pont alatt tartották ellenfelüket. Ezúttal is remekül működött a korábbi csapata ellen meccselő Szferopulosz mester által összerakott védekezés, az izraeliek ráadásul kőkeményen megbüntették az Olympiakosz hibáit, 22 pontot szereztek gyorsindításból, ebből 18-at a görögök eladott labdái után. A Maccabit az egyaránt négy-négy triplát elsüllyesztő Tyler Dorsey (19/12 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) és Scottie Wilbekin (19/12 pont) húzták támadásban.

Az Olympiakosz legjobb dobói: Printezisz 16/3, Paul 12/6
A Maccabi legjobb dobói: Wilbekin, Dorsey 19/12-19/12, Wolters 10/6

KIROLBET Baskonia Vitoria-Gasteiz (spanyol, 3-3) – FC Bayern München (német, 3-3) 93-60

Az ASVEL elleni nyerhető, ám végül mégis elbukott meccse után a Baskonia a Bayern Münchenen „állt bosszút”, a szerdán még a Real Madridot verő bajorok úgy tűnik elfáradtak a nagy bravúr során és csak testben érkeztek meg erre az összecsapásra. A Bayernnek ugyanis esélye sem volt, a baszkok egy 16-2-es rohanással húztak el rögtön a meccs elején, majd a második negyedben már 25 pontos különbség tátongott a csapatok között (48-23). Toko Shengelia (19/6 pont, 3 lepattanó) szinte hiba nélkül játszott és volt a mezőny legjobbja.

A Baskonia legjobb dobói: Shengelia 19/6, Janning 16/9, Stauskas 12/6, Polonara 10/6, Garino 10/3
A Bayern München legjobb dobói: Monroe 18, Lo 12/9

Real Madrid (spanyol, 3-3) – ALBA Berlin (német, 1-5) 85-71

A Real Madrid a legutóbbi három meccsét egyaránt elveszítette, ezek mindegyikét idegenben játszotta, ám most újra hazatérve az ALBA Berlint nagyon könnyedén intézte el a spanyol sztárcsapat. A Real már az elején nyomatékosította, hogy itt csak egy csapat nyerhet, a 13-2-es kezdből Anthony Randolph (12/6 pont, 5 lepattanó) egymaga 10 ponttal vette ki a részét. Az ALBA becsületére legyen mondva, hogy nagyon jól küzdött, egyszer még a vezetést is átvette (53-55), ám ez tiszavirág életűnek bizonyult. Sergio Llull (12/6 pont, 6 gólpassz) és Facundo Campazzo (8 pont, 8 gólpassz, 3 labdaszerzés, 3 lepattanó) is előhúzott egy kis varázslatot, Edy Tavares (11 pont, 8 lepattanó, 4 blokk, 6/5 mezőnyből) áthatolhatatlan fal volt, és a fiatal Usman Garuba (12 pont, 3 lepattanó, 5/5 mezőnyből) is újra megvillant, így könnyedén zárta le a meccset a Real.

A Real Madrid legjobb dobói: Llull, Randolph 12/6-12/6, Garuba 12, Tavares 11
Az ALBA Berlin legjobb dobói: Hermannsson 13, Siva, Mason 10/6-10/6, Theimann 10