Euroliga: Megállíthatatlan a Real és a CSZKA

A továbbra is veretlen címvédő a Maccabi otthonában, az oroszok pedig Milánóban szereztek értékes győzelmet– a Bayern München rekordok sorával ütötte ki a Darüssafakát – az ismét drámai Efes alapos Euroliga-leckét adott a Gran Canariának

Alapszakasz, 6. forduló

FC Bayern München (német, 3-3) – Darüssafaka Tekfen (török, 1-5) 116-70

Számos klubrekordot megdöntve mért megsemmisítő verést a Bayern München a Darüssafakára, a bajorok gálaelőadást varázsoltak ebből a mérkőzésből. A Bayern játékosai végül 46 ponttal nyertek, 116 pontot szereztek, 28 gólpasszt osztottak ki egymásnak, 18 triplát küldtek a helyére, 69,2%-kal dobták a duplákat és összesen 156 indexpontot gyűjtöttek, egyik kategóriában sem értek el soha jobb mutatót korábban. És hogy Euroliga-szinten is el tudjuk helyezni a müncheniek remeklését, több mint egy évtizede nem dobott egyetlen csapat sem 116 pontot és a 18 tripla is csak eggyel maradt el az abszolút rekordtól. Távolról egyébként az egyaránt remeklő Devin Booker (18/6 pont, 2 blokk) és Petteri Koponen (16/12 pont, 3 gólpassz) sem hibázott dobást, ahogy a korábban Fehérváron is megforduló Braydon Hobbs (9/9 pont, 4 gólpassz) sem.

A Bayern München legjobb dobói: Booker 18/6, Koponen 16/12, Djedovics 16/3, Lo 13/9, Barthel 12/3
A Darüssafaka legjobb dobói: Evans 20/9, Brown 10/6

Devin Booker 18 pontja:

A mérkőzés legszebb jelenetei:

Maccabi FOX Tel-Aviv (izraeli, 1-5) – Real Madrid (spanyol, 6-0) 66-87

A vártnál könnyebben tudott nyerni a Real Madrid a Maccabi vendégeként, a címvédő a második negyedtől végig dominálta az összecsapást. Az izraeliek az első játékrészben még tartották a lépést a lassan bemelegedő vendégeikkel, akik közül elsőként Jaycee Carroll (16/12 pont, 5/4 tripla) kapta el a fonalat, ő viszont nagyon, egymás után négy triplát is berámolt az ominózus második negyedben, 14 pontot szerzett a Real 16-0-s rohanásából. Aztán az előző forduló MVP-je, a most is szuper hatékony Gustavo Ayon (12 pont, 12 lepattanó, 3 gólpassz) is hozzászólt a tánchoz, majd fordulás után újabb 13 megválaszolatlan pont jött a madridiaktól, amihez a Maccabi csak asszisztálni tudott, a tel-aviviak szemszögéből ez egy bántóan sima meccs volt.

A Maccabi legjobb dobói: O’Bryant 17/3, Sessions 11
A Real Madrid legjobb dobói: Llull 17/15, Carroll 16/12, Ayon 12, Randolph 11/9

AX Armani Exchange Olimpia Milano (olasz, 4-2) – CSZKA Moszkva (orosz, 6-0) 85-90

Hatalmas csatára késztette a Milano a CSZKA Moszkvát, a végén azonban egy kis plusz hiányzott az olaszoknak, hogy le is győzzék a Realhoz hasonlóan így még mindig veretlen orosz sztárcsapatot. Az Olimpia ezúttal is Nemanja Nedovics nélkül lépett pályára, ám a Vladimir Micov (24/9 pont, 4 gólpassz, 3 lepattanó), Mike James (16/3 pont, 12 gólpassz, 6 lepattanó), Arturas Gudaitis (16 pont, 7 lepattanó, 2 blokk) trió ezúttal is szépen kitett magáért, így az olaszok elég sokáig vezettek. Sőt, 64-51-nél már komolynak mondató előnyük is volt, ám ezt egy villámgyors 10-0-s rohammal még a harmadik negyedben lefaragta a CSZKA. Jöhetett a megjósolhatatlan záró játékrész, ahol Nando De Colo (18/12 pont, 4 gólpassz, 4 lepattanó) mellé felzárkózott az utolsó 12 percben 16 pontot szerző Cory Higgins (23/3 pont) is, így a CSZKA egy igen értékes győzelemmel távozott a szezon egyik potenciális meglepetéscsapatának otthonából.

A Milano legjobb dobói: Micov 24/9, James 16/3, Gudaitis 16, Bertans 12/9
A CSZKA Moszkva legjobb dobói: Higgins 23/3, De Colo 18/12, Clyburn 14/3, Peters 10/6

Mike James első dupla-duplája az Euroligában:

Herbalife Gran Canaria (spanyol, 1-5) – Anadolu Efes (török, 4-2) 90-94

A Gran Canaria ízelítőt kapott belőle, hogy az Euroligában a szokásosnál is jóval koncentráltabbnak kell lennie főleg egy kiscsapatnak egy-egy győzelem begyűjtéséhez, hiszen hiába játszott 36 percen át egyértelműen jobban a spanyol gárda, mégis az Efes nyerte kettejük összecsapását. A törökök sorozatban a harmadik egylabdás meccsüket játszották, ezúttal is egy tripla döntötte el a sorsukat, most éppen a nekik kedvező irányba. A nagyot játszó D.J. Strawberry (19/6 pont, 7 gólpassz, 5 lepattanó) vezetésével kiválóan kosárlabdázott a spanyol csapat, a kanárik előnye négy perccel a vége előtt kereken 10 pontosra hízott, ráadásul ekkor már egyik legjobbját, Bryant Dunstont (12 pont, 11 lepattanó, 5/5 mezőnyből) is elvesztette kipontozódás miatt az Efes. A Gran Canaria amerikai játékosai ezt követően egyénieskedni kezdtek és rosszabbnál rosszabb helyzetkiválasztásokkal operáltak. Nem úgy a törökök, akik a legkritikusabb helyzetekben hoztak jó döntéseket, majd Kruno Simonnak (18/9 pont, 4 gólpassz, 3 lepattanó) a szíve is a helyén volt, és fél perccel a vége előtt, 90-89-nél beverte a sorsdöntő triplát. Ahogy ilyenkor aztán lenni szokott, az ellentámadás is meglehetősen esetleges volt már a Gran Canariától, nem is sikerült kosarat szerezniük, így csalódottan hagyhatták el a csarnokot a hazai játékosok és szurkolók egyaránt.

A Gran Canaria legjobb dobói: Strawberry 19/6, Baez 14/3, Evans 12/3, Oliver 10/6, Pasecniks 10
Az Efes legjobb dobói: Simon 18/9, Micics 17/3, Anderson 13/6, Dunston, Pleiss 12-12, Beaubois 11/3