Euroliga: Megint megtréfálta a Zalgiris az Olympiakoszt

A litvánok lassan a pireusziak mumusának számítanak, ezúttal egy szinte tökéletes első félidő sem volt elég a görögöknek a Zalgiris ellen – 14 pontos negyedik negyedbeli hátrányból fordítva nyert a Maccabi Isztambulban – a Gran Canaria nagy bravúrral győzött a megtorpanó Milano otthonában – a Bayern lépéselőnybe került a Himkivel szemben

Alapszakasz, 11. forduló

Buducsnoszt VOLI (montenegrói, 3-8) – FC Barcelona Lassa (spanyol, 6-5) 67-64

A mérkőzés összefoglalója EZEN A LINKEN olvasható!

A Buducsnoszt legjobb dobói: Clark 12/3, Gordics 12/6, Nikolics 11/6
A Barcelona legjobb dobói: Hanga 12/3, Tomic 10

A mérkőzés legszebb jelenetei:

Zalgiris Kaunas (litván, 5-6) – Olympiakosz (görög, 6-5) 83-75

A tavalyi negyeddöntős playoff-párharc és az előző években bemutatott több bravúrgyőzelem után a Zalgiris újabb pofont adott az Olympiakosznak. A litvánok ezúttal 13 pontos hátrányból fordítva bizonyultak jobbnak a görögöknél, köszönhetően a nagyszerű második félidejüknek. A vendégjátékosok az elképesztően kezdő Jorgosz Printezisz (18/12 pont, 3 gólpassz, 3 lepattanó, 4/4 tripla) főszereplésével triplaesőt zúdítottak a Zalgirio Arenára, a második negyed elején 19-32-re vezettek, az első félidőben összesen 10 hármast dobtak és így a nagyszünetben még mindig 8 egységgel előrébb jártak (40-48). A második félidőre aztán teljesen kihűlt Printezisz és a többi pireuszi játékos keze is, így a vérszemet kapó Zalgiris átrohant az Olympiakoszon. Meglepő hőse lett végül a találkozónak Marius Grigonis (19/9 pont, 10/8 mezőnyből) személyében, aki eddig 3 mezőnykosárnál többet egyik Euroliga-meccsén sem dobott, így a mostani 19 pontja természetesen karriercsúcsot jelent számára.

A Zalgiris legjobb dobói: Grigonis 19/9, Wolters 14/3, White 13, Davies, Kavaliauskas 12-12
Az Olympiakosz legjobb dobói: Printezisz 18/12, LeDay 15/3

Grigonis karriercsúcsa és Printezisz szenzációs meccskezdése:

Darüssafaka Tekfen (török, 1-10) – Maccabi FOX Tel-Aviv (izraeli, 3-8) 71-73

A Darüssafaka-Maccabi mérkőzés előzetesen talán csak Scottie Wilbekin (11/9 pont, 4 lepattanó) korábbi sikerei színhelyére való visszatérése miatt tűnt érdekesnek, végül azonban egy igazán emlékezetes derbi kerekedett a találkozóból. Az esélyesebb Maccabi ugyanis a sírból hozta vissza ezt a meccset, az izraeliek a negyedik negyed elején még 14 pontos hátrányban voltak (65-51). Ekkor azonban éppen Wilbekin fújt riadót két triplájával, amit kettő másik is követett, majd a török-amerikai harmadik távoli bombája 68-73-nál már a győzelmet jelentette a nagyot hajrázó Maccabinak. A győzelmet, ugyanis McCallum egyenlítésért feltett közelijét Zoosman stílszerűen lesapkázta, ami a kilencedik, klubrekordot jelentő blokkja volt a mérkőzésen a Maccabinak. Ebben az elképesztő légelhárításban Tarik Black (10 pont, 8 lepattanó, 5 blokk) járt az élen a vendégeknél.

A Darüssafaka legjobb dobói: Eric 20, Douglas 14/6
A Maccabi legjobb dobói: DiBartolomeo 13/9, O’Bryant 12/6, Wilbekin 11/9, Ray 10/6, Black 10

FC Bayern München (német, 5-6) – Himki Moszkva (orosz, 4-7) 72-65

Az Alexej Shved nélküli Himki Moszkva a Panathinaikosz legyőzése után ezúttal Münchenben is szépen helytállt, de a meccset végül megérdemelten a szintén az utolsó playoff-helyek valamelyikére ácsingózó Bayern nyerte. A 40 perc nagy részében a bajorok akarata érvényesült, lényegében végig ők vezettek, a Himki küzdött becsülettel, ennél többre azonban nem futotta tőlük. A negyedik negyed elején 54-53-nál feljöttek egyetlen pontra az oroszok, ám ekkor a Nihad Djedovics (14/3 pont, 4 lepattanó) vezette Bayern újra fontos kosarakat szerzett, további szélmalomharcra késztetve a Barcokasz-csapatot.

A Bayern München legjobb dobói: Djedovics 14/3, Lucsics 13/3, Williams 10/3
A Himki Moszkva legjobb dobói: Jenkins 12/9, Mickey 12/6, Markovics 10/6, Thomas 10/3

AX Armani Exchange Olimpia Milano (olasz, 6-5) – Herbalife Gran Canaria (spanyol, 4-6) 86-94

Az egyébként is sokkal esélyesebb Milano Mike James (26/9 pont, 8 gólpassz, 4 lepattanó) és az óriási dupla-duplát elérő Arturas Gudaitis (16 pont, 17 lepattanó) extrája ellenére sem tudta legyőzni a Gran Canariát, akiknél így a frissen kinevezett Victor Garcia vezetőedző egy igen komoly idegenbeli bravúrgyőzelemmel debütált a kispadon. Pedig az Olimpia kezdett jobban, ám a kanárik átvették a meccs irányítását, 56-70-nél már komoly előnyben voltak, majd túlélték az olaszok komoly negyedik negyedbeli rohamát is, mikor egészen 80-82-ig zárkózott fel a házigazda. Elképesztően kiegyensúlyozottak és önzetlenek voltak a spanyolok, akiknél 11 játékos játszott 14 és 23 perc között és csapatszinten kiosztottak egymásnak 23 gólpasszt, azaz a „sok lúd disznót győz” elvet tökéletesen érvényre juttatták Jamesékkel szemben, akik sorozatban harmadszor kapituláltak és megtorpantak a remek szezonkezdetük után.

A Milano legjobb dobói: James 26/9, Gudaitis 16, Bertans 11/6, Cinciarini 10/3
A Gran Canaria legjobb dobói: Eriksson 17/9, Tillie 12/6, Balvin, Radicsevics 10-10