Euroliga: Mike James revansot vett Ettore Messinán

A nyáron a Milanótól kitett pontkirály és a karriercsúcsot döntő Hackett győzelemre vezették a címvédőt korábbi csapatuk ellen – a Realt az OAKA-ban sem lehetett megállítani – hátvédjei parádéjával az Efes is átrobogott az elfogyó Maccabin – a Fenert ezúttal a Valencia verte meg Isztambulban egy óriási meccsen – a Baskonián az edzőváltás sem segített – az ASVEL újabb nagy skalpot szerzett – valószínűtlen módon ért véget a Zalgiris rossz szériája

Alapszakasz, 16. forduló

FC Barcelona (spanyol, 13-3) – Olympiakosz (görög, 6-10) 90-80

A mérkőzés összefoglalója EZEN A LINKEN olvasható!

A Barcelona legjobb dobói: Mirotic 21/6, Kuric 18/9, Hanga 14/3, Delaney 11/9
Az Olympiakosz legjobb dobói: Reed 15, Papanikolau 14/12, Vezenkov 14, Rubit 10

A mérkőzés legszebb jelenetei:

CSZKA Moszkva (orosz, 11-5) – AX Armani Exchange Olimpia Milano (olasz, 8-8) 78-75

Ettore Messina és Sergio Rodriguez (13/9 pont) visszatérése korábbi sikereik színhelyére nem párosult győzelemmel, hiszen a szintén korábbi csapata ellen játszó Daniel Hackett (28/18 pont, 4 gólpassz, 4 labdaszerzés, 9/6 tripla) karriercsúcsával a CSZKA Moszkva legyűrte az Olimpia Milanót. Mike James (17/3 pont, 11 gólpassz, 6 lepattanó) miatt is pikáns volt az összecsapás, akit épp Messina tanácsolt el a szezon előtt Itáliából, és aki pazar dupla-duplával és győzelemmel vett most ezért elégtételt. A rossz passzban lévő Milano egyébként szépen helytállt, hiszen az első félidő végén fordítani tudtak, a második elején pedig már 9 ponttal (32-41) is vezettek, a címvédőnek minden tudására szüksége volt a sikerhez. Szépen össze is kapták magukat a moszkvaiak, a hajrá előtt közvetlenül ők is elhúzta 9 egységgel (74-65) – ami a meccsen a legnagyobb különbség volt – és innen már nem engedték vissza vendégeiket a meccsbe.

A CSZKA Moszkva legjobb dobói: Hackett 28/18, James 17/3, Voigtmann 14/9
A Milano legjobb dobói: Rodriguez 13/9, Gudaitis 13/3, Tarczewski 11, Roll 10

Anadolu Efes (török, 13-3) – Maccabi FOX Tel-Aviv (izraeli, 11-5) 99-79

Az egyik listavezető és az őket szorosan követő, egyaránt kiváló formában lévő Efes és Maccabi meccsének az volt a tétje, hogy az izraeliek utolérik-e a törököket, vagy az Ataman-csapat kétmeccses előnyt szerez velük szemben. Aki csak a végeredményt látja könnyen legyinthet, és tulajdonképpen igaza is van, hiszen az Efesnek nem kellett izgulnia, viszont ez a különbség a sérülésektől sújtott Maccabi egy-egy rövidzárlatának volt köszönhető. 34-36-ig teljesen egálban voltak a csapatok, a hazaiak ezt követően robbantottak egy 10-0-s, majd a nagyszünet után egy 12-0-s rohammal, lényegében néhány perc alatt alakult ki a végeredményben szereplő 20 pontos differencia. Ráadásul az Efes komplett mezőnysora, így Vaszilije Micics (23/15 pont, 5 gólpassz, 7/5 tripla), Rodrigue Beaubois (22/12 pont, 4 labdaszerzés, 7/4 tripla), Kruno Simon (19/9 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz, 4/3 tripla) és Shane Larkin (15/6 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) is alaposan kitett magáért, így nem nagyon lehet legyőzni idegenben ezt a roppant erős csapatot.

Az Efes legjobb dobói: Micics 23/15, Beaubois 22/12, Simon 19/9, Larkin 15/6, Pleiss 11/3
A Maccabi legjobb dobói: Cohen 15/3, Wilbekin 12/9, Caloiaro 10/6

Panathinaikosz OPAP (görög, 9-7) – Real Madrid (spanyol, 13-3) 75-87

A Barca-Olympiakosz derbi mellett a másik két görög és spanyol sztárcsapat is egymással randevúzott az év végén, ahol a Panathinaikosz nem tudta megszakítani a Real Madrid menetelését. A blancók az OAKA-ban sem remegtek meg, sorozatban a 11. győzelmüket aratták, Pablo Laso pedig így már 5-0-lal áll Rick Pitinóval szemben az elmúlt alig egy év során. A Real Anthony Randolph (22/15 pont, 5 lepattanó) és Edy Tavares (14 pont, 14 lepattanó, 3 gólpassz) főszereplésével már a félidő előtt kétszámjegyű fórba került, amit a folytatásban is magabiztosan őriznek. Jelenleg nincs válasza a mezőnynek a minden poszton bombaerős madridiakra.

A Panathinaikosz legjobb dobói: Calathes 19/3, Fredette 18/12, Papapetru 11/3, Papajannisz 10
A Real Madrid legjobb dobói: Randolph 22/15, Tavares 14, Causeur 12/6, Taylor 10/6

ALBA Berlin (német, 5-11) – KIROLBET Baskonia Vitoria-Gasteiz (spanyol, 6-10) 81-57

A Baskoniánál megköszönték a munkát Velimir Perasovicnak, akinek helyét egy másik régi-új vitoriai tréner, Dusko Ivanovics vette át. A klubnál a harmadik éráját kezdő montenegrói edző sem tudott azonban segíteni egyelőre a baszkokon, akik meglehetősen kellemetlen pofonba szaladtak bele Berlinben. Az ALBA ugyanis már az első félidőben közel 20-szal vezetett ellenük (37-20), végül pedig mindössze 57 pontot bírtak összekaparni. Egyelőre nagyon kilátástalannak tűnik a helyzetük, Ivanovicsnak a meglévő romokból kellene várat építenie.

Az ALBA Berlin legjobb dobói: Hermannsson 18/6, Giedraitis 17/9, Eriksson 11/6, Nnoko 11, Sikma 10/6
A Baskonia legjobb dobói: Shields 11/3, Eric 10

LDLC ASVEL Villeurbanne (francia, 8-8) – Himki Moszkva (orosz, 8-8) 92-88

Az ASVEL újabb bravúrt ért el hazai pályán, Tony Parker csapata ezúttal a Himki Moszkvát kapta el és érte utol az utolsó rájátszás-helyek egyikén. A lyoni alakulat a harmadik negyedet 24-12-re nyerte meg és főleg David Lighty (20 pont, 5 lepattanó, 3 labdaszerzés) illetve Jordan Taylor (17/6 pont, 8 gólpassz, 3 lepattanó) révén a záró felvonásban már 19 egységgel is vezetett (76-57). A Himkinek óriási hajrával innen sikerült még többször is visszakapaszkodnia egyetlen pontra, Janis Timma (20/18 pont, 3 lepattanó) és társai azonban nem tudták végigcsinálni a fordítást, így újabb nagy győzelmet aratott az ASVEL.

Az ASVEL legjobb dobói: Lighty 20, Taylor 17/6, Payne 11/6, Kahudi 10/6
A Himki Moszkva legjobb dobói: Timma 20/18, Shved 15/3, Evans 15

Zenit Szentpétervár (orosz, 4-12) – Crvena Zvezda mts (szerb, 7-9) 58-65

A Crvena Zvezda idén már több kevés pontos meccset is be tudott húzni, és ez a Zenit otthonában sem volt másként, így a szerbek szépen csendben már ott tanyáznak a playoff-helyek környékén. Billy Baron (26/15 pont, 3 lepattanó, 6/5 tripla) és Lorenzo Brown (18 pont, 9 lepattanó, 6 gólpassz) ketten 44 pontot termeltek a Zvezda 65-éből, támadásban lényegében ez a duó lerendezte a mérkőzést, míg a csapatvédekezés ezúttal is hibátlanul működött.

A Zenit legjobb dobói: Hollins 14/9, Thomas 11/3
A Crvena Zvezda legjobb dobói: Baron 26/15, Brown 18

Fenerbahce Beko (török, 5-11) – Valencia Basket (spanyol, 7-9) 98-100 h.u.

A Fenerbahce megerősítette pozíciójában Zseljko Obradovicsot, leigazolta a palánk alá Malcolm Thomast és közel áll James Nunnally visszacsábításához is, lassan azonban nem lesz miért végrehajtani ezeket a manővereket. A törökök ugyanis a Zenit utána a Valenciától is kikaptak odahaza hosszabbításban, és bár messze még a vége, de könnyen lehet, hogy idén még a rájátszás sem lesz meg nekik. Mindemellett a szezon egyik legjobb meccsét produkálta a két csapat, ahol a teljesség igénye nélkül az egyik oldalon Nando De Colo (31/3 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz), a másikon pedig Bojan Dubljevics (30/6 pont, 12 lepattanó) játszott óriásit. A Fener egyébként szinte végig vezetett, mégis De Colónak kellett kiegyenlítenie a rendes játékidő végén egy elnézett védekezésnek köszönhetően, a slusszpoén pedig Jordan Loydé (14/6 pont, 4 gólpassz, 3 lepattanó) volt, aki egy 2+1-es játékkal a meccs hőse lett.

A Fenerbahce legjobb dobói: De Colo 31/3, Datome 20/18, Williams 20/3, Dixon 14/12, Szlukasz 10
A Valencia legjobb dobói: Dubljevics 30/6, Motum, Loyd 14/6-14/6, Tobey 12

FC Bayern München (német, 6-10) – Zalgiris Kaunas (litván, 4-12) 73-98

A Zalgiris teljesen váratlan módon állt fel a padlóról és szakította meg kilencmeccses vereségsorozatát Münchenben. A litvánok ugyanis valósággal leoktatták a Bayernt, a bajoroknak esélyük sem volt a győzelemre. Arturas Milaknis (19/15 pont, 8/5 tripla), Zach LeDay (19 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz), K.C. Rivers (18/12 pont, 3 gólpassz, 6/4 tripla) és Thomas Walkup (13/3 pont, 11 gólpassz) is parádézott a Zalgirisben, akik nagy tehertől szabadultak meg ezáltal.

A Bayern München legjobb dobói: Barthel 20/12, Zipser 13/3
A Zalgiris legjobb dobói: Milaknis 19/15, LeDay 19, Rivers 18/12, Walkup 13/3, Hayes 12/6